منو سایت

امروز حتی یک مک جدید گران قیمت نیز نمی تواند سهام اپل را ذخیره کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
امروز حتی یک مک جدید گران قیمت نیز نمی تواند سهام اپل را ذخیره کند

این یک سنت TechCrunch است که قیمت سهام اپل را در طول و بعد از رویدادهای مهم آن تماشا کند. چرا؟ زیرا ما آن را دوست داریم و همیشه کنجکاو هستیم که اخبار شرکت چه تأثیری بر ارزش مالی واقعی آن دارد. جواب معمولا زیاد است، زیاد کمی.

این ممکن است شما را شگفت زده کند. در نهایت، اپل سخت افزار و نرم افزار جدید خود را در دفاتر خود به تفصیل شرح می دهد، به این معنی که کالاهایی که قصد فروش در سه ماهه آینده را دارد برای اولین بار به سرمایه گذاران نشان داده می شود. البته اپل بیشتر از قبل درز می کند، اما این بدان معنا نیست که همه چیز زودتر از موعد مشخص می شود – رویدادهای آن هنوز هم رویداد هستند.

چرا به نظر می رسد سرمایه گذاران به محصولات علاقه ای ندارند؟ کمی مبهم است، اما داده‌ها نشان می‌دهند که اپل ممکن است چیزی غیر از خودرو را روانه بازار کند و همچنان توسط کلاس‌های سرمایه مسدود شود.

به هر حال، در اینجا نموداری از قیمت سهام اپل به همراه اطلاعات قیمت از یک مهمان بسیار ویژه آورده شده است:

امروز حتی یک مک جدید گران قیمت نیز نمی تواند سهام اپل را ذخیره کند

روز وحشی در بازارها بود. سهام سقوط کرده است! سپس آنها برخاستند! و سپس آنها سقوط کردند! اگر امروز دنیای نمادهای کنه را دیده اید، خوب است در این زمان به سراغ ماده روانگردان مورد علاقه خود بروید و استراحت کنید. شما سزاوار آن هستید.

شما می‌توانید همین فراز و نشیب‌ها را در نمودار بالا ببینید، که اپل و اینتل را در یک بازه زمانی یک روزه در برابر یکدیگر قرار می‌دهند. چرا هر دو شرکت؟ از زمانی که اپل a زیاد در یادداشت های تراشه، خود صنعت، که زمانی اینتل از موقعیتی غیرقابل نفوذ در بازار به نظر می رسید، اداره می شد. با این حال، اپل امروز به لطف تراشه های جدید بیشتر و ایجاد رایانه های جدید برای قرار دادن آنها، سرفصل های بسیاری را به خود اختصاص داده است.

پس اپل بالا می رود و اینتل پایین می آید؟ درست؟ وقتی اپل تراشه M1 Ultra خود را معرفی کرد، سر و صدایی به وجود آمد که سهام اینتل سقوط کرد، بنابراین من هر دو را همزمان کشیدم و دعا کردم تا بعد از آن کاهش پیدا کنم، بدون اینکه زمان را از یادداشت هایم بررسی کنم. موفقیت، درست است؟

در پایان معاملات عادی، اینتل در واقع جلو آمده بود. بعد از سیب سیلیکون کاملاً جدید را اعلام کرد.

آیا بازار سهام مولد بی معنی اعداد تصادفی است؟ نه، نه به طور کامل. اما داده‌های بالا به ما کمک می‌کند تا درک بهتری از بازار سهام، حداقل برای بزرگترین شرکت‌ها، داشته باشیم. یعنی، این یک موتور احساسات کلان است که توسط میلیون‌ها رایانه خون‌آشام کار می‌کند که روی وسایل عابر پیاده مانند تلفن‌های جدید کار نمی‌کند، بلکه در عوض بر اساس انتظارات تحلیل‌گر کیمیاگری و بازپرداخت سهام تازه اعلام‌شده – پرداخت شده با بدهی، هیچ چیز.

در حالی که سرمایه گذاران به آنچه اپل امروز اعلام کرد توجه نکردند، من به سرمایه گذاران توجه کردم نه توجه به آنچه اپل امروز اعلام کرد. آنچه در زیر می آید یادداشت های من (اشتباهات تایپی و هر چیز دیگری) از این رویداد است، که همانطور که می دانید پس از زیبایی فقط به یک قطعه شعر درخشان منجر شد:

+ 1.57٪ در ابتدا

nat + 2.11٪ [rebound!]

سهام در حال افزایش است، اکنون 1.98٪ AAPL

رنگ های جدید آیفون LOL

سیلیکون سیب – تائولی جدید +2.19

در حال حاضر در اخبار برای Iphoen و iPad – بازگشت به 1.77% = naz + 2.3%

چیپس – ناز کمی سقوط می کند، سیب اکنون تنها 1.1 درصد رشد کرده است.

تراشه های صحبت تصادفی، اکنون فقط 1٪ – 1.27٪

مک استودیو جدید – اکنون 0.66٪ افزایش یافته است – naz 1.13

اینتل در ساعت 1:20 میدان را از دست داد – درباره زمان چیپ؟

جدید حداکثر گران است

با یک قسمت دیگر از «آیا مهم است» به رویداد بعدی اپل باز خواهیم گشت.