منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • امروز را تماشا کنید که آزمایشگاه راکت سعی می کند با هلیکوپتر یک تقویت کننده در حال سقوط را بگیرد

امروز را تماشا کنید که آزمایشگاه راکت سعی می کند با هلیکوپتر یک تقویت کننده در حال سقوط را بگیرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
امروز را تماشا کنید که آزمایشگاه راکت سعی می کند با هلیکوپتر یک تقویت کننده در حال سقوط را بگیرد

به روز رسانی: به محض اینکه روی پست کلیک کردم دوباره به دلیل زمان به تاخیر افتاد. 1 می برگرد!

Rocket Lab با تلاش برای گرفتن شتاب‌دهنده مصرف‌شده در هوا با هلیکوپتر، عکسی می‌گیرد که امروز تاریخ ساز می‌شود. این تکنیک (عمدتا) بی‌سابقه به وضوح ایمن‌ترین و مؤثرترین تکنیکی است که شرکت می‌تواند به آن بپردازد، و اولین عملیات تمام‌مقیاس برای گرفتن مرحله اول ماموریت رفت و برگشت قبل از انفجار خواهد بود. . امروز بعدازظهر می توانید آن را به صورت زنده تماشا کنید.

نگران نباشید، این فقط یک دستکش گیره سوار بر هلیکوپتر برای اولین مرحله نیست که با حداکثر سرعت برخورد کند. کمی عقل سلیم تر از آن دارند

تقویت کننده کار خود را انجام می دهد که مرحله بالایی و محموله را از اتمسفر پایینی خارج می کند، سپس جدا می شود و به طور کلی قابل پیش بینی سقوط می کند، و در نقطه ای یک چتر نجات را به کار می گیرد – نه خیلی بلند یا خیلی دور. هنگامی که موقعیت و سرعت آن تأیید شد، یک هلیکوپتر ویژه در نزدیکی آن در محل خود بلند خواهد شد.

هنگامی که او تقویت کننده شناور را در معرض دید قرار داد، با گرفتن چیزی شبیه به یک دسته که باید درست بالای خود چیز شناور باشد، حرکت می کند تا آن را بگیرد. ما مطمئن نیستیم که مکانیسم فعلی دقیقاً چیست، زیرا این اولین بار است که راه اندازی کامل به صورت عمومی اجرا می شود.

این شرکت قبلاً ثابت کرده است که در سال 2020 با یک آیتم آزمایشی و یک هلیکوپتر متفاوت کار می کند، اما آنها هرگز از اولین مرحله واقعی پرتاب فیلمبرداری نکرده اند – بدون شک تدارکات کمی پیچیده تر است، اگرچه در نهایت skyhook یا همانطور که آنها آن را می نامند ممکن است تغییر زیادی نکرده باشند. در شرح ماموریت آمده است: «چند مرحله مهم باید به خوبی ترتیب داده شوند تا تیراندازی موفقیت‌آمیز تضمین شود، بنابراین اگر در آخرین لحظه لغو شد، تعجب نکنید.

هلیکوپتر سیکورسکی، آماده برخاستن، با کارکنان آزمایشگاه موشک در نزدیکی.

اعتبار تصویر: آزمایشگاه موشک

هلیکوپتر سنگین سیکورسکی S-92 باید کمتر از هزار کیلوگرم آسانسور یدکی داشته باشد که در واقع با توجه به این موضوع بسیار سبک به نظر می رسد. شواهد تمرکز بر وزن و کارایی در وسیله نقلیه پرتاب الکترون این است که پرنده احتمالاً می تواند چند تا از آنها را قبل از اینکه برای پرواز خیلی سنگین باشد، بگیرد.

خود ماموریت، که (همانطور که بدون شک می‌دانید) عنوان اصلی داستان سفر بیلبو بگینز در هابیت نامیده می‌شود، 34 ماهواره را برای مشتریان مختلف به مدار می‌فرستد: Alba Orbital، Astrix Astronautics، Aurora Propulsion Technologies، E-Space. و Unseenlabs.

ماموریت آلبا اوربیتال برای به تصویر کشیدن زمین هر 15 دقیقه یک دایره شروع 3.4 میلیون دلاری به ارمغان می آورد.

پنجره راه اندازی حدود ساعت 10:35 صبح به وقت محلی نیوزلند (یعنی فردا برای آنها) یا 3:25 بعد از ظهر (امروز) PDT باز می شود. پخش زیر حدود 20 دقیقه قبل از آن شروع می شود.

Rocket Lab خاطرنشان می کند که “ما سعی خواهیم کرد تصاویر زنده از تیراندازی هلیکوپتر در طول این ماموریت را نشان دهیم، اما به دلیل موقعیت دور هلیکوپتر در طول تلاش برای شلیک، انتظار از دست دادن ویدیو را داریم.” اگرچه این درست است، اما اگر همه چیز دقیقاً طبق برنامه پیش نرود، راحت است (همانطور که SpaceX اغلب نشان می دهد). اما اینجا امیدواریم که پرواز و تیراندازی به خوبی انجام شده باشد.