منو سایت

امنیت سایبری فصلنامه فراست (بهار 1401)

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
امنیت سایبری فصلنامه فراست (بهار 1401)

امنیت سایبری فصلنامه فراست (بهار 1401)

دوستان و همراهان همیشگی؛ سلام

سال 1400 خورشیدی با همه فراز و نشیب هایش گذشت و خدای متعال را شاکریم که وارد سالی شد که آغاز قرن جدیدی است! متأسفانه طی یک سال گذشته با کوتاهی‌ها، گاه سهل‌انگاری‌ها و حتی عدم توجه به مسائل کلیدی امنیتی، شاهد اتفاقات ناخوشایندی در حوزه امنیت سایبری شرکت‌ها و سازمان‌ها در کشور عزیزمان بوده‌ایم. حملاتی که گویا توپ را از یکدیگر گرفتند و اطلاعات سازمانی و شخصی کاربران را تهدید کردند.

 

به هر حال همیشه همینطور بوده و اگر به ملاحظات امنیتی و ایمنی به معنای واقعی کلمه توجه کافی نداشته باشیم، این اتفاقات ادامه خواهد داشت. بهترین راه برای مقابله با تهدیدات ناگوار امنیتی پرهیز از اقدامات سطح پایین، دوری از صحنه امنیتی خودساخته و قدم گذاشتن در مسیر رشد و تعالی واقعی امنیت است.

 

امسال نیز مانند سال های گذشته با همراهی شما مخاطبان گرامی فراستی که مدعی پیشگامی در زمینه آگاهی از امنیت سایبری در کشور هستید؛ با گام های استوار و با نگاه به آخرین تهدیدات و راهبردهای دفاعی به راه خود ادامه خواهد داد. امنیت شبکه های صنعتی و سیستم های مدیریتی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در سال اول قرن به آن خواهیم پرداخت. به خواست خدا.