منو سایت

انجمن بانکداری چین محدودیت هایی را برای NFT پیشنهاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
انجمن بانکداری چین محدودیت هایی را برای NFT پیشنهاد می کند

بانکداری چینی، اوراق بهادار و انجمن‌های مالی اینترنتی اعلام کرده‌اند که حکمی که جامعه وب 3 چین ماه‌ها منتظر آن بوده است اینجاست: NFT یا توکن‌هایی که برای اثبات مالکیت و اصالت یک کالا استفاده می‌شوند، نباید برای اوراق بهادار یا معاملات ارزهای دیجیتال استفاده شوند. بیانیه ای در روز چهارشنبه

چین قبلاً عرضه اولیه سکه، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است. مستثنی کردن قابلیت‌های مالی NFT می‌تواند این کشور را از موج web3 که در بقیه جهان در حال وقوع است، که در حال ایجاد یک اینترنت غیرمتمرکز بر روی توکن‌های رمزنگاری است، بیگانه کند.

چین با وجود بیزاری از ماهیت رایگان ارزهای دیجیتال، بلاک چین را زیرساختی کلیدی برای ایجاد اقتصاد اینترنتی خود می بیند. یکی از مقامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور اخیراً از وب 3 به عنوان آینده اینترنت یاد کرد و گفت که می تواند مشکلات دوره وب 2.0 مانند عدم حفاظت از حریم خصوصی را حل کند. مانند دیگر جنبه‌های جنبش مبتنی بر بلاک چین، چین نسخه‌ای از NFT خود را تعریف کرده است که با رشته‌های متصل همراه است.

به گفته سه انجمنی که تحت نظارت تنظیم‌کننده‌های مالی چین فعالیت می‌کنند، مشکلات NFT ریسک‌های مالی است که آنها جذب می‌کنند. این گروه‌ها درباره سفته‌بازی، پول‌شویی و سایر فعالیت‌های مالی غیرقانونی مرتبط با NFT هشدار می‌دهند، اما نقش NFT را می‌توانند در اقتصاد دیجیتال و خلاقانه چین ایفا کنند، برای مثال، با اجازه دادن به هنرمندان برای کنترل آثار هنری خود.

برای محدود کردن ریسک‌های مالی NFT و استفاده از فناوری اصلی، انجمن‌ها مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را برای صنعت صادر کرده‌اند:

  • دارایی های اساسی NFT نباید شامل اوراق قرضه، بیمه، اوراق بهادار، فلزات گرانبها یا سایر دارایی های مالی باشد.
  • برای تسهیل غیرمستقیم عرضه اولیه سکه، غیرقابل جایگزینی NFT نباید تضعیف شود.
  • پلتفرم ها نباید تبادل متمرکز برای NFT ارائه دهند.
  • NFT نباید در ارزهای دیجیتال انجام شود.
  • پلتفرم‌ها باید چک‌های هویت واقعی را اعمال کنند و سوابق تراکنش‌های مشتریان را برای ریشه‌کن کردن پولشویی نگه دارند.
  • نهادها نباید به طور مستقیم یا غیرمستقیم از سرمایه گذاری های NFT حمایت مالی کنند.

غول‌های فناوری قبلاً در کنار رگولاتورهای چینی در سرمایه‌گذاری NFT خود بازی کرده‌اند. Bilibili، Tencent و Alibaba Ant Group، بلاک چین‌های مجاز ایجاد کرده‌اند که سازندگان می‌توانند آثار خود را حفاری کرده و بفروشند، که محدود به شرکت‌کنندگان خاصی است و از شبکه باز اتریوم جدا شده‌اند. معاملات فقط با یوان چین انجام می شود و بازارها مانند OpenSea و سایر صرافی های جهانی اجازه فروش مجدد را نمی دهند. شرکت‌های فناوری چینی نیز NFT را به عنوان «کلکسیون‌های دیجیتال» معرفی می‌کنند تا از دنیای ارزهای دیجیتال فاصله بگیرند.