منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اندروید 12 ال گوگل رسما راه اندازی شد که امسال روی دستگاه های منتخب عرضه خواهد شد

اندروید 12 ال گوگل رسما راه اندازی شد که امسال روی دستگاه های منتخب عرضه خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اندروید 12 ال گوگل رسما راه اندازی شد که امسال روی دستگاه های منتخب عرضه خواهد شد

در ماه اکتبر، گوگل پیش نمایش اندروید 12L را اعلام کرد، نسخه ای از سیستم عامل اندروید که به طور خاص برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ طراحی شده است. امروز اندروید 12 ال به طور رسمی در دسترس است و ویژگی هایی را ارائه می دهد که استفاده از اندروید را در تبلت ها آسان تر می کند. گوگل گفت که این نرم افزار در اواخر امسال بر روی دستگاه های پشتیبانی شده از سامسونگ، لنوو و مایکروسافت راه اندازی خواهد شد.

ایده Android 12L این بود که اندروید را برای کاربران تبلت‌ها و پوشه‌های بزرگتر از 600sp با رابط کاربری به‌روز شده، پیشرفت‌های چندوظیفه‌ای و پشتیبانی سازگاری بهبود یافته تطبیق دهد تا برنامه‌ها تجربه پیش‌فرض بهتری را هنگام اجرا بر روی دستگاه‌های صفحه‌نمایش بزرگ‌تر ارائه دهند.

برای مثال، در اندروید 12L، پنل اعلان‌ها با نمایش تنظیمات سریع و اعلان‌های شما در طرح‌بندی دو ستونی، از فضای گسترده‌تر استفاده می‌کند. صفحه قفل همچنین از طرح بندی دو ستونی برای نمایش اعلان ها و ساعت شما استفاده می کند. سایر برنامه‌های داخلی داخلی، مانند تنظیمات، نیز برای نمایشگر بزرگ‌تر بهینه‌سازی شده‌اند، بنابراین می‌توانید بدون نیاز به ورود و خروج از هر تب، تغییراتی را ایجاد کنید. برخی از تعاملات کلیدی نیز تغییر کرده اند – مانند غیرفعال کردن کنترل های پین و الگوی قفل کناری در کنار صفحه برای دسترسی آسان تر.

اندروید 12 ال گوگل رسما راه اندازی شد که امسال روی دستگاه های منتخب عرضه خواهد شد

اعتبار تصویر: گوگل

گوگل اشاره می‌کند که Android 12L دستگاه‌های تاشو را با یک شبکه بهینه‌سازی شده در صفحه اصلی و یک انتقال صیقلی در هنگام تا شدن و باز کردن آدرس‌دهی می‌کند.

12L همچنین یک نوار وظیفه جدید برای راه‌اندازی و جابجایی بین برنامه‌ها اضافه می‌کند، در حالی که پیمایش حرکتی به کاربران کمک می‌کند کارهایی مانند پیمایش در آخرین برنامه‌ها، آشکار کردن یا پنهان کردن نوار وظیفه، ورود به حالت تقسیم صفحه و کشیدن انگشت به بالا برای رفتن به خانه را انجام دهند. کاربران Android 12L اکنون می‌توانند برنامه‌ها را مستقیماً از نوار وظیفه به یک صفحه تقسیم شده بکشند و رها کنند یا از یک عملکرد جدید «Split» در پیش‌نمایش برای راه‌اندازی حالت تقسیم صفحه استفاده کنند. این بدان معناست که می‌توانید در حین خواندن اخبار یک ویدیو را در YouTube تماشا کنید، برای مثال در مرورگر کروم در وب جستجو کنید یا از Google Maps استفاده کنید. (حالت Split Screen جدید نبود که واضح باشد، اما اکنون دسترسی به آن در اندروید 12L آسان تر است و نیازی به فعال کردن توسعه دهنده برای پشتیبانی از حالت نیست.)

و 12L بهبودهای بصری و پایداری را در حالت سازگاری اندروید برای برنامه هایی ارائه می دهد که هنوز برای دستگاه های صفحه بزرگ بهینه نشده اند.

اندروید 12 ال گوگل رسما راه اندازی شد که امسال روی دستگاه های منتخب عرضه خواهد شد

اعتبار تصویر: گوگل

نسخه به روز شده اندروید به دنبال پیشرفت های دیگری است که گوگل در سال های اخیر در تبلت های اندرویدی ایجاد کرده است، از جمله راه اندازی Kids Space در سال 2020، که اساسا یک “حالت کودکانه” برای تبلت ها است. و فضای سرگرمی، که سال گذشته راه اندازی شد، که یک شمارنده واحد برای همه محتوای شما، از جمله فیلم ها، نمایش ها، کتاب ها، بازی ها و ویدیوها – همه در یک مقصد ارائه می دهد.

در حالی که Android 12L شبیه همتای اپل خود، iPadOS است، زیرا هدف آن برآورده کردن نیازهای صاحبان تبلت‌ها است، گوگل عملاً از تقسیم اندروید به یک سیستم عامل جداگانه جلوگیری کرده است، همانطور که اپل با iOS و iPadOS انجام داد.

آخرین به‌روزرسانی پیکسل گوگل دارای ویژگی است که به شما امکان می‌دهد پاسخ‌ها را در حین تماس و موارد دیگر وارد کنید

راه اندازی رسمی اندروید 12L همراه با جدیدترین Pixel Feature Drop، به روز رسانی که جدیدترین مجموعه از ویژگی های جدید را به دستگاه های Google Pixel می دهد، فرا رسیده است. در این دهمین ویژگی، گوگل پشتیبانی از Snapchat Night Sight، زیرنویس‌های زنده برای تماس‌های تلفنی، برنامه‌های افزودنی زبان ترجمه زنده و غیره را اضافه کرده است.