منو سایت

اندروید 13 اعلان‌های فشاری را فعال می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اندروید 13 اعلان‌های فشاری را فعال می‌کند

این روزها توسعه اندروید به سرعت در حال انجام است، بنابراین جای تعجب نیست که حدود یک ماه پس از اعلام اولین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13 توسط گوگل (با نام رمز “Tiramisu”، همانطور که گوگل گاهی اوقات آن را در اسناد توسعه دهنده خود می نامد) ، قبلاً دومین توسعه دهنده را راه اندازی کرده است. مرور.

این پیش‌نمایش‌ها معمولاً هنوز لبه‌های بسیار ناهمواری دارند و برای توسعه‌دهندگان طراحی شده‌اند، بنابراین مانند بررسی اول، گزینه‌ای برای نصب از طریق هوا وجود ندارد (اگرچه اگر اولین بررسی را نصب کرده باشید، بررسی دوم را به عنوان یک نسخه نهایی دریافت خواهید کرد. -به روز رسانی هوا). گوگل تصاویر سیستمی را برای Pixel 6 Pro، Pixel 6، Pixel 5a 5G، Pixel 5، Pixel 4a (5G)، Pixel 4a، Pixel 4 XL و Pixel 4 و همچنین برای شبیه ساز اندروید در دسترس قرار داده است.

در حالی که اولین بررسی بینش کمی از تجربه کاربری در اندروید 13 به ما داد، به‌روزرسانی امروز عمدتاً بر ویژگی‌های توسعه‌دهنده تمرکز دارد.

اندروید 13 اعلان‌های فشاری را فعال می‌کند

اعتبار تصویر: گوگل

تنها استثنا در اینجا این است که کاربران قطعاً متوجه خواهند شد که اکنون برنامه‌ها باید برای ارسال اعلان‌ها به شما اجازه بخواهند (اگرچه گوگل امروز بر این موضوع تأکید می‌کند، اما مدتی است که این یکی از ویژگی‌های اندروید 13 بوده است). درست مانند سایر مجوزها، اکنون برنامه ها باید از شما بپرسند که آیا می توانند اعلان ارسال کنند یا خیر، و این یک فرآیند انتخاب است. اگر تا به حال برنامه ای را نصب کرده اید که فوراً چندین اعلان برای شما ارسال می کند، آن را دوست خواهید داشت. از سوی دیگر، توسعه‌دهندگان باید مطمئن شوند که کنترل و زمینه زیادی را به کاربران می‌دهند تا آنها را درگیر کنند.

وقتی صحبت از مجوزها شد، توسعه دهندگان اکنون می توانند مجوزهای برنامه های خود را در زمانی که دیگر به آنها نیاز ندارند کاهش دهند. اندروید 13 دارای یک API جدید است که به آنها اجازه می دهد این کار را به راحتی انجام دهند.

نسخه جدید سیستم عامل همچنین ویژگی جدیدی را معرفی می کند که تضمین می کند برنامه ها قادر به دریافت پیام از سایر برنامه ها نیستند، مگر اینکه این چیزی باشد که توسعه دهنده صراحتاً می خواهد.

همچنین جدید در این تجسم پشتیبانی از استاندارد MIDI 2.0 (موسیقی‌دانان لذت می‌برند) است، که اکنون به شما امکان می‌دهد سخت‌افزار MIDI 2.0 را از طریق USB به دستگاه‌های اندرویدی متصل کنید، و همچنین پشتیبانی از Bluetooth LE Audio، که ویژگی‌هایی مانند اشتراک‌گذاری را به همراه خواهد داشت. و پخش صوت برای دیگران، و همچنین اشتراک در پخش عمومی برای اطلاعات و دسترسی – و همانطور که از نامش پیداست – انرژی کمتری مصرف خواهد کرد.

اندروید 13 همچنین از فونت های برداری که به فرمت COLRv1 پایبند هستند پشتیبانی می کند و گوگل در حال انتقال ایموجی های سیستم خود به این فرمت است. از آنجایی که این فایل‌ها وکتور هستند، فایل‌های آن‌ها کوچک‌تر هستند و می‌توانند در هر اندازه‌ای بدون پیکسل‌سازی نمایش داده شوند.

ایموجی وکتور COLRv1

شکلک‌های وکتور COLRv1 (سمت چپ) و شکلک‌های شطرنجی. اعتبار تصویر: گوگل

برای کسانی که از خط‌های غیر لاتین استفاده می‌کنند، اندروید 13 اکنون نمایش زبان‌هایی مانند تامیل، برمه، تلوگو و تبتی را بهبود می‌بخشد و برای جلوگیری از برش، ارتفاع خط را برای هر زبان تنظیم می‌کند. و برای کسانی که از روش‌های ورودی حروف آوایی برای زبان‌هایی مانند ژاپنی و چینی استفاده می‌کنند، اندروید 13 در حال حاضر یک API تبدیل متن جدید را معرفی می‌کند تا کاربران ژاپنی بتوانند فوراً در هیراگانا تایپ کنند و نتایج جستجوی زنده کانجی را مشاهده کنند. فرآیند پیچیده چهار مرحله ای

اولین پیش نمایش برای توسعه دهندگان اندروید 13 از راه رسید