منو سایت

انویدیا تایید می کند که در حال بررسی یک حادثه امنیت سایبری است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

تراشه‌ساز آمریکایی Nvidia تایید کرده است که در حال بررسی یک حادثه سایبری است که ظاهراً به ابزارهای توسعه‌دهنده و سیستم‌های ایمیل این شرکت آسیب رسانده است.

انویدیا در بیانیه‌ای به TechCrunch گفت که ماهیت و گستردگی این حادثه همچنان در حال ارزیابی است و افزود که فعالیت‌های تجاری این شرکت تحت تأثیر قرار نگرفته است.

«ما در حال بررسی یک حادثه هستیم. تجارت و تجارت ما ادامه دارد. ما هنوز در حال کار برای ارزیابی ماهیت و دامنه رویداد هستیم و در حال حاضر هیچ اطلاعات اضافی برای به اشتراک گذاشتن نداریم.

اگرچه انویدیا جزئیات بیشتری در مورد این حادثه به اشتراک نمی گذارد، اما The Telegraph گزارش می دهد که سیستم های ایمیل و ابزارهای توسعه دهنده این شرکت طی دو روز گذشته پس از “نفوذ مخرب” قطع شده است.

به نقل از یک منبع داخلی، این گزارش می گوید که سیستم های این شرکت به مدت دو روز آفلاین بودند، اما بخش هایی از سیستم های ایمیل از روز جمعه شروع به کار کردند.

مشخص نیست که آیا هکرها اطلاعاتی در مورد انویدیا یا مشتریان آن به دست آورده اند یا اینکه آیا هر یک از شرکای آن تحت تأثیر قرار گرفته اند یا خیر. بر اساس گزارش تلگراف، انویدیا هنوز مقصر را شناسایی نکرده است و مشتریان می گویند که از هیچ حادثه ای مطلع نشده اند.

خبر حمله سایبری احتمالی علیه انویدیا تنها چند هفته پس از لغو پیشنهاد 40 میلیارد دلاری این شرکت مستقر در سانتا کلارا برای خرید آرم طراح چیپ بریتانیایی منتشر شد. این شرکت گفت که این تصمیم متقابل بوده است، زیرا “چالش‌های نظارتی مهمی که معامله را با وجود تلاش‌های حسن نیت طرف‌ها مختل می‌کند.”

انویدیا تلاش‌ها برای خرید Arm را لغو کرد