منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اوباما می گوید رسانه های اجتماعی برای نابودی دموکراسی ها “به خوبی طراحی شده اند”.

اوباما می گوید رسانه های اجتماعی برای نابودی دموکراسی ها “به خوبی طراحی شده اند”.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اوباما می گوید رسانه های اجتماعی برای نابودی دموکراسی ها "به خوبی طراحی شده اند".

پس از دوران محبت آشکار به سیلیکون ولی، و به دنبال آن دوران آرامش نسبی، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق، در حال ورود به فناوری است.

رئیس جمهور سابق روز پنجشنبه در رویدادی که توسط مرکز پلیس سایبری استنفورد و بنیاد اوباما برگزار شد، سخنرانی کرد و این بار به تأثیر تصمیمات شرکت های رسانه های اجتماعی بر نظم اجتماعی فکر نکرد.

اوباما زمان حال را “یک لحظه پرتلاطم و خطرناک دیگر در تاریخ” خواند و نگرانی های گسترده در مورد پلتفرم های اجتماعی را با دخالت روسیه در انتخابات 2016 و تهاجم خونین این کشور به اوکراین مرتبط کرد.

“افرادی مانند پوتین – و استیو بنن در این موضوع – درک می کنند که مردم نیازی به باور ندارند [misinformation] اوباما گفت به منظور تضعیف نهادهای دموکراتیک. “شما فقط باید میدان عمومی کشور را با فاضلاب خام کافی پر کنید. شما فقط باید به اندازه کافی سوالات را مطرح کنید، به اندازه کافی کثیف بپاشید، به اندازه کافی تئوری های توطئه را برنامه ریزی کنید تا شهروندان دیگر ندانند چه چیزی را باور کنند.

اوباما گفت: «همانطور که پوتین قبل از انتخابات 2016 کشف کرد، پلتفرم های رسانه های اجتماعی خودمان برای حمایت از چنین ماموریتی به خوبی طراحی شده اند.» به سمت اشتباهی متمایل می شود. و ما نتایج را می بینیم.”

اوباما تاکید کرد که در حالی که ما آنچه را که شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی کاشته‌اند درو می‌کنیم، شاید برای انتخاب‌های متفاوت دیر نباشد.

«تمام مشکلاتی که اکنون می بینیم، محصول جانبی اجتناب ناپذیر این فناوری جدید نیستند. آنها همچنین نتیجه انتخاب های بسیار خاص شرکت هایی هستند که بر اینترنت به طور کلی و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به طور خاص تسلط دارند.

در طی یک سخنرانی یک ساعته، اوباما اطلاعات نادرست، آزار و اذیت و سایر موضوعاتی را که رسانه های اجتماعی را در نتیجه پلتفرم هایی که با انگیزه های اشتباه طراحی شده اند، مطرح کرد – مشوق هایی که در نهایت “برخی از بدترین انگیزه های بشریت را اعمال می کنند.”

اگرچه رئیس‌جمهور سابق از کنکاش در جزئیات این سیاست دست کشیده است، او از ابتکارات نظارتی گسترده اروپایی مانند قانون بازارهای دیجیتال به عنوان یک راه رو به جلو نام برد. وی همچنین به اصلاحات احتمالی در ماده 230 قانون شئون ارتباطات، قانونی که از پلتفرم ها در برابر مسئولیت محتوای تولید شده توسط کاربران محافظت می کند، اشاره کرد و به قانون پاسخگویی و شفافیت پلت فرم اشاره کرد. این قانون دو حزبی، پلتفرم‌های اجتماعی را ملزم می‌کند تا داده‌های خود را به روی محققان خارجی باز کنند.

به هر حال، در حالی که سخنرانی اوباما در استنفورد خلاصه ای مختصر و متفکرانه از راه هایی بود که رسانه های اجتماعی جامعه مدرن را تخریب می کنند، بعید است که منجر به دگرگونی شود. ایده‌های سالم و غیرحزبی اوباما در مورد چگونگی تغییر فناوری هنوز هم قطبی می‌شوند، به‌ویژه در میان اوباش که تئوری‌های توطئه نژادپرستانه درباره رئیس‌جمهور سابق را ترویج می‌کنند – حمله نادرستی که در نهایت انفجار قریب‌الوقوع اطلاعات نادرست سیاسی را نشان می‌دهد.

با این حال، به نظر می‌رسد که چهره سیاسی که ظهور فناوری بزرگ را رهبری می‌کرد، می‌خواهد زنگ خطری را که اطلاعات نادرست آنلاین برای یک جامعه دموکراتیک ایجاد می‌کند، به صدا درآورد. اینکه آیا کسی دیدگاه های اوباما را خواهد شنید یا نه، موضوع دیگری است، اما با توجه به خطرات، چشم انداز اطلاعاتی بالقوه تحریف شده ما قطعا هنوز ارزش صحبت کردن را دارد.

در این گزارش آمده است که Higher Ground اوباما همکاری خود را با Spotify تمدید نخواهد کرد