منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اوبر دستورالعمل های درآمدی را برای سه ماهه اول با حرکت دوباره جهان افزایش می دهد

اوبر دستورالعمل های درآمدی را برای سه ماهه اول با حرکت دوباره جهان افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اوبر دستورالعمل های درآمدی را برای سه ماهه اول با حرکت دوباره جهان افزایش می دهد

غول عرضه کننده مواد غذایی ایالات متحده Uber دستورالعمل های سودآوری تعدیل شده در سه ماهه اول خود را افزایش داد که بیشتر از آن چیزی است که با افزایش تقاضا انتظار می رفت.

در یک ارسال جدید 8-k امروز صبح، اوبر اعلام کرد که اکنون انتظار دارد EBITDA تعدیل شده – یک شاخص درآمد به شدت اصلاح شده که بسیاری از هزینه ها، از جمله جبران خسارت مبتنی بر سهام را حذف می کند – از 130 میلیون دلار به 150 میلیون دلار در سه ماهه اول. این به شدت از راهنمایی قبلی او از 100 میلیون دلار به 130 میلیون دلار ارائه شده در طول سه ماهه چهارم درآمد سال 2021 در ماه گذشته است.

نتیجه؟ تقاضا برای سفر و مواد غذایی در حال رشد است و تقریباً به سطح قبل از همه گیری باز می گردد.

در مورد پذیرش سفر، اوبر گفت که شاهد بهبود عملکرد سفر خود به 90 درصد از نتایج فوریه 2019 بوده است، در حالی که رزرو ناخالص به 95 درصد در مدت مشابه بازگشته است. دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر در همین مستندات افزود: «رزروهای ناخالص در فرودگاه که در ماه فوریه خارج می‌شوند، بیش از 50 درصد در ماه افزایش یافته است و این شرکت در حال آماده‌سازی برای فصل سفرهای آینده است تا یکی از قوی‌ترین فصل‌ها باشد. تا حالا. “

نکته مهم این است که به نظر خسروشاهی، تقاضا برای وسایل نقلیه در همه مصارف است و رشد مسافر شامل سفر، ایاب و ذهاب و گردش عصرگاهی است.

اوبر همچنین خاطرنشان کرد که “پیشرفت مداومی در بخش تحرک و بخش تحویل تعدیل شده EBITDA” داشته است. چرا وقتی اعداد کلی به روز می شوند، تفاوت های ظریف را به اشتراک بگذارید؟ اوبر می‌خواهد تأکید کند که در حالی که تجارت حمل‌ونقل («تحرک») در حال بهبود است، این افزایش بهره‌وری به ضرر تجارت تحویل غذا («تحویل») نیست.

کسب‌وکار تامین مواد غذایی اوبر در طول همه‌گیری، زمانی که رانندگی در حالی که مردم در خانه می‌ماندند تصادف می‌کرد، مانع بزرگی از نظر رزرو ناخالص (GMV) شد.

این نگرانی در بازار وجود داشت که حمل و نقل و تحویل هر دو روی یک سکه هستند، به این معنی که آنها نمی توانند همزمان با هم پیش بروند. آخرین داده های Uber نشان می دهد که این واقعاً امکان پذیر است. سند SEC نشان می دهد که اهرم عملیاتی بیش از آنچه که برخی انتظار داشتند وجود دارد.

سهام اوبر امروز حدود 1.8 درصد کاهش یافته است، هرچند که با قدرت شروع شده است. سهام فناوری امروز به طور کلی از شکست بازار جهانی رنج می برد.

Lyft دستورالعمل جدیدی برای درآمدهای سه ماهه اول آینده خود صادر نکرده است. گزارش درآمد قبلی اوبر نشان می دهد که تعداد وسایل نقلیه در حال افزایش است. سوال این است که آیا Lyft در دو ماه اول سال 2022 افزایش مشابهی در سفر داشته است؟

لازم به ذکر است که Lyft مانند اوبر یک تجارت تحویل غذا را اداره نمی کند. بسته به نقطه نظر تخصص تنوع، تنها تمرکز Lyft بر روی وسیله نقلیه قدرت یا ضعف است.

در سال 2022، اوبر دستورالعمل‌های سود خود را افزایش داد و همچنان موفق شد کاهش ارزش خود را در معاملات ناهار مشاهده کند. این شرکت در ماه های اخیر تمام سود خود را از این همه گیری جبران کرده است. در واقع، رتبه اوبر امروز کمتر از اواسط سال 2019 است، مدت‌ها قبل از اینکه با همه‌گیری مقابله کند، تجارت عرضه خود را گسترش دهد و موفق شود به طور مداوم سودآور شود، هرچند تعدیل شده، سه ماهه.

بیرون سخته