منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اوکراین مدعی است که هکرهای بلاروسی نیروهای دفاعی این کشور را هدف قرار می دهند

اوکراین مدعی است که هکرهای بلاروسی نیروهای دفاعی این کشور را هدف قرار می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اوکراین مدعی است که هکرهای بلاروسی نیروهای دفاعی این کشور را هدف قرار می دهند

مقامات امنیت سایبری اوکراین هشدار داده اند که هکرهای تحت حمایت دولت بلاروس، آدرس های ایمیل خصوصی ارتش اوکراین را هدف قرار داده اند.

با اعلام این فعالیت در یک پست فیس بوک، تیم واکنش اضطراری کامپیوتری اوکراین (CERT-UA) گفت که یک کمپین گسترده فیشینگ با هدف افراد خصوصی انجام شده است. i.ua و meta.ua حساب های متعلق به ارتش اوکراین

وی افزود: زمانی که حساب کاربری در معرض خطر قرار گرفت، مهاجمان از طریق پروتکل IMAP به همه پیام‌ها دسترسی خواهند داشت. بعدها، مهاجمان از اطلاعات تماس دفترچه آدرس قربانی برای ارسال ایمیل های فیشینگ استفاده کردند.

CERT-UA کمپین در حال انجام را به گروه تهدید UNC1151 نسبت می دهد، که Mandiant به طور رسمی در نوامبر 2021 با دولت بلاروس مرتبط کرد. Mandiant همچنین گروه جاسوسی سایبری تحت حمایت دولت را به کمپین اطلاعات نادرست Ghostwriter که در انتشار شعارهای ضد لفاظی دست داشت، مرتبط کرد. ناتو و عملیات هک و افشای اطلاعات در سراسر اروپا.

«پشت این فعالیت ها گروه UNC1151 مستقر در مینسک است. CERT-UA می نویسد: اعضای آن کارمندان وزارت دفاع جمهوری بلاروس هستند.

سرگئی دمدیوک، معاون دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین به رویترز گفت، دولت کیف همچنین معتقد است که گروه UNC1151 پشت حمله سایبری است که هفته گذشته وب سایت دولت اوکراین را از بین برد. سرویس‌های امنیتی اوکراین اعلام کردند که بیش از 70 وب‌سایت دولتی در جریان این حادثه مورد حمله قرار گرفتند که 10 مورد از آنها تحت مداخله غیرمجاز قرار گرفتند.

بن رید از Mandiant به TechCrunch گفت که این شرکت امنیتی UNC1151 را که در دو سال گذشته به طور گسترده توسط ارتش اوکراین هدف قرار گرفته بود، زیر نظر گرفته است، “بنابراین این فعالیت مطابق با مدل تاریخی آنها است.”

“این اقدامات UNC1151، که ما معتقدیم مربوط به ارتش بلاروس است، نگران کننده است، زیرا اطلاعات شخصی شهروندان اوکراینی و ارتش می تواند در یک سناریوی اشغال مورد سوء استفاده قرار گیرد، و UNC1151 از نفوذ خود برای تسهیل کمپین های اطلاعاتی استفاده کرده است. عملیات Ghostwriter رید افزود. . “نشت اسناد گمراه کننده یا ساختگی که از سوژه های اوکراینی گرفته شده است می تواند برای تبلیغ داستان های دوستانه بین روسیه و بلاروس استفاده شود.

رید گفت: «Ghostwriter قبلا ائتلاف ناتو را هدف قرار داده بود و سعی داشت حمایت از این سازمان را تضعیف کند. اگر چنین عملیاتی در آینده نزدیک مشاهده شود، تعجب نخواهم کرد.

واکنش صنعت فناوری به حمله روسیه به اوکراین