منو سایت

اپراتور هندی Airtel در حال راه اندازی یک کارت اعتباری است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اپراتور هندی Airtel در حال راه اندازی یک کارت اعتباری است

ایرتل روز دوشنبه اعلام کرد که در حال راه اندازی یک کارت اعتباری است که آخرین تلاش اپراتور مخابراتی هندی تحت حمایت گوگل برای ورود به خدمات مالی است زیرا به دنبال گسترش خدمات خود در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان است.

این شبکه که توسط میلیاردر سونیل میتال اداره می شود، گفت که با Axis Bank، سومین بانک بزرگ بخش خصوصی کشور، وارد یک مشارکت استراتژیک شده است تا به طور مشترک آنچه را که آنها به عنوان کارت اعتباری “اولین در نوع خود” توصیف می کنند، راه اندازی کنند.

به گفته این دو، کارت اعتباری Airtel Axis Bank وام های فوری از قبل تایید شده را به مشتریان ارائه می دهد و پیشنهادات بعدی را خریداری می کند و به آنها برای پرداخت قبوض Airtel و انجام تراکنش ها در برنامه Airtel پاداش می دهد.

آنها گفتند که این کارت که فقط برای مشترکین Airtel در دسترس خواهد بود، با هدف دستیابی به مشتریان در شهرهای کوچکتر هند است. ایرتل بیش از 340 میلیون مشترک در هند به دست آورده است.

به عنوان بخشی از این مشارکت، Axis Bank استفاده از پلتفرم C-PaaS Airtel را آغاز خواهد کرد – یک بسته مخابراتی که شامل خدماتی مانند استریم، پوشش تماس و راه حل های مرکز تماس است – و همچنین خدمات “مختلف” امنیت سایبری. آنها گفتند که این دو همچنین همکاری در خدمات ابری و مراکز داده را بررسی خواهند کرد.

این اولین باری نیست که Airtel تلاش می‌کند خدمات مالی را تقویت کند، بخش با رشد سریعی که توجه میلیاردر رقیب Mukesh Ambani’s Jio Platforms را نیز به خود جلب کرده است – و چنین سطحی از موفقیت را به ارمغان آورده است.

اپراتور هندی ایرتل یک کارت اعتباری منتشر کرد

ایرتل یک بانک پرداخت دیجیتال را اداره می کند که در تلاش برای ورود به بازار است. به گفته سه منبع آگاه، این شرکت که در سال‌های اخیر برای بهبود ARPU (درآمد مصرف‌کننده) خود تلاش می‌کند تا پیشنهادات پریمیوم خود را گسترش دهد، دو سال پیش به Paytm روی آورد تا روند کسب و کار پرداخت را بررسی کند.

بازار کارت های اعتباری در هند به شدت تحت پوشش قرار دارد. کمتر از 30 میلیون هندی دارای کارت اعتباری هستند، اگرچه نزدیک به یک میلیارد حساب بانکی در این کشور وجود دارد.

ده‌ها استارت‌آپ، از جمله Tiger Global Slice و Sequoia Capital India OneCard، در تلاش هستند تا ویژگی‌های کارت اعتباری را به هندی‌های بیشتری ارائه دهند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ، از جمله Flipkart و Amazon، و همچنین استارت‌آپ Ola، کارت‌های اعتباری مشترک را برای مشتریان خود راه‌اندازی کرده‌اند. (OneCard در حال مذاکره برای جذب سرمایه از Temasek سنگاپور در دوری است که احتمالاً ارزش استارت آپ مستقر در پونا را بیش از 1 میلیارد دلار می کند، TechCrunch ماه گذشته گزارش داد.)

تراکنش‌های مشترک کارت اعتباری مانند این عمدتاً برای استفاده از توزیع شریک است که در این مورد ایرتل است. هیمانشو گوپتا، مدیر عامل کهنه کار فین تک، گفت: ایرتل پایگاه مشتریان درجه یک بزرگی دارد که به دلیل از دست دادن سهم بازار Vi، حتی قوی تر شده است.

«اگر مصرف‌کننده پس از گرفتن کارت، این روش را برای اکثر خریدهای خود در جای دیگر، روش اصلی پرداخت خود قرار دهد، این فرصت را دارد که از مبادله و جریمه دیرکرد درآمد کسب کند. بنابراین می توان انتظار داشت که این یک کارت مشترک موفق باشد.»

اما او گفت که این موفقیت به چندین چالش نیاز دارد.

چالش کارت‌های اعتباری برای مشارکت‌های بانکی مانند Airtel-Axis این است که پشته‌های کارت اعتباری بانک‌ها نسبتا قدیمی هستند و برای نیازهای نسل جوان چندان انعطاف‌پذیر نیستند. و اگرچه Airtel پایگاه کاربر بزرگی دارد، اما حوزه بسیار محدودی در زندگی کاربر دارد، زیرا اکثر کاربران احتمالاً هر 3 ماه یک بار به برنامه Airtel Thanks مراجعه می کنند تا شارژهای پیش پرداخت خود را انجام دهند.

بنابراین، در واقع، ایرتل تنها فرصت فروش متقابل محدودی برای چنین محصولاتی دارد. استارت‌آپ‌های جدیدتر فین‌تک امروزه می‌توانند محصولات مصرف‌گرای بیشتری بسازند و از بازاریابی هوشمندتر برای دستیابی به مشتریانی که معمولاً در بانکداری یا مخابرات خوب نیستند، استفاده کنند.

اعلام روز دوشنبه پس از آن منتشر شد که گوگل در اوایل سال جاری فاش کرد که تا 1 میلیارد دلار در ایرتل سرمایه گذاری خواهد کرد و با این اپراتور برای توسعه “برنامه های دسترسی نوآورانه” برای بررسی مشارکت با سازندگان گوشی های هوشمند برای تولید تلفن های مقرون به صرفه همکاری خواهد کرد.

گوپال ویتال، مدیر عامل و مدیرعامل Bharti Airtel هند و آسیای جنوبی گفت: “Airtel به عنوان بخشی از تعهد خود به ارائه خدمات دیجیتال در سطح جهانی به مشتریان خود، در حال ایجاد یک مجموعه بزرگ از خدمات مالی است.”

ما خوشحالیم که در این سفر هیجان انگیز با بانک اکسیس همراهی می کنیم. از طریق این مشارکت سودآور بانک مخابراتی، مشتریان ایرتل به سبد خدمات مالی و مزایای انحصاری در سطح جهانی Axis Bank دسترسی خواهند داشت، در حالی که Axis Bank از قابلیت های دیجیتال قوی و توزیع عمیق Airtel بهره خواهد برد.