منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اپل اعلام کرد که تولید آیفون SE را 20 درصد در مقایسه با اوکراین کاهش می دهد، زیرا ترس از تورم وجود دارد

اپل اعلام کرد که تولید آیفون SE را 20 درصد در مقایسه با اوکراین کاهش می دهد، زیرا ترس از تورم وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اپل اعلام کرد که تولید آیفون SE را 20 درصد در مقایسه با اوکراین کاهش می دهد، زیرا ترس از تورم وجود دارد

آخرین گزارش درآمد اپل نشان می‌دهد که این غول سخت‌افزاری در میان کمبود مداوم تراشه‌ها فراتر از انتظارات است. به طور کلی، این شرکت شاهد رشد 9 درصدی در فروش آیفون بود زیرا اکثر بخش‌های دیگر بازار کوچک شده بودند. وقتی صحبت از ناوبری زنجیره تامین به میان می آید، برای اهرمی که یکی از بزرگترین بازیگران است، باید گفت.

اما حتی غول بزرگی مانند اپل نیز از تأثیرات امور جهانی مصون نیست. در روزهای اولیه همه گیری، این شرکت به دلیل عدم اطمینان از ارائه راهنمایی خودداری کرد. احتمالاً حرکت درستی است – با توجه به روشی که در دو سال گذشته در سرتاسر جهان پیش رفته است. و اکنون جدیدترین آیفون SE در نوعی طوفان کامل از مشکلات جهانی وارد شده است.

به نقل از منابع نزدیک به این موضوع، Nikkei Asia گزارش می دهد که اپل در حال کاهش 20 درصدی تولید گوشی های ارزان قیمت است. ناظران بدون شک انتظار داشتند که به لطف یکی دو ضربه به حمله به اوکراین و تورم، مقداری کاهش پیدا کند، اما اندازه این رقم برای یک گوشی کاملاً جدید – و اولین محصول اضافه شده به سری 2020 – تعجب آور است. این کاهش در جایی است. بین 2 تا 3 میلیون گوشی برای سه ماهه.

در اوایل ماه جاری، اپل اعلام کرد که فروش خود را در روسیه پس از حمله به کشور همسایه اوکراین متوقف خواهد کرد. این شرکت در آن زمان گفت: “ما به ارزیابی وضعیت ادامه خواهیم داد و با دولت های مربوطه در مورد اقداماتی که انجام می دهیم در تماس خواهیم بود.” ما به همه کسانی در جهان می‌پیوندیم که خواهان صلح هستند.

تعدادی دیگر از شرکت های کلیدی سخت افزار مصرف کننده، از جمله رقیب اصلی اپل، سامسونگ، اقدامات مشابهی انجام داده اند. هر دو برند به طور معمول در پنج سهم برتر بازار گوشی های هوشمند در کشور قرار دارند.

کمبود تراشه های جهانی به همراه مشکلات تورمی گسترده تر که تصمیمات خرید را تحت تاثیر قرار داده است همچنان یک عامل در اینجاست. این نوع مشکلات مالی همواره در تعداد فروش محصولاتی مانند گوشی های هوشمند نقش دارد که گاهاً در دسته خریدهای بی اهمیت قرار می گیرند. حداقل، این تأثیر را دارد که کاربران را در دستگاه های قدیمی برای مدت کمی بیشتر از زمانی که در غیر این صورت انجام می دادند، نگه می دارد.

همراه با تأثیر بر SE، این نشریه خاطرنشان می کند که سفارشات ایرپادها نیز به میزان قابل توجهی حدود 10 میلیون برای کل سال 2022 افزایش یافته است. در همین حال، گزارش شده است که کاهش تولید آیفون 13 عمدتاً به دلیل نوسانات فصلی تقاضا است.

TechCrunch برای اظهار نظر به اپل مراجعه کرد.