منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اپل اکنون در صورت تایید به برنامه های خواندن اجازه می دهد از لینک های خارجی استفاده کنند

اپل اکنون در صورت تایید به برنامه های خواندن اجازه می دهد از لینک های خارجی استفاده کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اپل اکنون در صورت تایید به برنامه های خواندن اجازه می دهد از لینک های خارجی استفاده کنند

اپل امروز اعلام کرد که به زیرمجموعه ای از برنامه های فروخته شده در اپ استور خود اجازه می دهد تا به یک وب سایت خارجی متصل شوند که در آن کاربران می توانند حساب های خود را با توسعه دهنده برنامه ایجاد یا مدیریت کنند. تغییر دستورالعمل‌های بررسی App Store اپل فقط در مورد آنچه اپل «برنامه‌های خواندن» می‌نامد اعمال می‌شود – به این معنی که برنامه‌هایی که اساساً برای دسترسی به برخی از محتوای دیجیتال مانند مجلات، کتاب‌ها، صدا، موسیقی یا ویدیو طراحی شده‌اند. برنامه های اپل برای اولین بار در سپتامبر گذشته در چارچوب توافق این غول فناوری با یک تنظیم کننده ژاپنی، کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن (JFTC) اعلام شد و قرار بود در اوایل سال 2022 وارد بازار شود.

این شرکت پیش از این گفته بود که این تغییرات پس از انتشار برای همه برنامه‌های موجود در اپ استور به صورت جهانی اعمال می‌شود، اما تاریخ دقیقی برای راه‌اندازی ارائه نکرد.

اپل قرارداد جدیدی را با ژاپن اعلام کرد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد به وب سایت های خارجی پیوند دهند

امروز دستورالعمل بررسی اپ استور اپل با مرجع جدیدی به روز شده است که توضیح می دهد چگونه برنامه های Reader می توانند این ویژگی را پیاده سازی کنند.

به طور خاص، اپل به توسعه دهندگان دستور می دهد تا برای چیزی به نام حساب اتصال خارجی برای ارائه این قابلیت در برنامه های خود درخواست دهند. این قانون چیزی است که اپل زمانی از آن استفاده می‌کند که می‌خواهد همچنان بر وضعیت کنترل داشته باشد و توسعه‌دهندگان می‌توانند یک ویژگی خاص را اجرا کنند. به این معنی که به جای تغییر ساده قوانین اپ استور به طوری که این نوع رفتار به طور گسترده برای برنامه های کاربردی در دسته پشتیبانی شده مجاز باشد، فرآیند مجوز از توسعه دهندگان می خواهد که درخواست کنند و سپس تأییدیه را برای این مورد استفاده خاص دریافت کنند. به این ترتیب، اپل می‌تواند با دقت بررسی کند که آیا برنامه‌ها می‌توانند لینک‌هایی را اضافه کنند، به جای اینکه آن را به تیم بررسی برنامه‌شان بسپارند.

این شرکت همچنین دستورالعمل هایی را برای استفاده و جزئیات پیاده سازی برای توسعه دهندگانی که برای استفاده از گزینه اتصال خارجی تایید شده اند، منتشر می کند. در اینجا، اپل توضیح می‌دهد که برنامه‌هایی که همه برنامه‌هایی که دسترسی به محتوای دیجیتالی را ارائه می‌دهند تأیید نمی‌شوند – اپل می‌گوید دسترسی به محتوای دیجیتال باید «عملکرد اصلی» برنامه باشد. به عنوان مثال، یک برنامه شبکه اجتماعی (هوم، فیس بوک)، که در آن کاربران همچنین می توانند ویدیوها را پخش کنند، واجد شرایط نخواهند بود.

اپل همچنین می گوید که برای واجد شرایط بودن، برنامه ها باید به کاربران اجازه دهند به محتوا یا خدماتی که قبلاً خارج از برنامه خریداری کرده اند دسترسی داشته باشند. آنها باید به افراد اجازه دهند تا به حساب خود وارد شوند. و آنها نمی توانند خدمات بلادرنگ را از فردی به فرد دیگر تسهیل کنند – مانند درس های زنده، آموزش تناسب اندام، تورهای املاک و مستغلات یا مشاوره های پزشکی.

اپل اکنون در صورت تایید به برنامه های خواندن اجازه می دهد از لینک های خارجی استفاده کنند

اعتبار تصویر: برنامه

به طور خاص، اپل می‌گوید برنامه‌هایی که حق استفاده از حساب اتصال خارجی را انتخاب می‌کنند، نمی‌توانند خرید درون‌برنامه‌ای را در iPhone یا iPad ارائه دهند. این یک / یا وضعیت است.

دستورالعمل‌های اپل همچنین نحوه عملکرد پیوندها را به تفصیل شرح می‌دهند، از جمله اینکه چگونه باید به‌جای نمای وب در یک پنجره مرورگر جدید باز شوند، و چگونه پیوندها باید نمایش داده شوند. وب‌سایت توسعه‌دهنده همچنین نمی‌تواند قیمت‌های ارائه شده در خارج از اپ استور را تبلیغ کند. او فقط می تواند چیزی بسیار ساده بگوید: “برای ایجاد یا مدیریت حساب خود به example.com بروید.” چندین الزام فنی دیگر نیز وجود دارد.

شایان ذکر است که این تغییرات تنها به دلیل قوانین دولتی رخ داده است، نه به این دلیل که اپل معتقد است این چیزی است که برای App Store خود مناسب است. از روش سختی که این پشتیبانی را اعمال می کند – و قوانین مربوط به استفاده از آن – واضح است که شرکت این تغییر را به عنوان یک شیب لغزنده می بیند که در نهایت می تواند منجر به از دست دادن درآمد از اپ استور شود.

این تغییرات در زمانی اتفاق می‌افتد که قانون‌گذاران و قانون‌گذاران به دنبال شکایت‌های ضدرقابتی بر ارائه‌دهندگان فروشگاه‌های اپلیکیشن، اپل و گوگل فشار وارد می‌کنند. پلتفرم‌ها همچنین در دادگاه با این موضوع مبارزه می‌کنند، همانطور که اپل و گوگل اکنون با سازنده بازی‌های Fortnite Epic انجام می‌دهند، که شکایت ضدانحصار او علیه اپل اکنون در حال تجدید نظر است. دعوای دسته جمعی دیگری باعث شد اپل موافقت کند که توسعه دهندگان می توانند با استفاده از اطلاعات تماسی که در برنامه های خود جمع آوری کرده اند، در مورد روش های پرداخت با مشتریان تماس بگیرند.

علاوه بر تغییر امروز در برنامه های خواندن، کره جنوبی قانونی را تصویب کرده است که اپل و گوگل را از الزام توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت مربوطه خود منع می کند. اخیراً، یک لایحه دو حزبی App Store که اپل و گوگل را هدف قرار می دهد توسط کمیته قضایی سنا تصویب شد که نشان می دهد قوانین ایالات متحده نیز در افق است. اما اپل به جای سبقت گرفتن از تغییرات با یک نمای کلی از نحوه عملکرد اپ استور، به آخرین کنترلی که در اختیار دارد، می چسبد، حتی زمانی که تلاش می کند رعایت کند. این وضعیت به حدی بد شده است که در هلند اپل قبلاً ده بار توسط تنظیم کننده محلی به دلیل عدم رعایت قوانین جدید در مورد پشتیبانی از پرداخت شخص ثالث برای برنامه های دوستیابی جریمه شده است.

اگرچه اپل امروز دسترسی را برای درخواست حق داشتن یک حساب اتصال خارجی باز کرد، اما اشاره کرد که API برای خواندن برنامه‌ها برای ساخت و آزمایش در نسخه بتای آینده iOS و iPadOS در دسترس خواهد بود.