منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اپل تبلیغات را هنگام جستجو در اپ استور روسیه «تا اطلاع ثانوی» به حالت تعلیق در می آورد.

اپل تبلیغات را هنگام جستجو در اپ استور روسیه «تا اطلاع ثانوی» به حالت تعلیق در می آورد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اپل تبلیغات را هنگام جستجو در اپ استور روسیه «تا اطلاع ثانوی» به حالت تعلیق در می آورد.

پس از اعلام هفته گذشته مبنی بر تعلیق فروش محصولات خود در روسیه، اپل به جامعه توسعه دهندگان خود اطلاع داد که سرویس تبلیغات جستجوی اپل خود را در اپ استور روسیه تعلیق می کند. طبق ایمیلی که با توسعه دهندگان به اشتراک گذاشته شده است، تبلیغات جستجوی اپل – که به توسعه دهندگان اجازه می دهد کمپین های تبلیغاتی را در اپ استور اجرا کنند – قبلاً “تا اطلاع ثانوی” در روسیه بازداشت شده اند.

در این ایمیل همچنین اشاره شده است که کمپین های تبلیغاتی جستجوی جدید در طول این تعلیق واجد شرایط اپ استور روسیه نخواهند بود.

بلومبرگ ابتدا خبر تعلیق تبلیغات جستجو را اعلام کرد توییت ها از جانب توسعه دهندگان و دیگران در جامعه بزرگتر برنامه های تلفن همراه که اخبار را در توییتر به اشتراک گذاشتند.

توسعه دهندگان گفتند که ایمیل را به آدرس ایمیلی که در گذشته برای ثبت نام برای تبلیغات جستجو استفاده می کردند، دریافت کردند. با این حال، ایمیل‌ها تنها به توسعه‌دهندگان اپ استور مستقر در روسیه یا کسانی که کمپین‌های تبلیغاتی جستجوی فعال در داخل کشور دارند، نیست – توسعه‌دهندگان دیگر در بازارهای جهانی نیز ایمیل را دریافت کرده‌اند، حتی اگر در منطقه کمپین تبلیغاتی نکرده باشند.

اپل در این مورد اظهار نظری نکرده است. اما TechCrunch تایید کرده است که ایمیل (که در بالا مشاهده می شود) قانونی است.

این اقدام برای توقف کسب و کار تبلیغات جستجو در روسیه به دنبال تصمیم اخیر اپل برای تعلیق کلیه فروش محصولات در این کشور، محدود کردن Apple Pay و حذف برنامه های رسانه دولتی روسیه RT News و Sputnik News از فروشگاه App در همه بازارهای خارج از روسیه است. این شرکت بیشتر ترافیک و حوادث زنده در Apple Maps در اوکراین را به عنوان یک اقدام ایمنی غیرفعال کرد.

اپل پس از میخائیل فدوروف معاون نخست وزیر اوکراین این خبر را اعلام کرد نامه سرگشاده نوشت به تیم کوک، مدیر عامل شرکت، که از اپل خواسته بود تا ارائه خدمات و محصولات اپل به روسیه را متوقف کند. در ادامه نامه از کوک خواسته شده تا دسترسی به اپ استور را مسدود کند، کاری که اپل هنوز انجام نداده است. با این حال، با توقف تجارت تبلیغات جستجو در روسیه، اپل گام دیگری برای منزوی کردن روسیه و کناره گیری از تجارت در این کشور برداشته است.