منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اپل می گوید کارکنان و مشتریان پس از گروگان گیری در فروشگاه آمستردام در امنیت هستند

اپل می گوید کارکنان و مشتریان پس از گروگان گیری در فروشگاه آمستردام در امنیت هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

طبق بیانیه‌ای که TechCrunch دریافت کرده است، در پاسخ به حل‌وفصل وضعیت گروگان‌گیری در فروشگاهی در آمستردام، اپل می‌گوید همه کارمندان و مشتریان «پس از این تجربه وحشتناک» در امان هستند. این شرکت افزود: تحقیقات هنوز ادامه دارد.

سخنگوی اپل در بیانیه ای گفت: “ما می خواهیم از مجریان قانون محلی برای کار برجسته و تحقیقات مداوم آنها تشکر کنیم.” تیم‌ها و مشتریان ما امروز اقدام سریعی انجام داده‌اند و قدرت و عزم باورنکردنی از خود نشان داده‌اند، و ما از حمایت و مراقبتی که در چنین شرایط چالش‌برانگیزی از یکدیگر کرده‌اند بسیار سپاسگزاریم.

بر اساس گزارش رویترز، این بیانیه ساعاتی پس از آن بیان می شود که پلیس یک گروگانگیری را در یک فروشگاه اصلی که در آن مردی حداقل یک نفر را ساعت ها گروگان گرفته بود، حل کرد. در طول درگیری، از ساکنان خواسته شد تا در داخل خانه و دور از منطقه محبوب بمانند. طبق توییت پلیس محلی آمستردام.

به گزارش آسوشیتدپرس، چند ساعت بعد، مهاجم از فروشگاه فرار کرد و پلیس با یک ماشین او را متوقف کرد.

پلیس گفت: “ما می توانیم تایید کنیم که آدم ربا در خارج از فروشگاه اپل است.” گفت در یک توییت به زبان هلندی او در خیابان دراز کشیده است و یک ربات او را برای وجود مواد منفجره بررسی می کند. ماموران پلیس مسلح از دور او را کنترل کردند. گروگان سالم است.»

پلیس به طور علنی در مورد انگیزه های بالقوه تیرانداز اظهار نظر نکرده است. به گزارش AP، اپراتور محلی AT5 مشکوک است که آدم ربا مرتکب یک سرقت مسلحانه شده است.

اس بیش از 500 در مکان‌های خرده‌فروشی در سراسر جهان، این اولین بار نیست که فروشگاه اپل به صحنه جرم تبدیل می‌شود. تابستان گذشته دو نوجوان در آتلانتا بودند دستگیر شد به اتهام تیراندازی به نگهبان یک فروشگاه. ماه‌ها بعد، او یک نگهبان امنیتی در فروشگاه اپل در منهتن بود چاقو – فروبردن – سیخونک زدن پس از اطلاع مشتری مبنی بر موظف به پوشیدن ماسک برای ورود به فروشگاه.