منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اپل نیمی از محموله های گوشی های هوشمند در آمریکای شمالی را در سه ماهه اول به دست آورد

اپل نیمی از محموله های گوشی های هوشمند در آمریکای شمالی را در سه ماهه اول به دست آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اپل نیمی از محموله های گوشی های هوشمند در آمریکای شمالی را در سه ماهه اول به دست آورد

یک نقطه روشن کوچک در بازاری که مدت ها قبل از همه گیری جهانی، بحران زنجیره تامین و نگرانی های تورم با کاهش فروش دست و پنجه نرم می کرد. بر اساس داده های جدید Canalys، بازار آمریکای شمالی شاهد افزایش کوچک – اما دلگرم کننده – 4 درصدی در تحویل نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود.

محرک اصلی – دوباره – اپل است. فروش آیفون ۱۳ این شرکت را به ۵۱ درصد از کل بازار با تحویل ۱۹.۹ میلیون دستگاه رساند. این 45 درصد بیشتر از سه ماهه اول سال 2021 است. این شرکت به تمرکز مجدد بر بازار داخلی شرکت اشاره می کند، زیرا عدم قطعیت تقاضا در خارج از کشور در حال افزایش است. آیفون SE جدید همچنین به این شرکت کمک کرده تا بیشتر بازار میان رده را در اختیار بگیرد.

سامسونگ با یک درصد افزایش به ۲۸ درصد از کل بازار رسید. با این حال، آنچه در زیر در پنج مورد برتر اتفاق می افتد، ممکن است جالب ترین داستان در مورد فروش گوشی های هوشمند در آمریکای شمالی در حال حاضر باشد. این شامل بازگشت غافلگیرکننده موتورولا و گوگل به روز شده است که پنج رتبه برتر را شکست.

اپل نیمی از محموله های گوشی های هوشمند در آمریکای شمالی را در سه ماهه اول به دست آورد

اعتبار تصویر: کانال ها

خروج ال‌جی و اچ‌تی‌سی از بازار (چه برنامه‌ریزی‌شده و چه بدون برنامه‌ریزی) بازار را در دو مکان اول متحول می‌کند. این تغییر چندان عمیقی نیست، زیرا چین در طول مبارزات هوآوی برای به دست آوردن مجدد ارتباط متضرر شده است، اما همیشه دیدن نام‌های جدید در ترکیبی برای دسته‌ای که مدت‌ها توسط همان تعداد انگشت شماری از شرکت‌ها تحت سلطه بوده‌اند، خوب است.

اپل نیمی از محموله های گوشی های هوشمند در آمریکای شمالی را در سه ماهه اول به دست آورد

اعتبار تصویر: برایان هدر

موتورولا (که در اینجا به عنوان شرکت مادر لنوو ذکر شده است) جایگاه سوم را از نظر گوشی های جامد با قیمت های مقرون به صرفه، همراه با تشخیص نام نسبتاً ارثی حفظ کرده است. این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد جهش داشت. این یک داستان کاملاً موفقیت آمیز از برندی است که در پس زمینه همه بازارها به جز چند بازار انتخاب شده بوده است. رتبه او با افت شدید 21 درصدی نسبت به دیگر غول تولیدی چینی TCL پشتیبانی می شود.

در همین حال، به نظر می رسد تمرکز جدید گوگل بر روی سخت افزار مصرف کننده نتیجه می دهد. پیکسل 6 با رشد (به تناسب) عظیم 380 درصدی به این شرکت کمک کرد تا وارد پنج کشور برتر شود. این شرکت 1.2 میلیون گوشی را برای سه ماهه ارسال کرد که از 1.4 میلیون به TCL افزایش یافته است. Pixel 6A که اخیراً معرفی شده است و Pixel 7 آینده می توانند محبوبیت مناسبی را در رتبه چهارم قبل از پایان سال به این شرکت بدهند.