منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اپل پیشنهاد جدیدی را به مرجع ضد انحصار هلند برای پرداخت برای برنامه های دوستیابی ارسال می کند و نهمین جریمه را اعمال می کند

اپل پیشنهاد جدیدی را به مرجع ضد انحصار هلند برای پرداخت برای برنامه های دوستیابی ارسال می کند و نهمین جریمه را اعمال می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اپل پیشنهاد جدیدی را به مرجع ضد انحصار هلند برای پرداخت برای برنامه های دوستیابی ارسال می کند و نهمین جریمه را اعمال می کند

اپل بار دیگر در هلند به دلیل دستور ضدتراست مربوط به اپلیکیشن های دوستیابی جریمه شد. این دستور از آن می‌خواهد که به برنامه‌های دوستیابی محلی اجازه دهد در صورتی که توسعه‌دهندگان آنها بخواهند به جای قفل شدن، از فناوری‌های پرداخت شخص ثالث استفاده کنند و فقط بتوانند از API پرداخت در برنامه iOS اپل استفاده کنند.

از ژانویه، سازمان مصرف کنندگان و بازارها (ACM) یک سری تحریم ها (هفتگی) علیه اپل به دلیل آنچه که ادعا می کند همچنان از این دستور پیروی نمی کند، اعمال کرده است.

آخرین جریمه 5 میلیون یورویی (نهم) مجموع جریمه های اپل را در این زمینه به 45 میلیون یورو (از حداکثر 50 میلیون یوروی ممکن در صورت عدم رضایت مجدد رگولاتور تا هفته آینده) می رساند.

اپل به مجموعه ای از جریمه ها در این دوره پاسخ داد و گفت که از این دستور پیروی می کند – اگرچه ظاهراً تنظیم کننده نظر متفاوتی (مخالف) دارد.

اپل دوباره به دلیل اعمال شرایط “غیر معقول” برای برنامه های دوستیابی به دنبال دستور ضد انحصار هلند جریمه می کند

ACM پاسخ اپل را ناامید کننده و غیرمنطقی توصیف کرده است – و آن را متهم به ایجاد مانعی غیرضروری برای توسعه دهندگانی می کند که می خواهند حقوق قانونی استفاده از فناوری پرداخت غیر از اپل را برای پردازش پرداخت ها در برنامه به جای اینکه فقط به شما اجازه دهند به راحتی انجام دهید. بنابراین.

این اختلاف هفته ها ادامه دارد، اما علیرغم یک جریمه دیگر، ممکن است نشانه هایی از تغییر از سوی اپل وجود داشته باشد: طبق گزارش ACM، اپل اوایل امروز از “پیشنهادهای جدید” رونمایی کرد – که گفت در حال تحقیق است تا ببیند آیا آنها دوام دارند یا خیر. .

سخنگوی ACM در بیانیه ای گفت: “ما اکنون محتوای این پیشنهادات را ارزیابی خواهیم کرد.” «در این زمینه، ما با فعالان مختلف بازار خواهیم نشست. هدف ما این است که این ارزیابی را در اسرع وقت تکمیل کنیم.”

ACM جزئیاتی از آنچه اپل در این پیشنهاد انطباق اصلاح شده ارائه می دهد، فاش نکرده است. (و تنظیم کننده به درخواست ها برای جزئیات بیشتر پاسخ نداد.)

سخنگوی او افزود: «لازم به ذکر است که تا آخر هفته گذشته، اپل هنوز الزامات ACM را برآورده نکرده است. به همین دلیل است که او باید نهمین جریمه را بپردازد، به این معنی که کل مبلغی که اپل باید بپردازد در حال حاضر 45 میلیون یورو است.

با اپل نیز برای اظهار نظر در مورد توسعه تماس گرفته شد، اما در زمان نگارش این مقاله، این شرکت پاسخی نداد. به روز رسانی: اپل از اظهار نظر خودداری کرد.

در حالی که دستور ضد انحصار ACM فقط در هلند و فقط برای زیرمجموعه‌ای از برنامه‌ها (برنامه‌های دوستیابی) اعمال می‌شود – بنابراین ممکن است در طرح بزرگ و جهانی فناوری پیشرفته بسیار کوچک به نظر برسد – کشمکش بین یک تنظیم‌کننده ملی و یک غول پلت‌فرم. در سطح بالایی در اتحادیه اروپا مورد توجه قرار گرفته است، که نشان می دهد سیاستمداران در زمانی که به طور همزمان جزئیات نهایی یک تغییر عمده در رقابت را بررسی می کنند، نظارت دقیقی بر اجرای آن می کنند.

اتحادیه اروپا در حال نهایی کردن یک اصلاح اولیه و بلندمدت در سیاست رقابت دیجیتال است (که قانون بازارهای دیجیتال نامیده می شود؛ همچنین به عنوان DMA شناخته می شود) – که منحصراً برای قدرتمندترین پلت فرم های اینترنتی واسطه اعمال می شود.

این مناسب است، زیرا تقریباً مطمئن است که اپل به عنوان یک “دروازه بان” تحت DMA شناخته می شود – که یک رژیم ضد انحصار فعال را معرفی می کند که هدف آن بازتر و چالش برانگیزتر کردن بازارهای دیجیتال است، مثلاً با ممنوع کردن پلت فرم ها از برنامه های کاربردی مرتبط یا اعمال قفل، و در عین حال آنها را ملزم به حفظ قابلیت همکاری و اجازه دادن به خدمات سوئیچینگ می کند. بنابراین این بدان معناست که اپل احتمالاً در آینده با دستورات ضدتراست مشابه (و در واقع بسیار گسترده‌تر) در اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد، که تعیین می‌کند چگونه باید (و نباید) علیه کشورهای ثالث عمل کند.

مارگرت وستاگر، کمیسر اتحادیه اروپا، که ریاست بخش ضد انحصار اتحادیه را بر عهده دارد و سیاست دیجیتال آن را هدایت می کند، ماه گذشته در یک سخنرانی ویژه پرونده هلند را مطرح کرد و اپل را متهم کرد که اساساً ترجیح می دهد به جای پیروی از تصمیم رقابتی خود، پرداخت جریمه های دوره ای را بپردازد. او همچنین هشدار داد که تعهدات دسترسی شخص ثالث به اپ استور اپل “یکی از تعهدات گنجانده شده در DMA خواهد بود.”

قانون پان-اروپایی در حال ورود دندان جدی خواهد داشت: جریمه تا 10 درصد از گردش مالی سالانه جهانی و پتانسیل بلوک برای پاسخ به نقض سیستماتیک قوانین با تحمیل یک راه حل ساختاری که دستور شکستن دروازه بان را می دهد.

بنابراین، برای غول‌های فناوری که موضوع DMA خواهند بود، محاسبه «شمار در برابر شکست» – این تنها زمانی امکان‌پذیر است که جریمه را بتوان به عنوان «هزینه‌های کسب‌وکار» حذف کرد – به نظر می‌رسد برای تعادل مجدد اساسی در اتحادیه اروپا که از سر گرفته شده است، آماده است. رژیم رقابت و هنگامی که 5 میلیون یورو – یا حتی 50 میلیون یورو – سوزن عملیاتی را هدایت نمی کند، یک جریمه چند میلیاردی – با پشتوانه این خطر که ادامه رقص در مورد الزامات قانونی می تواند تنظیم کننده ها را مجبور کند تا چکش های فروپاشی خود را دراز کنند – به نظر می رسد. کتری ماهی کاملاً متفاوت برای انطباق.

اتحادیه اروپا اپل را در برابر قوانین ضدتراست هلند نادیده می گیرد

اپل برای برنامه های دوستیابی هلندی با استفاده از گزینه های پرداخت جایگزین، 27 درصد هزینه دریافت می کند