منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اکساب 3 میلیون دلار برای گسترش سکوی فوتبال فانتزی خود در خاورمیانه و آفریقا دریافت می کند

اکساب 3 میلیون دلار برای گسترش سکوی فوتبال فانتزی خود در خاورمیانه و آفریقا دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اکساب 3 میلیون دلار برای گسترش سکوی فوتبال فانتزی خود در خاورمیانه و آفریقا دریافت می کند

فوتبال، یا فوتبال، آخرین مورد استفاده رایج در ایالات متحده، بر اساس بالاترین نهاد حاکمیتی آن، فیفا، با بیش از پنج میلیارد طرفدار فوتبال، محبوب ترین و پربیننده ترین ورزش در جهان است.

در حالی که جام جهانی، برترین رویداد فوتبالی آن و شاید محبوب‌ترین رویداد ورزشی در جهان، محبوبیت این ورزش را در شکوفایی کامل به نمایش می‌گذارد، لیگ‌های سالانه در کشورهای مختلف اروپا، آمریکای جنوبی، آسیا و آفریقا طبیعتی تزلزل‌ناپذیر به فوتبال در معرض دید می‌دهد. طرفداران

فیفا می گوید آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا بزرگترین طرفداران جهان هستند. از آنجایی که علاقه مندان به ورزش های مختلف از جمله فوتبال به طور فزاینده ای به نسخه های مجازی ورزش های مورد علاقه خود علاقه مند هستند، استارت آپ های این مناطق با فراهم کردن بسترهایی برای ورزش های فانتزی، خواسته های خود را برآورده می کنند.

اخبار امروز از خاورمیانه و آفریقا می‌آید، جایی که Eksab، یک پلتفرم مصری که می‌گوید فوتبال را برای هر طرفدار در هر دو منطقه از طریق بازی‌ها و ایجاد یک جامعه آنلاین هیجان‌انگیزتر و تعاملی‌تر می‌کند، 3 میلیون دلار سرمایه اولیه جمع‌آوری کرد.

دایره به رهبری 4DX Ventures این شرکت گفت که شرکت Darwazah Capital، Golden Palm Investments، P1 Ventures و برخی از سرمایه گذاران فرشته از حرفه های ورزش و سرگرمی مشارکت داشتند.

Eksab گفت که قصد دارد از این سرمایه گذاری برای گسترش پایگاه مشتریان خود در MENA و آفریقا استفاده کند. بخشی از این بودجه نیز صرف توسعه محصول، استخدام استعدادها در تیم های مهندسی و تولید و ایجاد مشارکت با باشگاه های فوتبال خواهد شد.

بنیانگذار و مدیر عامل علی محمود، اکساب را در سال 2018 راه اندازی کرد. او در مصاحبه ای به تک کرانچ گفت: “ماموریت اکساب این است که فوتبال را برای هر طرفدار فوتبال در خاورمیانه و آفریقا هیجان انگیزتر کند.”

Eksab با یک بازی پیش بینی شروع می شود که در آن کاربران ترکیب های خارق العاده ای ایجاد می کنند و در مسابقات رایگان یا درجه یک شرکت می کنند. یک رتبه بندی وجود دارد که نشان می دهد آنها چقدر خوب عمل می کنند. برندگان جوایز نقدی و سایر جوایز دریافت می کنند.

اخیرا اکساب شروع به تولید محتوا برای کاربران کرد تا اخبار و به روز رسانی های بازیکنان و تیم های مورد علاقه خود را دریافت کنند و از این اطلاعات برای اطلاع رسانی بهتر تصمیمات فانتزی خود استفاده کنند.

در درازمدت، Eksab امیدوار است که یک پلتفرم کاملا یکپارچه بسازد که می‌گوید آن را به یک پلتفرم کلیدی برای بازی‌های فوتبال برای بردن بازی‌ها، محتوا، آمار، NFT، کلکسیون‌های دیجیتال و کالا تبدیل کند.

Eksab درصدی از تمام هزینه های پرداخت شده روی پلت فرم را می گیرد، به ویژه برای مسابقات و کالاهای برتر.

محمود که در حین ایده گرفتن برای Eksab در یک انکوباتور استارت آپی در کانادا کار می کرد، گفت که این پلتفرم را با الهام از شرکت های مطرحی مانند Dream 11، DraftKings و FanDuel و همچنین استارت آپ های جدیدتری که وب 3 را به دنیای ورزش های فانتزی وارد می کنند ساخته است. بسیار نادر. برخی دیگر، مانند Draftea، نشان می دهد که در مناطق دیگر خارج از ایالات متحده و اروپا چه چیزی ممکن است.

در طول اقامتم در آنجا، در معرض ظهور DraftKings و FanDuel نیز قرار گرفتم. دوستانم این دو بازی را انجام دادند و اگرچه من اطلاعات زیادی در مورد ورزش های کانادا به خصوص هاکی نداشتم، اما دریافتم که انجام این بازی ها ساده ترین راه برای من برای یادگیری این ورزش و ایجاد حس رفاقت با دوستانم است. او به TechCrunch گفت.

او گفت: “من از بازی ها لذت بردم و فهمیدم که چرا هیچکس این کار را برای صدها میلیون هوادار فوتبال در خاورمیانه و آفریقا انجام نمی دهد.” بنابراین ما کمی تحقیق کردیم و متوجه شدیم که شکاف بازار بزرگی برای این نوع بازی وجود دارد [fantasy football] در خاورمیانه و آفریقا.”

Sorare در حال جمع آوری 680 میلیون دلار برای بازی ورزشی فوق العاده NFT خود است

Eksab در حال حاضر بیش از 700000 کاربر در مصر بر روی پلتفرم خود دارد که در مسابقات فانتزی و پیش بینی روزانه، هفتگی و ماهانه شرکت می کنند. پایگاه کاربری آن هر ماه بیش از یک میلیون “انتخاب” انجام می دهداین شرکت گفت که از زمان راه اندازی مسابقات درجه یک خود در سال 2021، پایگاه مصرف کننده پرداختی آن به طور متوسط ​​60 درصد در ماه افزایش یافته است.

Eksab در تلاشی برای سرمایه‌گذاری بیشتر در فناوری خود گفت که قصد دارد با پلتفرم‌های بلاک چین ادغام شود تا به طرفداران فوتبال اجازه دهد از سرعت و شفافیت فرضی وب 3 استفاده کنند.

“به عنوان یک طرفدار فوتبال، دوست دارید آنلاین چه کار کنید؟ موسس گفت: تی شرت بخرید، با بازیکنان تیم مورد علاقه خود در تیم فانتزی خود بازی کنید، اخبار و آمار بازیکنان مورد علاقه خود را دریافت کنید.

ما می‌خواهیم این را به گونه‌ای بسازیم که طرفداران بتوانند همه آن را از یک مکان دریافت کنند و به گونه‌ای که برای بردن بازی می‌کند، به طوری که هر تعاملی که در پلتفرم ما انجام می‌دهید جوایزی را برای شما به ارمغان می‌آورد که به نوبه خود می‌توانید از آن استفاده کنید. نژادهای بیشتری را معرفی کنید.»

به گفته بنیانگذار، Eksab تنها سکوی مجاز فوتبال فانتزی در مصر است. در اصل، با رقابت اندکی در کشور یا خاورمیانه مواجه است یا اصلاً وجود ندارد. محمود مدیرعامل، علاوه بر کسب مجوز برای فعالیت در سه بازار جدید در اواسط سال جاری، به تک کرانچ گفت که شرکت او در مسیر امضای قرارداد با یکی از بزرگترین باشگاه های فوتبال در خاورمیانه و آفریقا است.

و با نزدیک شدن به جام جهانی در اواخر نوامبر امسال و برای اولین بار در خاورمیانه (قطر)، Eksab خود را در موقعیتی منحصر به فرد برای تسلط بر بازار رو به رشد بازی های فوتبال در هر دو منطقه می بیند.

ما با فوتبال شروع کردیم زیرا این ورزش اصلی است که مردم به آن علاقه دارند. مدیر عامل شرکت گفت: “با توجه به اینکه جام جهانی نیز نزدیک است، ما هزینه زیادی برای مشارکت با بازیکنان خاص برای گسترش پلت فرم و پایگاه کاربران خود خواهیم کرد.”

اما زمانی که مطمئن شدیم فوتبال را به ثمر رسانده‌ایم و بهترین کار را انجام می‌دهیم، ورزش‌های دیگر را باز می‌کنیم زیرا بر اساس بازار منطقی است.»