منو سایت

اکنون توییتر ایلان است، پس بعدی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اکنون توییتر ایلان است، پس بعدی چیست؟

توییتر، پلتفرمی که زمانی به بهار عربی و اشغال وال استریت کمک می کرد، اکنون متعلق به ثروتمندترین مرد جهان است و باید فکر کنید که تاثیر آن چه خواهد بود.

سوالات زیادی در مورد چگونگی تغییر شرکت تحت رهبری ایلان ماسک وجود دارد. آیا با استفاده از هوش و ذکاوت تجاری خود برای ایجاد تغییراتی که سال ها به تعویق افتاده است، بهتر عمل خواهد کرد یا سعی خواهد کرد برخی از تدابیر امنیتی در برابر آزار و اذیت و اطلاعات نادرست را که برای جلوگیری از بدترین انگیزه ها اعمال شده است، حذف کند؟

من از ماه مه 2007 در توییتر هستم، نزدیک به 15 سال. زمانی را به یاد می‌آورم که توییتر مثل الان بحث‌برانگیز نبود. در واقع، در روزهای اولیه سکو، مکانی نسبتاً ساکت بود که مردم آنچه را که برای ناهار می‌خوردند به اشتراک می‌گذاشتند، و ساده‌لوحانه سعی می‌کردند بفهمند از این چیز جدیدی که کشف کرده‌اند چه چیزی به دست می‌آورند.

آنجا مکانی با روحیه شادی و حسن نیت بود، چیزی که شاید باورش برای خیلی ها سخت باشد. این قبل از اینکه بازاریاب ها آن را کشف کنند و مدت ها قبل از آن بود که منفوران آن را به یک مخزن بسیار سیاسی تبدیل کنند، بهشتی برای رذل ها، دستکاری کنندگان و دروغگویان آشکار.

انتشار اکاذیب و اطلاعات نادرست البته پدیده جدیدی نیست. رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر کار را بسیار آسان‌تر کردند. نقل قولی که اغلب به مارک تواین نسبت داده می شود (احتمالاً جاناتان سویفت) قطعاً به این واقعیت منتهی می شود: “دروغ می تواند نیمه راه را در سراسر جهان بپیماید قبل از اینکه حقیقت آشکار شود.”

مطمئناً اخیراً سرسختانه توانسته ایم این نکته را مشخص کنیم.

و با این حال، در زمانی که ما بسیار خوش‌بین‌تر بودیم، رسانه‌های اجتماعی را به‌طور کلی به‌عنوان یک تساوی‌دهنده بزرگ می‌دیدیم که در آن می‌توان با ستاره‌های راک، سیاستمداران و مدیران در یک میدان بزرگ شهر باز تعامل داشت، جایی که سلسله‌مراتب توسط رسانه‌ها همسطح می‌شد، اما قبل از آن بود که زیرین زشت ظاهر شود. ابتدا به آرامی، سپس در یک جریان متلاطم منفی.

این پلتفرم، مانند بسیاری از رسانه های اجتماعی، شروع به تسلیم شدن در برابر بدترین انگیزه های خود – آزار و اذیت، اتصال، تهدید به تجاوز و قتل، پناهگاهی برای اطلاعات نادرست و نژادپرستان کرده است. آیا داشتن ایلان او را بهتر می کند، بدتر می کند – یا هر دو به روش های مختلف؟

همانطور که یکی از نزدیکان من به من گفت، “چه اشتباه منطقی است وقتی می پذیری که چون الان اوضاع بد است، نمی تواند بدتر شود.”

واقعیت این است که ما نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد، اما وقتی ثروتمندترین مرد جهان یک مکان آنلاین خاص را برای گردهمایی های اجتماعی می خرد، تصور اینکه او آن را به تصویر خودش از آنچه که اجتماعی آنلاین باید چگونه باشد تبدیل می کند دشوار نیست. شبکه ها

برنت لیری، بنیانگذار و تحلیلگر ارشد CRM Essentials، که تقریباً به اندازه من در این پلتفرم بوده است، می‌گوید نگران است که داشتن یک نفر مسئول توییتر را به طور خطرناکی در برابر سوء استفاده آسیب‌پذیر کند.

او چقدر می‌تواند در استفاده از «اسباب‌بازی» جدید خود فعال باشد تا به افرادی که می‌خواهد در دفتر ببیند در ارائه پیام‌هایشان کمک کند، و چگونه می‌تواند از استفاده رقبا از این پلتفرم جلوگیری/فلج/منع کند. همین امر در مورد رقبای تجاری بالقوه نیز صدق می کند. لیری تعجب کرد که چقدر برای دسترسی کامل به قدرت کانال نیاز به بوسیدن حلقه را احساس خواهند کرد.

در بدترین حالت، ماسک می تواند توییتر را پلتفرم اجتماعی شخصی خود قرار دهد. در بهترین حالت، او برای بهبود برخی از مشکلات دیرینه ای که سال هاست این پلتفرم را آزار می دهد، تلاش خواهد کرد. ماسک در بیانیه‌ای درباره این قرارداد گفت که می‌خواهد با بهبود محصول با ویژگی‌های جدید، ایجاد الگوریتم‌های منبع باز برای افزایش اعتماد، شکست ربات‌های هرزنامه و احراز هویت همه، توییتر را بهتر از همیشه کند.

هولگر مولر، تحلیلگر Constellation Research، نسبت به آینده با ریاست ماسک خوشبین تر است. ماسک به همان جایی که شروع کرده برمی گردد – به نرم افزار. او گفت: «فکر می‌کنم برای اطمینان از اینکه توییتر مستقل کار می‌کند و «فقط» عرضه را بهبود می‌بخشد، کلیدی خواهد بود.

“این باعث خوشحالی سهامداران (که هنوز باید با فروش سهام خود به او موافقت کنند) و همینطور برای تبلیغ کنندگان خوشحال می شود. او با حضور خود پلتفرم را تقویت کرد، زیرا افراد بیشتری می خواهند آنچه را که او توییت می کند بررسی کنند. من فکر می کنم ما شاهد تعدادی از نوآوری های نرم افزاری خواهیم بود، از جمله دکمه ویرایش، شاید گفتگوهای موضوعی، و تعدیل کسب و کار بهتر، مدیریت مخاطب.

ماسک قلباً یک تاجر است و برای خرید این آخرین لوفر پول زیادی می پردازد. شما فکر می‌کنید که او می‌خواهد بازدهی قابل قبولی از سرمایه‌گذاری خود دریافت کند، و در پلتفرمی که از DAU و MAU به عنوان ارز استفاده می‌کند، نمی‌خواهید مردم را از خود دور کنید.

این که آیا مردم می روند یا می مانند، آیا ماسک یک دیکتاتور خیرخواه است یا یک مستبد، تنها زمان مشخص خواهد کرد. تنها چیزی که اکنون می دانیم این است که او قصد دارد مالک توییتر شود و اکثراً آزاد است تا هر کاری که می خواهد با آن انجام دهد، چه خوب و چه بد.

گاهشماری کامل حماسه ایلان ماسک-تویتر