منو سایت

اگر ایلان ماسک به هدف خود برسد، توییتر سال ها پیشرفت را از دست خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اگر ایلان ماسک به هدف خود برسد، توییتر سال ها پیشرفت را از دست خواهد داد

-به سرعت تشدید می شود.

چند روز پس از آن که مگا میلیاردر و مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس که به طور غیرقابل توضیحی بیکار است، اعلام کرد که 9.2 درصد از سهام توییتر را خریداری کرده و به هیئت مدیره خود خواهد پیوست، صبر کنید، نه، او این کار را نمی کند. ماسک همه کار لعنتی را می خواهد.

ماسک در توییتی فاش کرد که پیشنهاد خرید باقی مانده سهام را به قیمت 54 دلار برای هر سهم منتشر کرده است و این زمزمه ها را تأیید می کند که پایان او – و این برای او یک بازی است – تصرف خصمانه یکی از معروف ترین شبکه های اجتماعی است. در جهان

این که چگونه ماسک قصد دارد برنامه‌های بزرگ خود را در توییتر اجرا کند، در حالی که دو شرکت بزرگ فناوری جاه‌طلبانه را اداره می‌کند، هنوز یک معما است، اما واضح است که ثروتمندترین مرد جهان به اندازه کافی برای مشغول کردن او نداشت. ماسک از مدیریت همزمان دو شرکت فناوری خوشحال نیست، اما ماسک به دنبال سه شرکت است. و این می تواند خبر بسیار بدی باشد، هم برای پلتفرم، که در نهایت شروع به حرکت در مسیری سالم کرد، و هم برای تیمی که آن را به آنجا هدایت می کند.

توییتر کامل نیست. همیشه هر دو بوده است – سایت جهنمی وحشتناک و مکانی که هر از گاهی لحظاتی از تعالی را به ما می بخشد. در طول تهاجم خونین روسیه به اوکراین همسایه، توییتر هم محل اطلاعات نادرست و هم یک جمع‌آوری حیاتی اطلاعات منبع باز بلادرنگ برای جنگ بود. جک دورسی مانند آخرین دوره خود، هم یک عارف جدی فناورانه حذف شده بود و هم مردی که گهگاه لحظاتی از وضوح اخلاقی واقعی داشت که در پلتفرم و سیاست‌های آن منعکس می‌شد.

ماسک فقط مخالف رهبری نیست که توییتر در حال حاضر به آن نیاز دارد – بلکه نماد این پلتفرم در بدترین حالت آن است. یک ترول کوچک با پوست نازک، که برای همه اینها ثروتمندتر از آن است (من واقعاً فقط به یک میلیون دلار نیاز دارم تا دوباره توییت نکنم – قیمت متوسطی!)، ماسک به طور فعال ارتش عظیمی از کلاهبرداران اینترنتی را رهبری می کند و مرتباً مردم را در مورد خود گمراه می کند. تلاش‌های قهرمانانه برای مداخله در بحران‌های مختلف جهانی، کاشتن بی‌اعتمادی به رسانه‌ها، زمانی که رسانه‌ها به طور کلی کار خود را انجام می‌دهند، به شهروندان خصوصی تهمت می‌زنند و عموماً مانند فردی رفتار می‌کنند که به معنای واقعی کلمه به نیروی غیرقابل درک تفاوت بین خود و اساسا علاقه‌ای ندارد. هر کس دیگری در این سیاره

و ما واقعاً باید بر این تأکید کنیم، ماسک واقعاً باید بیش از اندازه کافی داشته باشد تا او را از تصرف دراماتیک و کاملاً غیرضروری قدرت در مکان مورد علاقه خود برای جستجو در اینترنت با جوک هایی در مورد علف های هرز و جوانان باز دارد.

توییتر علم موشکی نیست

رسانه های اجتماعی با سفینه های فضایی بسیار متفاوت هستند، اما اولین مورد آسان نیست. مدیریت یک شرکت رسانه های اجتماعی در سال 2022 به همان اندازه که در مورد مدیریت یک شرکت است، به کاهش بسیاری از آسیب های واقعی در سطح اجتماعی مانند آزار و اذیت، اطلاعات نادرست و تأثیر منفی بر سلامت روان مربوط می شود. ماسک نه تنها به چیزهایی مانند آزار و اذیت و اطلاعات نادرست، دو مورد از مهم‌ترین تهدیدهای توییتر برای نظم اجتماعی علاقه‌ای ندارد. این یک بردار معروف برای هر دو است.

ماسک ممکن است فکر کند که می داند چه چیزی برای تجارت توییتر مناسب است – و شاید هم می داند. او بسیار بسیار ثروتمند است، که در غیاب خرد برای بیشتر تلاش های زندگی کافی به نظر می رسد! اما در نهایت، به نظر می رسد توییتر در مسیر درستی قرار دارد و روی چیزهای درست (محصولات جدید، جریان های درآمدی جدید، کاربران جدید) تمرکز می کند. مایه تاسف است که ثروتمندترین مرد جهان می تواند این پیشرفت را در خدمت سرگرمی خود خنثی کند.

در اواخر دوره ترامپ، توییتر شروع به برداشتن گام‌های قاطع‌تر برای محدود کردن آسیب‌هایی کرد که سال‌ها بر پلتفرم او غالب بود، و صنعت تعدیل محتوای پویا را پس از یک دوره طولانی انفعال، اما همچنان پیشرو بود. این شرکت ابزارهای اطلاعات نادرست جدیدی را در حال حرکت ایجاد کرده است و به طور کلی با درک تازه ای که مجموعه قوانین آن یک سند زنده است که توسط افراد اشتباه شکل گرفته است، به روی فرآیند سیاست گذاری باز شده است.

در طی این مدت در توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی بزرگ، مشخص شد که پس از سال‌ها تظاهر به خلاف آن، حساس‌ترین تصمیم‌های سیاسی در نهایت به پیش‌بینی افراد در مورد آنچه درست است یا حداقل در حال حاضر اشتباه به نظر می‌رسد خلاصه می‌شود. . مهم‌تر از همه، این شرکت اقدام جسورانه و البته دیرهنگام را برای تحمیل ممنوعیت دائمی مادام‌العمر بر رئیس‌جمهور وقت به دلیل نقشش در تحریک خشونت در جریان قیام کنگره انجام داد.

پیش‌بینی توییتر دیگر جک دورسی نیست، کسی که در پایان سال گذشته نقش خود را به عنوان مدیرعامل ترک کرد. اما اگر بازی غیرقابل توضیح ماسک در خارج از برنامه محقق شود، او ممکن است در عوض یک مرد خرده پا باشد که با تصور نادرست از آزادی بیان متحرک شده است، که عمدتاً به این معنی است که هر چیزی را که می خواهید در یک شبکه اجتماعی خصوصی پست کنید، صرف نظر از آسیب احتمالی که می تواند ایجاد کند – یک روشنفکر. حالتی که به طرز عجیبی در مورد کارگران خودش صدق نمی کند، وقتی آنها جرات می کنند با او مخالفت کنند. تصور اینکه ماسک پیشرفت توییتر را از نظر نفرت و آزار و اذیت معکوس می کند، سخت نیست و به طور کلی در یک شغل بسیار مهم و فکر شده در این شرکت شکست خواهد خورد. این بی معنی است.

ماسک در نامه ای به هیئت مدیره نوشت: من در توییتر سرمایه گذاری کردم زیرا به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به پلت فرمی برای آزادی بیان در سراسر جهان اعتقاد دارم و معتقدم که آزادی بیان یک ضرورت عمومی برای یک دموکراسی کارآمد است. با این حال، از زمانی که سرمایه گذاری خود را انجام دادم، اکنون متوجه می شوم که این شرکت نه رشد خواهد کرد و نه به این امر اجتماعی در شکل فعلی آن خدمت خواهد کرد.

او ادامه داد: توییتر پتانسیل فوق العاده ای دارد. “من آن را باز می کنم.”

برای آن دسته از ما که دوست داریم توییتر را به یک برنامه اطلاعاتی بی‌درنگ مفیدتر و سمی‌تر تبدیل کنیم و هر از گاهی جوک‌های سرگرم‌کننده زیادی داشته باشیم، توییتر در مسیر امیدوارکننده‌ای حرکت می‌کند. از تلاش های این شرکت برای ایجاد یک استاندارد باز برای انتخاب الگوریتم خود و محصول اشتراک ممتاز Twitter Blue گرفته تا ابزارهای جدید ضد آزار و اذیت طراحی شده برای کاهش بار نامتناسب صداهای اغلب به حاشیه را که توییتر می تواند در تلاش های خود در لحظات دقیق تر انجام دهد. بالاخره اینجا و آنجا کمی سبز بهاری نشان داد. اما این رشد در معرض تهدید است.

هفته گذشته، پس از اینکه ظاهر شد ماسک با سرمایه گذاری خود، موقعیت خود را در هیئت مدیره تغییر داده است، رومن چاودری، که سرپرست تیم اخلاق هوش مصنوعی در توییتر برای آسیب الگوریتمی است، “اثر سرد کننده فوری” ماسک را در شرکت مشاهده کرد.

او در توییتر نوشت: «توئیتر فرهنگ زیبایی از انتقاد سازنده سرگرم‌کننده دارد و من دیدم که سکوت کرد زیرا خدمتکارانش به کارمندان حمله می‌کردند. او بعداً موضوع را ساکت کرد و فقط متوجه شد که “ترول ها پایین آمده اند.”

آنها واقعا دارند.

ماسک 3 میلیارد دلار از توییتر درآمد کسب می کند. تسلا مگنت 9.2 درصد از این شبکه اجتماعی را در اختیار دارد

توییتر رئیس جمهور ترامپ را برای همیشه ممنوع کرد

توییتر در نهایت به شما این امکان را می‌دهد که در توییت‌ها «نام‌گذاری نکنید».