منو سایت

ایلان، نمیدانی در مورد چه لعنتی صحبت می کنی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ایلان، نمیدانی در مورد چه لعنتی صحبت می کنی

ایلان ماسک بار دیگر در صحنه جهانی شرمنده شد و با افتخار سطح دانش دبستان را در مورد مفاهیم بسیار پیچیده آزادی بیان، سانسور، حقوق و امتیازات مردم و دولت خراب کرد. این واقعیت که این مرد به شدت نادان احتمالاً یکی از بزرگترین سکوهای ارتباطی روی زمین را در اختیار خواهد گرفت، باید شما را ترساند.

در اینجا آنچه ثروتمندترین مرد جهان در اوایل امروز در پلتفرمی که قصد خرید آن را دارد گفت:

منظور من از “آزادی بیان” صرفاً چیزی است که مطابق قانون است. من مخالف سانسوری هستم که بسیار فراتر از قانون است. اگر مردم آزادی بیان کمتری می خواهند، از دولت می خواهند قوانینی را در این زمینه تصویب کند. بنابراین فراتر رفتن از قانون خلاف میل مردم است.

ایلان یک چیز برای او دارد. او توانایی ظاهراً ذاتی را نشان می دهد که جهل عمدی و ممتاز را در یک جمله از تقریباً هر کسی در این سیاره بسته بندی می کند.

این اظهارات اساساً آنقدر اشتباه هستند – از نظر واقعی، اخلاقی، عملی و به هر طریق دیگری، که من به سختی می دانم از کجا شروع کنم.

از یک سو، او ممکن است بخواهد ابتدایی ترین توصیفات را در مورد آزادی بیان و سانسور در نظر بگیرد. سانسور زمانی است که مقامات دولتی صحبت افراد تحت کنترل خود را محدود می کنند. آزادی بیان تضمینی است بر غیرقانونی بودن هیچ اقدامی که به عنوان گفتار تعریف شده باشد، مگر چند نمونه مضر مانند سخنان مشوق نفرت پراکنی، آزار و اذیت و موارد خاص دیگر (در مذاکرات مستمر) که ما به عنوان جامعه تصمیم به جرم تلقی کرده ایم.

اما این یک مفهوم فوق‌العاده پیچیده و ظریف است، نه یک خط ضخیم بزرگ با سانسور از یک سو و یک فقدان غیر منطقی هیچ گونه محدودیتی از سوی دیگر. دادگاه ها دائماً – همانطور که پرونده های بزرگی در تاریخ حقوقی در هر زمان وجود دارد، سوابق جدیدی را ایجاد می کنند – به معنای واقعی کلمه معنای “آنچه مطابق با قانون است” را تعریف و بازتعریف می کنند. ما یک شاخه دولتی داریم که وظیفه آنها تفسیر قانون است. هیچ راه‌حل ساده یا الگوریتم یا مجموعه‌ای از قوانین سخت و سریع برای کنترل این موضوع وجود ندارد، و این ایده که الون به نظر می‌رسد یا فرض می‌کند وجود دارد یا آن را پیشنهاد می‌کند، اولین نشانه‌ای است که او نمی‌داند درباره چه چیزی صحبت می‌کند.

آنچه در پی می آید «سانسوری است که بسیار فراتر از قانون است». احتمالاً منظور او “سانسور” است، مانند تعدیل توسط بازیگران خصوصی مانند شرکت ها، که سانسور نیست (فقط دولت ها می توانند سانسور شوند)، اما در واقع طبق تعریف و سابقه قانونی، بیان آزادی بیان توسط این شرکت ها.

او با هدف محدود کردن آنچه شرکت‌های خصوصی (که طبق قانون به نظر می‌رسد به ماسک علاقه زیادی دارند) در این زمینه، محدودیت‌هایی را برای آزادی بیان آنها پیشنهاد می‌کند. با پیشنهاد دولت برای تعیین و اجرای این حدود، به معنای واقعی کلمه این کار را انجام می دهد ارائه یک سیستم سانسور.

این یک پیچ و تاب عجیب منطق نیست، در واقع به معنای کلماتی است که او گفته است. او فقط نمی دانست چه می گوید.

آیا ایلان ماسک با توئیتر با تنظیم‌کننده‌های گفتار جهانی برخورد خواهد کرد؟

در ادامه می‌آید: «اگر مردم خواهان آزادی بیان کمتری هستند، از دولت می‌خواهند تا قوانینی در این زمینه تصویب کند. بنابراین فراتر رفتن از قانون خلاف میل مردم است.» خوب! در واقع، پیشنهادات زیادی در این زمینه وجود دارد، ایلان. در حال حاضر، کشور در بحبوحه یک نبرد واقعی و وحشتناک برای آزادی بیان واقعی است، که به معلمان می گوید – از دولت های خود، که باعث سانسور می شود! – چه موضوعاتی را می توان و نمی توان در مدارس تدریس کرد.

فلوریدا و تگزاس و دیگران می خواهند آزادی بیان را محدود کنند. در واقع آنها موفق شدند. چه کسی از آنها خواسته این کار را انجام دهند؟ “مردم”؟ آیا «مردم» از استفاده از کتاب‌های درسی ریاضی که از ریاضی‌دانان سیاه‌پوست تاریخ یاد می‌کنند، منع می‌شوند؟ یا اینکه توضیح اینکه چرا می توان دو پدر داشت قانوناً ممنوع است؟ این ایده که اقدام دولت، بنا به تعریف، اراده مردم است، یکی از ساده‌لوحانه‌ترین چیزهایی است که تا به حال با آن برخورد کرده‌ام. آیا ایلان آگاه است که حق رای به طور سیستماتیک حذف می شود و لوایح توسط لابی ها نوشته می شود؟ آیا او تاریخچه دستکاری، سرکوب رای دهندگان و موش های عمومی را که تاریخچه «از دولت درخواست تصویب قوانین» را تشکیل می دهند، می داند؟

ایلان، تو از “اراده مردم” چه می دانی؟ این مردی است که ثروتمند به دنیا آمده و اکنون ثروتمند بی اندازه است. او معتقد است که آن‌ها تونل‌های خلاء می‌خواهند که بتوانند ماشین‌هایشان را با قیمت ۸۰ هزار دلار در آن بار کنند تا مسیری که آنها برای کار در LA-SF یا سبک زندگی ساحلی می‌روند را کوتاه‌تر کنند.

او ممکن است تعجب کند که “اراده مردم” فراتر از حباب عالی پاسخ های او، این است که میلیاردرها احتمالاً اصلاً نباید وجود داشته باشند. اگر بخواهد ثروت غیرقابل توضیحش از بین برود و با هدف کاهش چیزهایی مانند گرسنگی در جهان باشد، «مردم» ممکن است چیزهای زیادی به او بگویند – چیزی که ایلان گفت اگر کسی پس از فراموش کردن آن طرحی برای او بفرستد، آن را حل خواهد کرد. احتمالاً به این دلیل که او نمی داند گرسنه بودن چگونه است!

بیشتر مربوط به اخبار توییتر، مناظره این نوزاد برای اولین بار در آزادی بیان در مورد یکی از پیچیده ترین و بحث برانگیزترین موضوعات تاریخ به این معنی است که برنامه های او برای رسانه های اجتماعی باید واقعاً احمقانه و ناآگاه باشد.

این علم موشکی نیست: چرا تسلط ایلان ماسک بر توییتر می تواند برای حریم خصوصی بد باشد

ممکن است از شنیدن آن تعجب کنید، ایلان، اما “مردم” در مورد آن صحبت می کنند قرن ها. شاید یک دوره اول اخلاق و فلسفه را مرور کنید یا فقط از کسی بخواهید لیست مطالعه را در چند نکته خلاصه کند. افراد دیگر، مانند باهوش‌ترین ذهن‌های هر نسلی از زمانی که ما توانستیم آن را بنویسیم، مدت‌ها قبل از اینکه شما در ثروت و امتیاز به دنیا بیایید، به جزئیات به این موضوعات نگاه کرده‌اند. نظر شما فراتر از نادانی است، زیرا دانش را در جایی که وجود ندارد تأیید می کند، بر چیزی که هرگز فکرش را نمی کردید تأیید می کند. می‌توانید هایپرلوپ را از خلأی که ​​دانش شهروندی ایلان ماسک وجود دارد، اجرا کنید. فضاپیمای دراگون می‌تواند با خیال راحت در خلأ حرکت کند، مانند درک ایلان ماسک از پیچ و خم فرهنگی و قانونی بیان و هویت در یک جامعه آزاد.

همه اینها نشان دهنده نگرش فوق العاده ساده انگارانه و مضر نسبت به آزادی بیان و تعدیل پلت فرمی است که ناامیدانه نیاز به یک پیچیده، انسانی و پاسخگو دارد – چیزی که توییتر، فیس بوک و هر کس دیگری بیش از یک دهه در تلاش بوده است (و شکست خورده است، اما به آرامی در حال پیشرفت است). چیزی که ایلان ماسک برای اختراع یا اداره کردن آن به طور منحصر به فردی فاقد صلاحیت است.

ایلان، ایده های شما در مورد آزادی بیان چیزی نیست که من آن را شیطانی یا نفرت انگیز بنامم – آنها به سادگی اشتباه هستند. آنها اشتباه می کنند زیرا شما با اساسی ترین زمینه و سابقه پیرامون این مفاهیم و همچنین دانش موقعیتی بسیار تخصصی که از ایجاد و مدیریت یک بستر ارتباطی مدرن خبر می دهد، آشنا نیستید. شما فقط نمی دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید.

گاهشماری کامل حماسه ایلان ماسک-تویتر