منو سایت

ایلان ماسک انگشت شست خود را روی سکوی سخنرانی اروپا فشار می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ایلان ماسک انگشت شست خود را روی سکوی سخنرانی اروپا فشار می دهد

در حالی که جهان همچنان به این فکر می کند که “مطلق گرا آزادی بیان” و میلیاردر ایلان ماسک چه معنایی برای آینده توییتر می تواند داشته باشد، اتحادیه اروپا در یک بازی طولانی مدت مقررات پلت فرم به پیروزی اولیه روابط عمومی دست یافته است – با موسس تسلا که موافق است. رویکرد راه‌اندازی مجدد برای خط‌مشی محتوا به نظر می‌رسد شیطنت خوبی است.

تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا، دیروز از مالک آینده توئیتر ماسک برای ملاقاتی در کارخانه غول پیکرش در آستین، تگزاس بازدید کرد، جایی که به ما گفته شد تنظیم گفتار آنلاین یک موضوع کلیدی بحث و گفتگو به همراه یک گفتگوی زنجیره تامین “منافع متقابل” است. .

برتون می‌خواست ماسک را در مورد قانون خدمات دیجیتال (DSA) که به تازگی تصویب شده است، توضیح دهد که در سال‌های آینده در سراسر بلوک – احتمالاً در اوایل سال 2023 برای پلتفرم‌های بزرگ‌تری مانند توییتر – برای هماهنگ کردن قوانین حاکمیتی، محتوا و حمایت از مصرف‌کننده، اجرایی خواهد شد. نقض مقررات می تواند منجر به جریمه تا 6 درصد از گردش مالی سالانه جهانی شود.

ماسک در پاسخ به این سوال که آیا مقررات جدید تصویب شده با رویکرد برنامه ریزی شده او در توییتر مطابقت دارد، گفت: “فکر می کنم دقیقاً مطابق با تفکر من است.”

پارلمان بریتانیا از ماسک که عاشق توییتر است دعوت می کند تا درباره «اصالت برای همه مردم» صحبت کند.

ماسک در پرسش‌های کوتاهی گفت: «بحث بسیار خوبی بود». “با همه چیزهایی که واقعاً گفتی موافقم. من فکر می کنم ما بسیار موافق هستیم. و من فکر می کنم که هر کاری که شرکت های من می توانند انجام دهند و به نفع اروپا است، ما می خواهیم انجام دهیم. این چیزی است که من می گویم. “

سخنگوی دفتر برتون گفت: «در رسانه‌های اجتماعی، آن‌ها تبادل نظر سازنده‌ای در مورد تأثیر قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا که اخیراً به تصویب رسیده بر پلتفرم‌های آنلاین در زمینه‌هایی مانند آزادی بیان، شفافیت الگوریتم‌ها یا مسئولیت مصرف‌کننده برگزار کردند».ویدیوی کوتاهخلاصه‌ای که بلافاصله پس از جلسه در توییتر منتشر شد، جایی که ماسک سخنان فوق‌الذکر را می‌شنید.

با کنار گذاشتن زبان بدن ناخوشایند ماسک و برتون (تدافعی در مقابل مطیع)، باید دید که آیا اولی می تواند آخرین بار بخندد (توخالی) – اگر معلوم شود که او ناخواسته سوراخ بزرگی را در پلان بلوک برجسته کرده است.

در هفته‌های اخیر، از زمانی که خبر پیشنهاد 44 میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر منتشر شد، او حدس زد که قانون تعدیل پلت فرم رسانه‌های اجتماعی او به قوانین محلی که مستلزم حذف سخنرانی غیرقانونی است، پایبند است، اما تا حد زیادی آن را ترک خواهد کرد. همه چیز دیگر بالاست.

که می تواند به این معنی باشد که او خوشحال خواهد شد که دری را برای سوء استفاده سمی و تئوری های توطئه بی معنی – که به عنوان “سخنرانی قانونی اما مضر” نیز شناخته می شود، باز کند …

در همین حال، طرح بزرگ اروپا برای مدرن کردن قوانین این پلتفرم اساساً این حوزه مبهم (متضاد) حمایت مشروع اما مضر را به نفع تنظیم قوانین سختگیرانه برای هماهنگ کردن حذف سریع موارد کاملاً غیرقانونی (مانند CSAM، کپی رایت، سخنان نفرت انگیز در برخی موارد) دور می زند. markets، یکی دیگر از مقررات اتحادیه اروپا که در سال جاری اجرا می شود، محتوای تروریستی را نیز با قانون دانلود یک ساعته هدف قرار می دهد.

بنابراین ممکن است تعجب آور نباشد که ماسک از نشست با کمیسر اتحادیه اروپا کناره گیری کرد و گفت که رویکردهای آنها منسجم است – اگر برتون بگوید که قوانین بر مبارزه با سخنرانی غیرقانونی متمرکز است. تصور از پیش تعیین شده تایید یک داروی جهنمی است!

با این حال، قانونگذاران اتحادیه اروپا تعدادی مکانیسم (نرم‌تر) برای مقابله با موضوعات مبهم‌تر محتوایی، مانند اطلاعات نادرست – و تعیین قوانینی برای شفافیت در مورد تبلیغات سیاسی دارند. بنابراین ممکن است ماسک به طور کامل تمام روش‌هایی را که بلوک قصد دارد به فروشندگان پلت‌فرم تحت فشار بگذارد تا انواع دیگر محتوای سمی و/یا مضر را توزیع نکنند، کاملاً درک نکرده باشد.

اگر او موفق به خرید توییتر شود، یک چیز واضح است: ماسک درخواست های بیشتری برای ملاقات از قانونگذاران داخلی و خارجی خواهد داشت. و اگر تصمیم بگیرد حرف نزند و اجازه دهد سوء استفاده سمی و اطلاعات نادرست مضر پاره شود، به سرعت متوجه می شود که بسیاری از این خواسته ها در حال تبدیل شدن به خواسته های سخت و سریع هستند.

اروپا قراردادی را در مورد قوانین سختگیرانه تر برای خدمات دیجیتال منعقد می کند

آیا ایلان ماسک با تنظیم‌کننده‌های گفتار جهانی برخورد خواهد کرد؟