منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ایلان ماسک دستور تعلیق استخدام می دهد و در آخرین ایمیل فاش شده در مورد کاهش مشاغل هشدار می دهد

ایلان ماسک دستور تعلیق استخدام می دهد و در آخرین ایمیل فاش شده در مورد کاهش مشاغل هشدار می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ایلان ماسک دستور تعلیق استخدام می دهد و در آخرین ایمیل فاش شده در مورد کاهش مشاغل هشدار می دهد

بر اساس ایمیلی که برای اولین بار توسط رویترز مشاهده شد، ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به مدیران دستور داده است تا هر گونه استخدام را متوقف کنند و خود را برای کاهش مشاغل آماده کنند.

پس از گزارش رویترز، سهام تسلا 8.5 درصد سقوط کرد.

دستورات او در همان هفته ای صادر شد که ماسک دو ایمیل برای کارمندان ارسال کرد که منقضی شده بود و گفت که شرکت توانایی خود را برای کار از راه دور قطع می کند. ماسک به کارکنان گفت که اگر نمی خواهند به دفتر بازگردند، باید آنجا را ترک کنند.

در اولین ایمیل که بعداً توسط ماسک در پاسخ از طریق توییتر تأیید شد، او به کارمندان گفت که باید حداقل 40 ساعت در دفتر تسلا کار کنند. ایمیل دیگری با عنوان “برای شفاف بودن” توضیح می دهد که “هر چه سن شما بالاتر می رود، حضور شما بیشتر قابل مشاهده است.”

ایمیل به ایلان ماسک

اعتبار تصویر: اسکرین شات / تسلا

آخرین ایمیل ماسک لحن تیره‌تری را برای اقتصاد ایجاد می‌کند و اشاره می‌کند که او “احساس فوق العاده بد” دارد و به یک رکود قریب الوقوع اشاره می کند. ماسک به مدیرانی که ایمیل دریافت کرده‌اند گفته است که باید 10 درصد نیروی کار خود را کاهش دهند.

بر اساس سوابق سالانه تسلا و شرکت های تابعه آن 99290 کارمند دارند. این کارکنان در کارخانه ها و تأسیسات آن، از جمله مقر آن در آستین، و همچنین در بوفالو، نیویورک، اسپارکس، نوادا، فرمونت، کالیفرنیا، برلین و شانگهای توزیع شده اند. تسلا همچنین دفاتر کمی در کالیفرنیا و آلمان و فروشگاه هایی در اروپا، استرالیا و آمریکای شمالی دارد.