منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ایلان ماسک می‌گوید تسلا تا زمانی که اجازه فروش و سرویس‌دهی خودرو را نداشته باشد، کارخانه تولیدی در هند راه‌اندازی نخواهد کرد.

ایلان ماسک می‌گوید تسلا تا زمانی که اجازه فروش و سرویس‌دهی خودرو را نداشته باشد، کارخانه تولیدی در هند راه‌اندازی نخواهد کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ

مدیر اجرایی شرکت خودروسازی ایلان ماسک روز جمعه، بیش از یک سال پس از آن که دولت هند اعلام کرد که تولیدکننده خودروهای برقی است، تسلا تا زمانی که برای اولین بار اجازه فروش و سرویس خودروهای وارداتی در این کشور جنوب آسیا را نداشته باشد، کارخانه تولیدی در هند راه اندازی نخواهد کرد. برنامه ریزی برای افتتاح یک کارخانه در جنوب.

ماسک در پاسخ به شخصی در توییتر که خواستار به‌روزرسانی کارخانه تولید تسلا در هند شده بود. پاسخ می دهدتسلا کارخانه تولیدی را در جایی راه اندازی نخواهد کرد که ما اجازه نداریم ابتدا خودروها را بفروشیم و سرویس کنیم.»

تسلا و دولت هند بیش از دو سال متعهد به ارزیابی مسیر ورود این خودروساز برقی به دومین کشور پرجمعیت جهان شده‌اند، اما همچنان در بن بست باقی مانده‌اند.

دولت هند اصرار دارد که تسلا متعهد به افتتاح یک کارخانه تولیدی در این کشور است تا بتواند خودروها را در داخل کشور مونتاژ کند و تا زمانی که بخواهد خودروهای خود را بفروشد، از عوارض واردات بالا تبعیت کند.

از سوی دیگر، این شرکت آمریکایی به دنبال مالیات کمتر بر واردات در هند است تا ابتدا بازار را با فروش خودروهای برقی وارداتی ارزان‌تر قبل از وارد شدن به یک پایگاه تولیدی آزمایش کند.

تسلا اوایل سال گذشته یک شرکت تابعه در هند ثبت کرد و یک دفتر در شهر بنگالورو در کارناتاکا ثبت کرد. ایالت کارناتاکا در جنوب هند بلافاصله پس از آن گفت که تسلا “یک واحد تولیدی برای خودروهای الکتریکی در کارناتاکا افتتاح خواهد کرد.”

اما این دو اکنون در بن بست هستند.

نیتین گادکاری، وزیر حمل و نقل هند ماه گذشته در یک رویداد گفت: «اگر ایلان ماسک آماده ساخت تسلا در هند است، مشکلی وجود ندارد. او افزود، اما تولید خودرو در چین و فروش آنها در هند “پیشنهاد خوبی” نیست.

چندین برند جهانی از جمله مرسدس بنز، بی ام و، تویوتا و هیوندای در سال های اخیر تجارت خود را در هند گسترش داده اند.

ماسک در توییتی در اوایل سال جاری گفت تسلا “هنوز با چالش های زیادی با دولت مواجه است.” آئودی نیز نگرانی های مشابهی را ابراز کرده است.

اکونومیک تایمز در اوایل این ماه گزارش داد که چندین مدیر تسلا در هند اخیراً برای تمرکز بر اندونزی و سایر کشورهای آسیایی منصوب شده اند.

ماسک در یک توییت جداگانه به کاربر دیگری فاش کرد که SpaceX همینطور است در انتظار تایید از طرف دولت هند برای راه اندازی Starlink در هند.

این شرکت سال گذشته Sanjay Bhargava، مدیر عامل سابق PayPal را برای رهبری عملیات Starlink در هند استخدام کرده بود. او گفت این شرکت که برای مدت کوتاهی شروع به پذیرش پیش‌سفارش در هند کرد، قصد دارد تا پایان دسامبر 2022 بیش از 200000 پایانه فعال در بیش از 160000 منطقه در هند مستقر کند.

بهارگاوا چند هفته پس از آن استعفا داد که دهلی نو به اسپیس ایکس دستور داد تا سفارشات این دستگاه ها را نپذیرد زیرا مجوز فعالیت در بازار جنوب آسیا را ندارد.