منو سایت

ایلان ماسک می گوید با خرید توییتر «به اقتصاد اهمیتی نمی دهد».

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ایلان ماسک می گوید با خرید توییتر «به اقتصاد اهمیتی نمی دهد».

ایلان ماسک صبح امروز اعلام کرد که پیشنهاد خرید توییتر را به مبلغ 43 میلیارد دلار داده است. تنها هفته گذشته، او 9.2 درصد از شرکت را به مبلغ 3 میلیارد دلار خرید و سپس استعفا داد. به اندازه کافی راحت، مدیر عامل جنجالی تسلا و اسپیس ایکس از قبل آماده می شد تا در کنفرانس TED2022 درباره مکالمه ای صحبت کند که پس از آن بسیار مورد توجه قرار گرفت و TED پخش زنده را در دسترس عموم قرار داد.

در اولین سوال جلسه، کریس اندرسون، رئیس TED بلافاصله از ماسک پرسید که چرا پیشنهاد خرید توییتر را داده است.

«من فکر می‌کنم داشتن یک عرصه جامع برای آزادی بیان بسیار مهم است. او پس از اینکه به شوخی سعی کرد موضوع را به صحبت کردن برای فیلم منحرف کند، گفت: “توئیتر عملاً به یک میدان شهر تبدیل شده است، بنابراین واقعاً برای مردم مهم است که هم واقعیت و هم این تصور را داشته باشند که می توانند آزادانه در چارچوب قانون صحبت کنند.” تد، با بازی یک خرس سخنگو.

اندرسون گفت ماسک خود را “مطلق گرا آزادی بیان” معرفی می کند. ماسک می‌داند که توییتر باید قوانین آمریکا را رعایت کند (مثلاً اگر آتش نباشد، در سالن سینما فریاد زدن “آتش” غیرقانونی است)، اما او معتقد است که “اگر کسی که دوستش ندارید، حق دارد چیزی بگوید. من آن را دوست ندارم… اگر اینطور است، پس ما آزادی بیان داریم.”

البته، توافق نکردن با کسی در توییتر خلاف قوانین نیست، اما قوانین چیزهایی مانند سخنان مشوق عداوت و تنفر، آزار و اذیت هدفمند و اطلاعات نادرست درباره COVID-19 را ممنوع می‌کند، بنابراین مشخص نیست که ماسک واقعاً مایل است چه تغییراتی در قوانین پلتفرم ایجاد کند. . . او گفت که می‌خواهد توییتر با قوانین کشوری که در آن کار می‌کند، مطابقت داشته باشد، که نشان‌دهنده رویکرد استفاده شده توسط پلتفرم‌هایی مانند Parler و Truth Social است. او اضافه کرد که فکر می‌کند خوب است که کاربران را «در زمان خروج» قرار دهیم، اما ممنوعیت‌های دائمی مؤثر نبودند.

ماسک اضافه کرد که می خواهد کد توییتر، از جمله الگوریتم آن، در گیت هاب در دسترس باشد. چندین قانونگذار آمریکایی خواستار شفافیت بیشتر در مورد الگوریتم های رسانه های اجتماعی شده اند، به ویژه پس از افشای اسنادی به کارمند سابق فیس بوک، فرانسیس هاگن، که نشان می دهد فیس بوک محتوایی را ترجیح می دهد که احتمال تحریک خشم را بیشتر کند.

ماسک همچنین می خواهد هرزنامه ها را در این پلتفرم کاهش دهد.

او گفت: “اولویت اصلی من حذف هرزنامه ها و ربات های تقلبی و ارتش ربات هایی است که در توییتر هستند.” “آنها محصول را بسیار بدتر می کنند. اگر برای هر کلاهبرداری ارز دیجیتال دوج کوین داشتم…”

با توجه به دکمه ویرایش بحث برانگیز، او پیشنهاد کرد که گزینه ویرایش تنها برای مدت کوتاهی پس از انتشار توییت در دسترس خواهد بود. او گفت که شاید وقتی توییت ویرایش می‌شود، همه لایک‌ها و ریتوییت‌هایش را از دست بدهد – اما این اساساً همان هدفی را دارد که فقط توییت را حذف کرده و چیزی جدید بنویسد.

باید دید که آیا توییتر پیشنهاد 43 میلیارد دلاری ماسک را می پذیرد یا خیر – او گفت که “دارایی کافی” برای خرید دارد، که به این معنی است که توپ در زمین توییتر است. اما در حالی که غول تجارت در صحنه بود، The Information گفت انتظار می رود توییتر پیشنهاد او را رد کند. در این مورد، ماسک قبلاً به مردم اطمینان داده است که یک طرح B دارد که از توسعه آن امتناع کرد (حداقل نه آماده سازی H).

ماسک گفت: «این احساس قوی و شهودی من است که داشتن یک پلتفرم عمومی که بسیار مورد اعتماد و فراگیر باشد برای آینده تمدن بسیار مهم است. من اصلاً به اقتصاد علاقه ای ندارم».

در اواخر مکالمه، اندرسون از این هذیان معروف دعوت کرد تا فلسفی صحبت کند.

ماسک خاطرنشان کرد که وقتی بزرگ شد، “مغز و شیفته حقیقت” بود و برای “درک حقیقت در مورد کیهان” فیزیک خواند. به نوعی، به نظر می رسد ماسک به دنبال کارآفرینی خود از این چارچوب است: SpaceX به دنبال کشف ناشناخته ها است، تسلا می خواهد برای حمل و نقل پایدارتر فشار بیاورد، و توییتر … عامل هرج و مرج افسارگسیخته در پلتفرمی است که او می خواهد. گفتن “آنچه را که می خواهی انجام بده، تا زمانی که غیرقانونی نباشد؟” چیزی کاملاً مناسب نیست.

وی افزود: فلسفه رانندگی من گسترش دامنه و مقیاس آگاهی است تا بتوانیم ماهیت جهان را بهتر درک کنیم. من انسانیت را دوست دارم و فکر می کنم باید برای آینده ای خوب برای بشریت بجنگیم.

این یک جمله وحشیانه از طرف کسی است که پست های بیشتری می گذارد 42069 جوک نسبت به یک نوجوان پانزده ساله رمزی کنجکاو در Reddit.

اگر ایلان ماسک به هدف خود برسد، توییتر سال ها پیشرفت را از دست خواهد داد

آیا ایلان ماسک توییتر را در پیشنهاد ناخواسته خود دست کم می گیرد؟