منو سایت

ایلان ماسک می گوید Starlink در نیجریه و موزامبیک تایید شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ایلان ماسک می گوید Starlink در نیجریه و موزامبیک تایید شده است

ایلان ماسک اعلام کرد توییت روز جمعه استارلینک، یک سرویس اینترنت ماهواره ای که توسط اسپیس ایکس، شرکت اکتشاف فضایی آن راه اندازی شد، در نیجریه و موزامبیک تایید شده است.

این خبر سه روز پس از پاسخ ماسک منتشر شد توییت برای راه اندازی این سرویس در آفریقا.

او در توییتی نوشت: بله، اولین کشورهای آفریقا به زودی معرفی خواهند شد. استارلینک در هر نقطه از زمین که مجاز به خدمت قانونی باشد خدمت خواهد کرد.

Starlink در بیش از 30 کشور که از نظر قانونی تایید شده است، فعالیت می کند، اساساً جایی که مجوزهای لازم برای ارائه خدمات اینترنتی را دارد.

پرتاب آن در آفریقا، به ویژه در نیجریه، از سال 2021 آغاز شده است. در ماه مه گذشته، اسپیس ایکس تعدادی از نمایندگان را به کمیسیون ارتباطات نیجریه (NCC)، اپراتور مخابراتی پیشرو در این کشور، فرستاد تا درباره دریافت مجوز Starlink در نیجریه بحث کنند.

بر اساس گزارش های مطبوعات محلی، Nairametrics، NCC مجوز را تأیید کرده است و امروز توییت ماسک را تایید کرده است. این نشریه بیان می کند که مجوز دریافت شده از Starlink Internet Services Nigeria Ltd. (نام تجاری آن) در دسته ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) قرار دارد – سایر ارائه دهندگان خدمات مانند مخابرات و اپراتورهای خصوصی نیز در این دسته قرار می گیرند – و از ابتدای می 2022 به مدت یک دهه فعالیت خواهند کرد.

استارلینک رقابت بسیار مورد نیاز را برای اپراتورهای مخابراتی در نیجریه به ارمغان می‌آورد که مجبور بودند با یکدیگر رقابت کنند بدون اینکه لزوماً کیفیت اینترنت را بهبود بخشند.

با این حال، یک استدلال علیه Starlink وجود دارد: گران است.با پیش‌سفارش 99 دلار (~ 60000 N) و 499 دلار (~ 300000 N) برای یک کیت کامل که شامل ترمینال، سه‌پایه و روتر Wi-Fi است. ، Starlink برای مصرف کننده متوسط ​​در نیجریه و موزامبیک گران است.