منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • اینستاگرام به کاربرانی که رسانه های دولتی روسیه را به اشتراک می گذارند هشدار می دهد، لیست های بعدی را در روسیه و اوکراین پنهان می کند

اینستاگرام به کاربرانی که رسانه های دولتی روسیه را به اشتراک می گذارند هشدار می دهد، لیست های بعدی را در روسیه و اوکراین پنهان می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اینستاگرام به کاربرانی که رسانه های دولتی روسیه را به اشتراک می گذارند هشدار می دهد، لیست های بعدی را در روسیه و اوکراین پنهان می کند

اینستاگرام روز سه شنبه اعلام کرد که اقداماتی را برای سرکوب تبلیغات دولت روسیه و حفاظت از حریم خصوصی مصرف کنندگان در اوکراین و روسیه انجام خواهد داد.

این شرکت شروع به کاهش رتبه نشریات از رسانه های دولتی روسیه می کند و تمام داستان های این رسانه ها را تحت محتوای دیگر منابع دیگر قرار می دهد. کاربرانی که برای اشتراک‌گذاری داستان‌های یکی از این حساب‌ها می‌روند، اکنون یک پیام پاپ‌آپ می‌بینند که به آنها هشدار می‌دهد «رسانه‌های تحت کنترل دولت در روسیه» را توزیع نکنند.

در این بیانیه آمده است: «اینستاگرام بر این باور است که حسابی که این پست را ایجاد کرده است ممکن است تا حدی یا به طور کامل تحت کنترل تحریریه دولت روسیه باشد.

هشدار رسانه دولتی روسیه در اینستاگرام

اعتبار تصویر: اینستاگرام

کاربرانی که داستان‌هایی را با برچسب‌های پیوندی که به دامنه‌های مرتبط با رسانه‌های دولتی روسیه به اشتراک می‌گذارند به اشتراک می‌گذارند، با همان رفتار مواجه خواهند شد. محتوای حساب‌های مرتبط با روسیه نیز در مناطق پرجمعیت الگوریتمی برای کشف اینستاگرام، مانند حلقه‌ها و بخش اکتشاف، نمایش داده نمی‌شود، و اینستاگرام می‌گوید جستجو نیز به این راحتی نخواهد بود.

تلاش‌های اینستاگرام برای جلوگیری از جریان اطلاعات نادرست دولتی درباره حمله روسیه به اوکراین، به دنبال تلاش‌های موازی فیس‌بوک است. فیس بوک هفته گذشته اعلام کرد که به طور مشابه با استفاده از برچسب های هشدار دهنده و کاهش رتبه، تلاش خواهد کرد رسانه دولتی روسیه را دفن کند. در آن زمان، ناتانیل گلیچر، رئیس امنیت متا گفت این برچسب‌ها “در روزهای آینده” در راه هستند.

فیس بوک و اینستاگرام پوشش رسانه های دولتی روسیه را کاهش داده اند

اینستاگرام همچنین یک معیار جدید حفظ حریم خصوصی برای برخی از کاربران مستقر در اوکراین و روسیه اضافه می کند. اکنون حساب‌های خصوصی مستقر در این کشورها دارای فهرست‌های شخصی از فالوورها و دنبال‌کنندگان خواهند بود و فهرست‌های دوستان مشترک آنها پنهان می‌شود و لایه‌ای از محافظت را اضافه می‌کند که ارتباطات اجتماعی را در زندگی واقعی پنهان می‌کند.

شرکت مادر اینستاگرام و فیسبوک متا قبلاً اعلام کرده بود که DM رمزگذاری شده را برای همه کاربران بزرگسال در اوکراین و روسیه در دسترس قرار می‌دهد و حذف محتوا و فعالیت گروه را برای حساب‌های این کشورها آسان‌تر می‌کند.

اینستاگرام پیام های مستقیم رمزگذاری شده را در اوکراین و روسیه در دسترس قرار می دهد