منو سایت

اینستاگرام پیام های فوری رمزگذاری شده را در اوکراین و روسیه معرفی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
اینستاگرام پیام های فوری رمزگذاری شده را در اوکراین و روسیه معرفی می کند

به عنوان بخشی از مجموعه اقداماتی که متا (فیسبوک سابق) در پاسخ به درگیری در اوکراین انجام می دهد، که شامل محدود کردن رسانه های دولتی و تشدید تلاش های بررسی حقایق است، این شرکت همچنین اعلام کرد که در حال ساخت یک به یک رمزگذاری شده است. چت ها. اینستاگرام برای همه بزرگسالان در اوکراین و روسیه در دسترس است.

کاربران اینستاگرام همچنین از طریق یک اعلان که در بالای صندوق ورودی آنها ظاهر می شود، از این گزینه مطلع می شوند و به آنها اطلاع می دهد که در صورت تمایل می توانند به یک مکالمه رمزگذاری شده تغییر مکان دهند.

دیگر برنامه های متا، از جمله مسنجر و واتس اپ، اکنون رمزگذاری سرتاسری را ارائه می دهند. در واتس اپ این پیش فرض است. با این حال، رمزگذاری سرتاسر پیش‌فرض تا زمانی در سال 2023 به طور کامل وارد مسنجر نخواهد شد، اما این شرکت سال‌هاست که گزینه فعال کردن رمزگذاری سرتاسر برای چت‌های متنی در مسنجر را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، در ماه ژانویه چت های گروهی رمزگذاری شده و تماس های مسنجر را به طور کامل معرفی کرد.

این شرکت تصمیم خود را برای ارائه ویژگی های امنیتی در اوکراین و روسیه توضیح داد. او پیشنهاد می کند که فعالان روسی که علیه جنگ صحبت می کنند نیز ممکن است بدون هیچ گزینه ای در معرض خطر باشند.

نیک کلگ، رئیس جهانی متا که اخیراً به عنوان معاون رئیس جمهور ارتقا یافته است، می گوید: «هنرمندان و تأثیرگذاران، فعالان و موسیقی دانان برجسته روسی از فیس بوک و اینستاگرام برای دسترسی به اطلاعات و اظهار نظر علیه تهاجم استفاده می کنند. ما می خواهیم که آنها همچنان بتوانند این کار را انجام دهند. و ما از مردم روسیه می‌خواهیم که همچنان بتوانند رئیس جمهور زلنسکی و دیگران در اوکراین را بشنوند.»

این شرکت در روزهای اخیر با بروز بحران، تغییرات دیگری نیز ایجاد کرده است، حتی در شرایطی که دولت روسیه دسترسی به خدمات متا را محدود کرده است.

برای کاربران نهایی، تغییرات به DM رمزگذاری شده اینستاگرام محدود نمی شود. کلگ گفت که این شرکت همچنین ویژگی‌های امنیتی را برای کاربران اوکراین و روسیه معرفی کرده است، از جمله توانایی افراد برای قفل کردن حساب‌های فیسبوک و حذف امکان مشاهده و جستجوی لیست دوستان. ویژگی قفل حساب برای اولین بار در سال 2020 به عنوان یک گزینه ایمنی برای زنان در هند راه اندازی شد. کاربران فیس بوک را از مشاهده پست ها و عکس های افرادی که با آنها دوست نیستند جلوگیری می کند و آنها را از بزرگنمایی یا دانلود عکس های نمایه یا عکس های جلد محدود می کند.