منو سایت

این ایده که مدارک دانشگاهی مهم نیست، خیالی از سیلیکون ولی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
این ایده که مدارک دانشگاهی مهم نیست، خیالی از سیلیکون ولی است

دره سیلیکون دوست دارد فرقه ترک تحصیل را جشن بگیرد – کارآفرین الهام گرفته ای که تصمیم می گیرد آموزش سنتی برای او مناسب نیست زیرا چیزی مناسب به او نمی آموزد، سرعت او را کاهش می دهد و در دنیای اطلاعات به راحتی در دسترس دیگر به منابع یادگیری اجازه نمی دهد. همیشه.

مدافعان افسانه‌ای فرقه ترک تحصیل طیف وسیعی از پیتر تیل را شامل می‌شوند که برنامه یاران Thiel او به دانشجویان برای گذراندن یک سال در کالج دستمزد می‌دهد، تا طلسم‌های غیررسمی مانند مارک زاکربرگ و بیل گیتس که هرگز فارغ‌التحصیل نشدند، اما در واقع به شدت از آموزش عالی حمایت کردند.

دیدگاه من در مورد پذیرش کالج مبتنی بر حمایت هزاران دانشجوی جاه طلب در سراسر جهان است که هدفشان ورود به بهترین دانشگاه های جهان و سپس دیدن آنچه در آینده در حرفه آنها اتفاق می افتد. مگر اینکه در خانواده ای ممتاز و دارای ارتباط خوب و دارای سرمایه قابل توجه (که اغلب نقطه شروعی است که بسیاری از فرقه گرایان از آنجا می آیند) متولد شده باشید، مدرک کارشناسی شما از بهترین دانشگاه قدرتمندترین فرصت اجتماعی-اقتصادی موجود است.

شتاب دهنده بی چون و چرای راه اندازی سیلیکون ولی، Y Combinator است. موفقیت پربار او از موفقیت های بزرگی مانند Coinbase، Brex، DoorDash، Airbnb و بسیاری از تک شاخ های دیگر متغیر بوده است. کارآفرینان جوان جاه طلب به امید دریافت بودجه اولیه، مشاوره و فرصت های شبکه ای برای کمک به ایجاد یونیکورن بعدی، به Y Combinator مراجعه می کنند.

برای درک فرقه ترک تحصیل، عمیقاً در مورد اینکه چه کسی واقعاً در Y Combinator موفق می شود غرق شدم، و نتایج تقریباً باعث شد از روی صندلی بیفتم – و من قبلاً از طرفداران بزرگ مدرک لیسانس بودم.

انصراف‌ها، ترک‌های معمولی نیستند – آنها در معتبرترین دانشگاه‌های جهان جاهایی کسب کرده بودند و در مورد دبیرستان بسیار جدی بودند.

اول، جمعیت شناسی: میانگین بنیانگذار Y Combinator که یک تک شاخ ایجاد کرد، در زمان راه اندازی شرکت خود 28.1 بود. با این حال، میانگین بنیانگذار Y Combinator تک شاخ برای فناوری مصرف کننده 22.5 است (تازه از کالج فارغ التحصیل شده است). وقتی بنیانگذاران این شرکت‌ها بسیار جوان و اغلب بی‌تجربه هستند، باید از خود بپرسید: Y Combinator چگونه می‌تواند با این همه اطمینان روی این جوانان با استعداد شرط‌بندی کند؟ سیگنالی که به توانایی آنها خیانت می کند چیست؟

این ایده که مدارک دانشگاهی مهم نیست، خیالی از سیلیکون ولی است

اعتبار تصویر: جیمی بیتون

پاسخ تا حد زیادی در مدرک تحصیلی آنها نهفته است. تنها 7.1 درصد از بنیانگذاران در دانشگاه تحصیل نکرده اند. تنها 3.9 درصد از بنیانگذاران آن را رها کردند و همه موسسات معروف مانند هاروارد، استنفورد یا موسسه فناوری ماساچوست را ترک کردند. دریافت پذیرش خود سیگنال قدرتمندی در مورد توانایی های تحصیلی آنها می فرستد. انصراف‌ها، ترک‌های معمولی نیستند – آنها در معتبرترین دانشگاه‌های جهان جاهایی کسب کرده بودند و در مورد دبیرستان بسیار جدی بودند.

در مورد اکثریت قریب به اتفاق؟ حدس زدید: 35 درصد از بنیانگذاران به هاروارد، استنفورد، ییل، پرینستون، مؤسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی رفتند، در حالی که 45 درصد از بنیانگذاران در Ivy League، Oxbridge، MIT، Stanford، Carnegie شرکت کردند. ملون یا USC. در میان بنیانگذارانی که شرکت خود را قبل از 25 سالگی راه اندازی کردند، بیش از دو سوم در Ivy League، Oxbridge، MIT، Stanford، CMU یا USC شرکت کردند. MIT رایج ترین مؤسس دانشگاه است و پس از آن استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی قرار دارند.

کجا رفتند دیگر؟ اکثریت قریب به اتفاق بنیانگذاران اسب شاخدار هندی به Ivy League of India: Institutes of Technology هند رفتند. بنیانگذاران تنها در مقطع لیسانس متوقف نمی شوند – 35.7٪ از بنیانگذاران نوعی از تحصیلات تکمیلی را به پایان رسانده اند.

من در کتابم توضیحی کلیدی برای این پدیده ارائه می کنم: سیگنال دهی. این اصطلاحی است که گری بکر، برنده جایزه نوبل اقتصاد، ابداع کرده است. در اصل، بازار کار آنقدر رقابتی است که درک اینکه واقعاً همه افراد چقدر با استعداد هستند، بسیار گران است. در نتیجه، سرمایه گذاران خطرپذیر باید از روش های اکتشافی کوتاه استفاده کنند تا بفهمند روی چه کسی باید شرط بندی کنند.

مدرک کالج نخبه به این معنی است که یک جوان هزاران ساعت را در فعالیت های علمی، فوق برنامه و رهبری در مدت زمان طولانی سپری کرده و از نظر کمیته پذیرش با کیفیت خاصی مورد توجه قرار گرفته است. این به عنوان یک سیگنال مورد نیاز شتاب دهنده هایی مانند Y Combinator عمل می کند تا به سرعت کاندیداها را از نظر میزان امیدواری آنها مشخص کند.

همه دانش‌آموزان استنفورد به Y Combinator نمی‌پیوندند، اما درصد بازدید از دانشگاه‌های استانفورد، ماساچوست و هاروارد از دانشگاه‌های عادی یا افرادی که بدون این سطح تحصیلات درخواست می‌کنند بیشتر است.

در حالی که از برخی از بهترین سرمایه گذاران جهان برای رشد سرمایه جمع آوری می کنم، اغلب شنیده ام که سرمایه گذاران اشاره می کنند که برخی از بنیانگذاران “سرمایه گذاری” هستند و برخی دیگر نه. همانطور که من به این تعریف پرداختم، اغلب حول محور قانع کننده بودن مدارک تحصیلی بنیانگذار می چرخید. آیا این مرد قابل اعتماد به نظر می رسید و آیا سرمایه گذاران نهادی صندوق سر خود را می خارانند یا از آنها حمایت می کردند؟

پیتر تیل شاید یکی از سرسخت ترین مدافعان هیستری ترک تحصیل باشد. او خود مدرک لیسانس و JD را از استانفورد دریافت کرد. در تحقیقات من به سختی می توان افرادی را پیدا کرد که پشتیبان مسیر انصراف از دانشگاه باشند که خودشان حائل یک نهاد نخبه را نداشته باشند.

به نظر می رسد صندوق موسس، صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شخصی پیتر تیل، مکانی برای سرمایه گذاران بلندپرواز بدون تحصیلات عالی نخبگان باشد. نگاه دقیق تر، خلاف آن را آشکار می کند. از 18 نفری که برای Founders Fund کار می کنند، 18 مدرک نخبه دارند، از جمله شش دانشجوی استنفورد، JD در هاروارد، دو مدرک MBA در استنفورد، JD در استنفورد، یک دانشجو در کرنل، یک دانشجو در ییل، یک لیسانس در MIT، دانشجوی دوک و دیگران. یکی از سرمایه گذاران نزدیک شد: آنها جایزه ای را برای “احتمالاً ترک تحصیل” بردند – اما همچنان یک MBA را تکمیل کردند.

بهترین نصیحت از جانب کسانی است که آن را می کنند – تنها در این صورت می دانید که در جنگ آزمایش شده است. اگر می‌کوشید بنیانگذار اسب شاخدار باشید و از طریق کارآفرینی دنیا را تکان دهید، مؤثرترین پانل شروع آموزش عالی است.