منو سایت

این (به سادگی) نمای کلی دیگری از افزونگی در فناوری نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
این (به سادگی) نمای کلی دیگری از افزونگی در فناوری نیست

پس از یک ماه که در آن نزدیک به 16000 کارگر فناوری شغل خود را از دست دادند، ژوئن شروع پرآشوبی را آغاز کرد. استارت‌آپ‌ها در همه بخش‌ها، از مراقبت‌های بهداشتی گرفته تا SaaS شرکتی گرفته تا ارزهای دیجیتال، کارکنان خود را کاهش می‌دهند و ظاهراً همین اظهارات را نقل می‌کنند: این بازار دشواری است، زمان عدم اطمینان و تعدیل برای انعطاف‌پذیری مورد نیاز است.

این هفته ما به چرخه مازاد بر فناوری ادامه خواهیم داد، اما در اینجا متوقف نخواهیم شد. ما چند موضوع متداول را از افزونگی‌ها استخراج کردیم، به‌ویژه با تمرکز بر نکات ظریفی که ممکن است در سرفصل‌ها گم شوند. برای شروع، شرکت هایی که در این هفته از اخراج استفاده می کنند در اینجا آمده است:

  • Carbon Health 8 درصد از کارکنان را اخراج می کند یا 250 نفر طبق گفته کریستین هال خودمان، «آخرین دور سرمایه‌گذاری استارت‌آپ، یک سری D 350 میلیون دلاری در ژوئیه 2021 بود که توسط گروه Blackstone رهبری می‌شد، که طبق گزارش‌ها ارزش شرکت را 3.3 میلیارد دلار ارزیابی کرد. ما در نوامبر 2020 سری C 100 میلیون دلاری او را پوشش دادیم. در نامه ای به کارکنان، ارن بالی، مدیرعامل، دو دلیل را برای تصمیم خود برای ترک کارمندان – علیرغم رشد مداوم و سریع در طول سال ها، تشریح کرد. اولین مورد خاتمه برخی از خطوط تجاری مربوط به کووید بود. در سال 2020، Carbon Health هم کلینیک های پاپ آپ و هم کیت های تست خانگی را توسعه داد.
  • Loom، یک ابزار ویدئویی شرکتی که توسط Andreessen Horowitz حمایت می شود، 14 درصد از کارکنان خود را کاهش داده است. آخرین دور این شرکت، شرکت را 1.53 میلیارد دلار تخمین زد و برای اولین بار آن را به یک تک شاخ تبدیل کرد. Kleiner Perkins، Sequoia، Coatue و General Catalyst نیز سرمایه گذاران این شرکت هستند. لوم مانند هوپین از افزایش افرادی که در خانه در پاسخ به همه‌گیری کووید-19 کار می‌کنند سود می‌برد. این محصول برای کمک به کارگران از راه دور در یافتن راه‌های بهتر برای ارتباط با همکاران در دنیای اول مجازی و کمک به نیروی کار ترکیبی یافتن راهی آسان برای از دست دادن برخی از جلسات است. سپس، دوباره مانند هوپین، این استارت‌آپ کاهش‌هایی را انجام داد تا به او کمک کند آنچه را که به عنوان راهی پایدارتر برای حرکت به جلو توصیف می‌کند، بسازد.
  • Coinbase توقف اجاره را تمدید می کند و برخی از پیشنهادات پذیرفته شده توسط برخی از پیشنهاد دهندگان را لغو می کند که هنوز نقش خود را شروع نکرده اند (… و از طریق ایمیل وضعیت خود را به آنها اطلاع دهید). این خبر پس از نتایج وحشیانه Coinbase در سه ماهه اول منتشر شد که از زیان 430 میلیون دلاری خبر داد.
  • پلتفرم کریپتو جمینی که توسط بنیانگذاران و برادران دوقلوی کامرون و تایلر وینکلووس اداره می شود، 10 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. به دلیل “شرایط آشفته بازار که احتمالا برای مدتی ادامه خواهد داشت”. اگرچه آنها به تغییرات بازار پاسخ دادند، اما بنیانگذاران جمینی همچنین گفتند که در آنچه آنها «انقلاب کریپتو» می نامند، بی ثباتی مورد انتظار وجود دارد.
  • برنامه اجتماعی IRL 25 درصد از تیم را اخراج می کند و می گوید که پول کافی برای دوام تا سال 2024 دارد. این کاهش حدود یک سال پس از دریافت 170 میلیون دلار توسط استارت‌آپ سافت‌بانک، سری C و رسیدن به جایگاه تک‌شاخ صورت می‌گیرد. در مورد تصمیم برای اخراج کارکنان، آبراهام شفیع مدیر عامل شرکت در یادداشتی به کارکنان نوشت که IRL “بیش از آنقدر پول دارد که تا سال 2024 دوام بیاورد.” در سال گذشته، این استارتاپ تعداد کارکنان خود را 3.5 برابر افزایش داده است، اما شفیع خاطرنشان کرد که واتس اپ با یک تیم 55 نفره توانسته است به 450 میلیون کاربر افزایش یابد. مسیر و اندازه صحیح تر تیم پس از یک دوره استخدام بیش از حد.
  • Insurtech Policygenius پس از جمع آوری 125 میلیون دلار، 25 درصد از کارکنان خود را در کمتر از 3 ماه کاهش می دهد. به گفته مری آن آزودو، «از زمان آغاز به کار خود در سال 2014، Policygenius بیش از 250 میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند KKR، Norwest Venture Partners و Revolution Ventures و همچنین حامیان استراتژیک مانند Brighthouse Financial، Global Atlantic Financial Group، iA جمع آوری کرده است. گروه مالی، لینکلن مالی و زندگی پاسیفیک. اگرچه نمی‌توانیم به طور خاص با Policygenius صحبت کنیم، اما به طور گسترده گزارش شده است که شرکت‌های بیمه در سال گذشته در بازارهای عمومی چه عملکرد بدی داشته‌اند، به طوری که تمام لیموناد، ریشه و کرگدن به میزان قابل توجهی پایین‌تر از قیمت‌های اولیه خود معامله می‌شوند.
  • TomTom مستقر در آمستردام 500 کارمند راه اندازی کرده استیا 10 درصد از نیروی کار آن. TomTom قبل از اینکه همه ما آیفون داشته باشیم، به دلیل ناوبری GPS ماشین شناخته شده بود، اما در چند سال اخیر این شرکت سعی کرده است تا بر روی نقشه برداری برای ماشین های خودران تمرکز کند. مشاغل آسیب دیده در بخش کارت هستند، جایی که شرکت در تلاش برای اتوماسیون بیشتر است.
  • شرکت سلامت روان دیجیتال، تحت حمایت سافت بانک، قصد دارد در ماه جولای کاهش دهد (که به هیچ وجه نباید باعث نگرانی کارکنان شود در حالی که منتظرند تا از سرنوشت خود مطلع شوند). این شرکت بهداشت از راه دور نیز اخیراً مدیرعامل موسس خود را در میان تحقیقات دولتی در مورد نقض احتمالی قانون مواد کنترل‌شده جایگزین کرده است – Cerebral به دلیل مورد انتقاد قرار گرفته است. تجویز بیش از حد داروهای ADHD
  • مدیرعامل و مرد تسلا از توئیت کردن خودداری کنند ایلان ماسک دستور توقف کار و تعدیل مشاغل را صادر می کند، که 10 درصد از کارمندان را تحت تأثیر قرار می دهد. تسلا در حال حاضر تقریبا 100000 کارمند دارد. به طرز عجیبی، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، گفت: “پس، در سفر او به ماه موفق باشید، نمی دانم.”

نکته ظریف یک یادداشت

هیچ کس نمی خواهد در باشگاه یونیکورن باشد

علیرغم اخراج‌هایی که در تمام مراحل رخ می‌دهد، بسیاری از اخراج‌های اخیر از سوی شرکت‌هایی صورت می‌گیرد که یک سال پیش به وضعیت تک شاخ رسیدند. این لیست شامل Cameo، IRL و Loom است و دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است چنین باشد.

اول اینکه یک سال زمان زیادی است. و در بازاری که نمی تواند تصمیم بگیرد، حتی طولانی تر می شود. با این حال، استارت‌آپ‌هایی که در سال گذشته به رشد دست یافته‌اند، ممکن است دیگر در مسیر مشابهی قرار نگیرند، که باعث می‌شود رشد در ارزیابی فعلی آنها قابل توجه باشد. در نتیجه، ارزیابی یک ساله ممکن است به عنوان یک یادآوری برای انعکاس ظاهر شود و متأسفانه برای کارکنان، به مکان واقعی تری کاهش یابد.

دوم، تک شاخ بودن دشوار است – حتی در بازار گاو نر. برخی معتقدند استارت آپ های با ارزش در نهایت باید به ارزش قابل اعتمادی دست یابند، و سرمایه لزوما موفقیت را تضمین نمی کند. هنگامی که در مرحله بعدی شرکتی هستید، مشکلات رشد خاصی همراه با عنوان وجود دارد، مانند ادغام با خرید، کار با نیروی کار از راه دور و یادگیری نحوه تکرار زمانی که کسب و کار دیگر به اندازه زمانی که بود چابک نیست. فقط دو نفر در یک اتاق مشترک در گذشته، تعدیل بودجه ممکن بود با دور دیگری از بودجه به تعویق بیفتد، اما اکنون که بودجه بعدی مشخص نیست، تعدیل ها رایج تر می شوند.

ثالثا، بسیاری از تکشاخ های متولد شده در بیماری همه گیر در واقع فقط سنجاق شده اند، پر از آب نبات تاریخ مصرف گذشته. متوقف کردن آن دشوار است.

تعدیل فنی برای شرکت ها اتفاق نمی افتد، بلکه برای مردم اتفاق می افتد

تعدیل نیروها باید به عنوان بدترین سناریو تلقی شود و نه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه

شرکت‌هایی مانند کوین‌بیس، تسلا و IRL مسیر کافی برای حفظ کار کارکنان خود در زمان‌های آشفته اقتصادی و همه‌گیری مداوم دارند. اما به هر حال با آزادی کارکنان خود هزینه ها را کاهش می دهند.

آبراهام شفیع، مدیر عامل شرکت IRL پس از اخراج 25 درصد از کارکنانش در یادداشتی از شرکت نوشت: «شجاعت راه حل است و ما شجاعت را انتخاب خواهیم کرد». “هر چیزی که امروز با آن روبرو هستیم نمی تواند بدتر از عدم اطمینانی باشد که در ابتدای همه گیری کووید 19 با آن روبرو شدیم.”

متأسفانه، کارگران نمی توانند اخراج شدن را کنترل کنند، زمانی که کارفرمای آنها پول کافی برای نگه داشتن آنها دارد. و برای کسانی از ما که در معرض سیستم مراقبت بهداشتی بی‌نهایت ناامیدکننده آمریکا هستیم، از دست دادن شغل به معنای بی‌ثباتی پزشکی برای شما و خانواده‌تان است. بیایید وانمود کنیم که COBRA بیش از حد گران نیست.

ما معتقدیم که بنیانگذاران به اطلاعات سریع در مورد بازار نیاز دارند

در همین حال، کوین بیس پیشنهاداتی را که قبلاً توسط تعدادی از کارمندان پذیرفته شده بود، لغو کرده است. بر اساس جست و جو در لینکدین، بسیاری از کارکنان اخراج شده، دانشجویانی بودند که به زودی دوره های دکترا و لیسانس را می گذراندند. در این موارد، استخدام‌شده جدید می‌تواند ماه‌ها قبل از تاریخ شروع به کار مشغول شود، زیرا باید قبل از شروع به کار فارغ‌التحصیل شود.

بسیاری از فارغ التحصیلان آینده نگر که در Coinbase شغل گرفتند، چندین پیشنهاد شغلی دیگر را در صرافی اصلی ارزهای دیجیتال رد کردند، اما اکنون در تلاش برای یافتن کار هستند. این وضعیت برای دانشجویان بین المللی که در صورت یافتن کارفرمایی برای حمایت از ویزای خود در معرض خطر اخراج هستند، دشوارتر است.

متأسفانه تعدیل شغل بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی شرکتی است، به ویژه برای استارت آپ ها. اما اغلب به نظر می رسد که آنها ناشی از انتخاب های مدیریتی ضعیف هستند که حفظ پرداخت های کارکنان را دشوار می کند. مردم اشتباه می کنند، اما این اشتباهات می تواند کارگران بی گناه را در شرایط عدم اطمینان مالی، اخراج احتمالی و دسترسی محدود به مراقبت های بهداشتی قرار دهد. بنابراین هنگامی که اخراج به عنوان یک اقدام احتیاطی یا اصلاحی برای کاهش اشتباهات گذشته و استخدام بیش از حد انجام می شود، شخصی است.

در ماه می وحشیانه، تعدیل‌های فنی از 15000 فراتر رفت