منو سایت

این داده ها روند مثبت دلارهای VC را که به شرکت های نوپا زن می رسد، محو می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
این داده ها روند مثبت دلارهای VC را که به شرکت های نوپا زن می رسد، محو می کند

بر اساس گزارش PitchBook، در سال 2021، 330 میلیارد دلار سرمایه گذاری خطرپذیر انجام شد که تنها 2٪ از این مبلغ به شرکت های فقط زنان و 15.6٪ به تیم های زنان و مردان در تیم های موسس آنها اختصاص یافت.

به نظر من، آمار صحیح حدود 18٪ است، نه 2٪ – زیرا ما باید معاملاتی را در نظر بگیریم که تیم هایی از جنس مختلط تشکیل داده اند. هجده درصد از 330 میلیارد دلار معادل 59 میلیارد دلار یا 25 درصد از کل معاملات پرخطر (مثلا تعداد معاملات) است و این سه رقم اعدادی هستند که باید گزارش شوند.

کنار گذاشتن تیم‌های موسس با زنان و مردان از آمار جمع‌آوری کمک مالی برای شرکت‌های مبتنی بر زنان، بی‌احترامی است. به این ترتیب، تمام موفقیت در جمع آوری کمک های مالی و کار رهبری که از او حمایت می کند به بنیانگذاران نسبت داده می شود، که مردانی هستند که به طور مؤثری تعصب جنسیتی را ترویج می کنند.

جدا از اخراج شرکت‌هایی با تیم‌های موسس مختلط که در سال 2021 بسیار موفق بودند، آلیاژ (که به وضعیت تک‌شاخ رسید)، Cityblock Health (که 600 میلیون دلار جمع‌آوری کرد) و Nubank (که سال را با رکورد IPO به پایان رساند) را حق در نظر بگیرید. آمار نشان دهنده تغییر چشمگیر نابرابری جنسیتی است.

با 2 درصد، از هر 50 دلار ریسکی، تنها یک دلار به شرکت‌هایی اختصاص می‌یابد که توسط زنان تأسیس شده‌اند، در حالی که 18 درصد آن را بر اساس یک دلار از هر پنج دلار پرخطر است. هر دو نشان می‌دهند که هنوز باید روی این موضوع کار انجام شود، اما نقاط شروع متفاوت و علاوه بر این، خاکی را که باید پوشانده شود، نشان می‌دهند.

ما هنوز کار داریم، اما سنگی را به بالای تپه هل نمی دهیم – نیمه راه هستیم.

اگر هدف نهایی ما درک وضعیت فعلی فرصت ها و گسترش آنها در طول زمان است، به قول جان دوئر، باید آنچه را که مهم است اندازه گیری کنیم: نمایندگی در تامین مالی در مراحل اولیه.

به طور خاص، ما باید به عنوان شاخص‌هایی زیر نظر داشته باشیم: (1) تعداد معاملات پرخطر در دور اول نهادی، (2) داده‌های جمعیت شناختی موسسان این شرکت‌ها و (iii) ترکیب سرمایه‌گذاران به صورت سالانه. بقیه صداست

من به آخرین ارقام رسیده‌ام، و داده‌های PitchBook-NVCA نشان می‌دهد که در سال 2021، زنان مؤسس (که در اینجا شامل تیم‌های مختلط می‌شود) 24 درصد از معاملات اولیه پرخطر را جذب کرده‌اند که هویت بنیان‌گذاران را آشکار می‌کند. (از 4375 معامله، 3659 مورد هویت بنیانگذاران را نشان می دهد و 895 مورد یا توسط زنان اداره می شود یا توسط افراد هر دو جنس اداره می شود.)

از این منظر، از هر چهار معامله مالی اول، یکی با یک مؤسس زن انجام می شود – تصویری کاملاً متفاوت از داستان ظالمانه 2 درصدی که در صنعت در گردش است. باز هم، ما هنوز کار داریم، اما سنگی را به بالای تپه هل نمی دهیم – ما در نیمه راه هستیم.

برای قرار دادن این تعداد در چارچوب، شرکت‌های مبتنی بر زنان حدود 24 درصد از اولین قراردادهای مالی سالانه را تشکیل می‌دهند که می‌دانیم از سال 2017 تیم‌های دارای جنسیت مختلط داشته‌اند. پایان سال 2010 این تعداد در وسط نوجوانان است. این بدان معناست که اولین تراکنش های تامین مالی شرکت ها با بنیانگذاران زن با سرعت بیشتری نسبت به جمع بندی کلی اولین معاملات تامین مالی رشد کرده است.

داده ها این را تأیید می کند، زیرا ارقام برای مؤسسان زن و رشد کلی سرمایه اولیه 1.6 برابر در مقایسه با 1.4 برابر از سال 2016 تا 2021، 1.4 برابر به 1.1 برابر از سال 2011 تا 2016 و 3.8 برابر تا 2.2 برابر از سال 2006 تا 2011 است. به ترتیب.¹ بر اساس نرخ رشد ترکیبی سالانه پنج ساله (CAGR)، این ارقام به ترتیب 6.2% و 2.5% برای بنیانگذاران زن و اولین بازار سرمایه گذاری کلی برای 2015-2020 است.

با توجه به افزایش قابل توجه مدیران صندوق‌های نوظهور، به‌ویژه آن‌هایی که دارای اختیارات سرمایه‌گذاری از مؤسسان زن، سرمایه‌گذاران خطرپذیر که زن هستند، و تعهداتی شرکت های معروف برای افزایش حمایت از بنیانگذاران کم نمایندگی در سال های اخیر.

این موضوع اثربخشی گزارش‌دهی و طرح‌های حمایتی مرتبط را زیر سؤال می‌برد.

ما نیاز به پاسخگویی بهتر از سوی سرمایه گذاران داریم

بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال 2021 چگونه در حلقه‌های مختلف مؤسسان رتبه‌بندی شدند؟ غیر واضح. مدیران صندوق های نوظهور چگونه با شرکت های معروف ترکیب می شوند؟ غیر واضح.

اگر من یک فرد ثروتمند جدید هستم که علاقه مند به تبدیل شدن به یک شریک محدود (LP) در صندوق هایی هستم که بهترین تجربه اولیه پولی را با زنان مؤسس، بنیانگذاران سیاه پوست، مؤسسان مهاجر یا سایر وابستگان دارند… رتبه همه افراد بر اساس شمارش معاملات چگونه است. ? غیر واضح.

آیا این درست است که سرمایه گذاران زن برای اولین بار معاملات بیشتری را در شرکت هایی که توسط زنان تأسیس شده اند انجام می دهند؟ غیر واضح. چند درصد از مدیران صندوق های نوظهور در مقایسه با سری A و B در صندوق های اولیه یا اولیه – که گلوگاه است – جمع آوری و سرمایه گذاری می کنند؟ غیر واضح.

بدون گزارش‌دهی توسط سرمایه‌گذار، که با دقت تحلیل‌های بنیان‌گذاران مطابقت دارد، پوشش با پاسخگویی واقعی مطابقت ندارد. کسانی که مسئولیت را بر عهده دارند از کسانی که عقب مانده اند، و همچنین نویسندگانی که ابتدا بررسی می کنند – کسانی که واقعاً از یک فرصت حمایت می کنند – از دیگرانی که زنان را با تعاریف دیگر حمایت می کنند، متمایز کنید. این یک تلاش مفید است، زیرا تجزیه و تحلیل مقایسه ای وجوه و سرمایه گذاران بر اساس تعداد تراکنش ها به همه شرکت کنندگان در اکوسیستم اجازه می دهد تا معاملات را بر اساس اولویت های خود به نحو احسن انجام دهند.

علاوه بر این، تخصیص سرمایه به مؤسسان زن باید به زیرگروه های نژادی، اجتماعی-اقتصادی و دانشگاهی تقسیم شود، زیرا زنان نیز مغرضانه هستند. هموفیلی، که زیربنای این تز است که سرمایه گذاران زن بیشتر بنیانگذاران زن بیشتری خواهند آورد، فقط به جنسیت مربوط نمی شود – همچنین شجره نامه، ویژگی های اجتماعی-دموگرافیک، رفتاری و درون فردی را قطع می کند.

فهرست همگن بنیانگذاران زن، چالش‌ها و چالش‌های توسعه فردی مورد بحث و راه‌حل‌های پیشنهادی برای مشکلات نابرابری تاکنون، نشان می‌دهد که این درست است. علاوه بر این، عملکرد روان به سادگی برای بسیاری از افراد ناکافی به نظر می رسد.

اگرچه محدودیت‌هایی در مورد جزئیاتی که می‌توانیم با داده‌های گزارش‌شده توسط شرکت به دست آوریم وجود دارد، این سؤال همچنان باقی است: نمی‌توانید افرادی را مسئول نگه دارید که سوابق آنها نامشخص است، و مسئولیت‌پذیری بهترین‌ها را در افراد نشان می‌دهد.

مشکل با ارزش های کل تراکنش ها

اعداد کل دارای عوامل تحریف کننده زیادی هستند که آنها را بی معنی می کند.

من با کمک edtech که یک سال دیگر موفق شد تصویرسازی کنم. با این حال، این واقعیت که Guild Education (تأسیس شده توسط زنان) 150 میلیون دلار برای سری E جمع آوری کرد، Handshake (تاسیس شده توسط مردان) 80 میلیون دلار برای Series E و Outschool (تأسیس برای مردان) 185 میلیون دلار برای سری C و سری D جمع آوری کرد. در سال 2021، چیزی در مورد وضعیت دسترسی به سرمایه برای بنیانگذاران کم نمایندگی یا نابرابری جنسیتی در توزیع سرمایه امروزی به ما نمی گوید.

این به این دلیل است که در حالی که این سه شرکت 415 میلیون دلار در سال 2021 جمع آوری کردند، موفقیت آنها در جمع آوری سرمایه امروز نتیجه این است که شش یا هفت سال پیش به آنها فرصت داده شده است و به طور مداوم نتایج حاصل می شود.

به طور خلاصه، ارزش سالانه یک تراکنش یک شاخص عقب مانده است که توسط تامین مالی در مراحل آخر در شرکت هایی که 5 تا 10 سال پیش تأسیس شده اند، تحریف می شود و از سوگیری بقا رنج می برد، زیرا تامین مالی پس از دور اول تامین مالی به عملکرد بستگی دارد.

علاوه بر این، ارزش معامله به دلایل بی‌شماری شاخص قابل مقایسه نیست. تمرکز بنیان‌گذاران در صنایع مختلف، شدت سرمایه این صنایع، تقسیم شرکت‌ها به مراحل و برنامه‌ریزی مدیریت کسب‌وکار (مثلاً تعداد مسیرهایی که باید مونتاژ شوند، بهینه‌سازی برای رشد یا سودآوری و غیره) همگی در مجموع نقش دارند. آمار جمع آوری کمک های مالی

همه اینها باعث می شود که این عدد کمتر از آنچه در نگاه اول به نظر می رسد قابل توجه باشد و برای مقایسه در سطح جنسیت بی اثر باشد.

به عنوان یک مثال گویا، کروز، یک شرکت خودروهای خودمختار مبتنی بر مردان (AV)، در سال 2021 3 میلیارد دلار جمع‌آوری کرد که تقریباً 1 درصد از دلارهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر سالانه را نشان می‌دهد. این تراکنش به تنهایی بیش از 2.6 میلیارد دلار بنیانگذار زن است که بیش از 135 معامله در صنعت مراقبت های بهداشتی دیجیتال انجام داده اند، صنعتی که یک سال تاریخی داشته است.

کار برای انجام دادن وجود دارد، اما تظاهر به ارزش کل معامله، نشانگر سوء استفاده است. اگر هدف پاسخگویی واقعی باشد، اکوسیستم با یک نقشه پیشرفت سخت‌تر به‌خوبی خدمت می‌کند – نقشه‌ای که بودجه اولیه را بر اساس تعداد تراکنش‌ها بازنشانی می‌کند، زیرگروه‌های زنان را تشکیل می‌دهد و مشارکت صندوق را تعیین می‌کند.

1: ارقام رشد برای اولین بودجه مؤسسان زن با استفاده از تغییر در رشد تعداد کل معاملات مؤسسان زن (از جمله تیم‌های جنسی مختلط) در طول سال‌ها به دست آمده است. برای 2016-2021، این 895/570 برای 1.6x است. برای 2011 تا 2016، این 570/395 برای 1.4x است. برای 2006-2011، این 579/151 برای 3.8x است. ارقام رشد کل بودجه اول با استفاده از تغییر در رشد تعداد کل معاملات به دست آمده است، که در آن جنسیت موسسان در نظر گرفته می شود – تعداد کل تراکنش ها (کل) منهای تعداد معاملات با جنسیت نامشخص تیم موسس (نامعلوم) – در سال های ذکر شده. برای 2016-2021، این 3659 / 2662 برای 1.4x است. برای 2011 تا 2016 این 2 662/2 433 برای 1.1x است. برای 2006-2011، این 2917 / 1325 برای 2.2x است.
2: این ارقام بر اساس فرمول CAGR، با استفاده از تعداد کل تراکنش‌های مؤسس زن (شامل تیم‌های جنسی مختلط) و تعداد کل تراکنش‌ها (کل) منهای تعداد تراکنش‌های با ترکیب جنسیتی نامشخص تیم مؤسس به‌دست می‌آیند. فاش نشده). برای سال 2015-2020، داده های ورودی برای محاسبه مؤسسان زن 771 و 570 و داده های ورودی برای محاسبه تعداد کل مؤسسان، 3017 و 2662 است.