منو سایت

این شکایت باعث شد که Grubhub افشاگری هایی در مورد هزینه های پنهان اضافه کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
این شکایت باعث شد که Grubhub افشاگری هایی در مورد هزینه های پنهان اضافه کند

کارل راسین، دادستان کل واشنگتن اطلاعیه ها امروز، زمانی که دفتر او علیه گرابهاب به دلیل “فریب دادن ساکنان و استفاده از رستوران های محلی برای افزایش سود خود” شکایت کرد.

در این دادخواست ادعا شده است که Grubhub قانون رویه های مصرف کننده DC (CPPA) را به هشت روش مختلف نقض کرده است که عمدتاً بر تبلیغات تقلبی متمرکز شده است. مراجع ارسال، قیمت‌ها را گمراه می‌کند (قیمت‌ها اغلب در برنامه بالاتر از رستوران است) و ادعاهای نادرست مبنی بر اینکه ارسال از طریق Grubhub + رایگان است، در صورتی که همچنان شامل هزینه خدمات باشد.

برخی از شکایات به اقداماتی اشاره دارد که پلتفرم از آن زمان تاکنون متوقف شده است، مانند دوران اولیه همه گیری گرابهاب.شام برای حمایت“ترویج. Grubhub که در اواخر مارس 2020 راه اندازی شد، به رستوران ها این فرصت را داد که برای سفارش های بالای 30 دلار یک کوپن 10 دلاری ارائه دهند، اما رستوران مجبور شد برای این غذای رایگان هزینه کند. در سمت مصرف کننده، Grubhub مشتریان را تشویق کرد که «با حمایت از رستوران ها پس انداز کنند [they] عشق “، اگرچه تبلیغات آنها در واقع فشار بیشتری بر رستوران ها وارد می کند، و آنها را مجبور به کاهش حاشیه سود می کند (اگر یکی از فروشگاه های محله به این عنوان ذکر شده باشد و دیگری نباشد، فکر می کنید مصرف کنندگان کسب و کار خود را به کجا هدایت می کنند؟).

«این شرکت با تبلیغاتی که ادعا می‌کرد از رستوران‌های محلی در اوج همه‌گیری حمایت می‌کند، از مصرف‌کنندگان کلاهبرداری کرد. دادستان کل راسین در بیانیه ای گفت، اما در واقعیت، این برنامه حاشیه سود رستوران هایی را که با مشکل مواجه هستند کاهش داده است، در حالی که نتیجه نهایی Grubhub را تکمیل می کند.

Grubhub همچنین برای فهرست کردن رستوران‌ها در وب‌سایت و برنامه‌های خود که در Grubhub ثبت نشده‌اند، ایجاد وب‌سایت‌هایی برای رستوران‌های مرتبط بدون اجازه آن‌ها، و فهرست کردن شماره تلفن‌ها در صفحات رستوران‌هایی که هدفشان نمایندگان Grubhub است و نه رستوران واقعی، در حال آزمایش است. از آن زمان، Grubhub نیز این اقدامات را متوقف کرده است، شاید تا حدی به دلیل شکایت قبلی Grubhub که رستوران‌ها را بدون اجازه آنها فهرست می‌کرد.

سخنگوی شرکت در یک بیانیه ایمیلی گفت: «ما ناامید هستیم [the Attorney General’s office] ما به این پرونده ادامه دادیم زیرا اقدامات ما همیشه مطابق با قانون DC بوده است و در هر صورت بسیاری از اقدامات مورد مناقشه فسخ شده است. ما به شدت از تجارت خود در دادگاه دفاع خواهیم کرد و مشتاقانه منتظر ادامه خدمت به رستوران ها و غذاخوری ها در دی سی هستیم. این سخنگو افزود که گرابهاب در طول سال گذشته با دفتر راسین برای رسیدگی به نگرانی های آنها همکاری کرده است.

در نتیجه این شکایت، سخنگوی Grubhub به TechCrunch گفت که این برنامه تغییراتی را در پیام های برنامه خود اعمال می کند که شامل همه کاربران می شود، نه فقط مشتریان DC. اکنون Grubhub در حین پرداخت نشان می دهد که ممکن است قیمت ها در فروشگاه کمتر باشد. به جای تبلیغ Grubhub + برای ارائه حمل و نقل رایگان نامحدود، این شرکت در مورد پیشنهاد واقعی شفاف تر خواهد بود، که برای سفارش های بیش از 12 دلار 0 دلار تحویل می دهد، اگرچه ممکن است هزینه های خدمات اعمال شود. Grubhub همچنین واضح‌تر می‌کند که مشتریان می‌توانند سفارش‌های رایگان را به صورت آنلاین انجام دهند، اما این فقط در صورتی اعمال می‌شود که غذا را مصرف کنید.

علیرغم افزایش سفارش‌های عرضه در طول همه‌گیری، برنامه‌های کاربردی تحویل غذا هنوز در تلاش برای کسب سود هستند – اگرچه مدل کسب‌وکار آن‌ها باعث می‌شود بسیاری از کنسرت‌کنندگان و صاحبان رستوران‌های محلی بارهای کوتاهی داشته باشند.

این نابرابری ها به طور فزاینده ای توجه تنظیم کننده های ایالتی و فدرال را به خود جلب می کند. دفتر دادستان کل راسین سابقه تعقیب قضایی درخواست های تحویل را برای اعمال متقلبانه دارد. در سال 2019، راسین از DoorDash به دلیل استفاده از انعام مشتریان برای پرداخت حقوق اولیه رانندگان برای تحویل، شکایت کرد و رانندگان را از انعام کامل محروم کرد. یک سال بعد، DoorDash 2.5 میلیون دلار جریمه شد، از جمله 1.5 میلیون دلار که باید به کارگران DC پرداخت شود.

GrubHub / ابتکارات همه گیر یکپارچه غارتگرانه و استثمارگرانه هستند و زمان آن رسیده که استفاده از آنها را متوقف کنید

اقدامات اطلاعاتی DoorDash باعث شکایت دادستان کل DC شده است