منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • این علم موشکی نیست، چرا کنترل ایلان ماسک در توییتر می تواند برای حریم خصوصی بد باشد

این علم موشکی نیست، چرا کنترل ایلان ماسک در توییتر می تواند برای حریم خصوصی بد باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
این علم موشکی نیست، چرا کنترل ایلان ماسک در توییتر می تواند برای حریم خصوصی بد باشد

ایلان ماسک با اعلام اینکه توییتر پیشنهاد خرید این پلتفرم را با قیمت 54.20 دلار به ازای هر سهم پذیرفته است، به هفته ها گمانه زنی پایان داد و پلتفرم رسانه های اجتماعی را حدود 44 میلیارد دلار تخمین زد.

در حالی که تلاش طولانی ماسک برای توئیتر، حداقل برای او به پایان رسیده است، فصل بعدی در تاریخ توییتر و صدها میلیون کاربر تازه شروع شده است.

این قرارداد فوراً باعث ترس شد که ماسک، یک خودخوانده «مطلق آزادی بیان»، بتواند کنترل اعتدال محتوا را دوباره به دست آورد، و به طور بالقوه سال‌ها کاری را که گسترش نامحدود سخنان نفرت و اطلاعات نادرست را محدود می‌کند، از بین ببرد. اما کارشناسان به همان سرعت نسبت به پیامدهای بالقوه حریم خصوصی خرید 44 میلیارد دلاری برای خصوصی کردن توییتر هشدار دادند، در زمانی که حتی کارمندان از آینده شرکت اطلاعی ندارند.

طبق بیانیه کوتاه ۷۸ کلمه‌ای ماسک، یکی از طرح‌های پیشنهادی او برای توییتر، که باعث ایجاد ابرویی در صنعت می‌شود، منبع باز کد الگوریتمی پلتفرم برای در دسترس قرار دادن آن برای عموم است. ماسک می‌گوید این تغییر – که توییتر مدتی است در نظر گرفته است – به افزایش اعتماد به این پلتفرم کمک می‌کند، پلتفرمی که سال‌ها تحت فشار اخبار جعلی و نقض‌های امنیتی، از جمله مواردی که در آن هکرها حساب‌های پرمخاطب را ربوده‌اند، افزایش می‌دهد. Musk’s – برای ترویج کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال.

اما کارشناسان امنیت سایبری نگرانند که دیدگاه منبع باز ماسک برای توییتر بتواند این پلتفرم را در برابر مهاجمان آسیب پذیرتر کند.

جیمی مولز، مدیر فنی ارشد شرکت امنیتی ExtraHop، به TechCrunch گفت: «تصمیم برای باز کردن این کد احتمالاً به این معنی است که دیگر پلتفرم‌های اجتماعی، تبلیغ‌کنندگان و سایرینی که می‌خواهند هدف‌گیری خود را بهبود بخشند، اتخاذ خواهد شد. “البته، مانند هر منبع باز، پیامدهای امنیتی قابل توجهی وجود دارد. همانطور که در Log4Shell و Spring4Shell دیدیم، آسیب‌پذیری‌ها در برنامه‌های منبع باز پرکاربرد به‌طور تصاعدی ارزشمندتر هستند. پیاده سازی کد منبع باز آن می تواند شفافیت را برای کاربران توییتر افزایش دهد، اما همچنین می تواند توییتر را به هدف بسیار بزرگتری برای مهاجمان تبدیل کند.

مولز می‌گوید اگر به درستی اجرا شود، طرح ماسک برای جنگ علیه ربات‌های به اصطلاح اسپم که برای انتشار بدافزارها و تبلیغ ایدئولوژی‌های سیاسی استفاده می‌شوند، می‌تواند «تکنیک‌های جدیدی را ایجاد کند که تشخیص و شناسایی هرزنامه‌ها را بهبود می‌بخشد.» ایمیل‌ها، پست‌های هرزنامه و سایر مخرب‌ها. تلاش ها، “او افزود. “این می تواند برای متخصصان امنیت در همه جا مفید باشد.”

پروفسور Eerke Boiten، رئیس دانشکده علوم کامپیوتر و انفورماتیک در دانشگاه De Montfort در بریتانیا، هشدار داد که الگوریتم منبع باز توییتر می تواند شرکت کنندگان مخرب را به بازی با این الگوریتم سوق دهد، که می تواند با افراد به روش های مختلف رفتار کند. ویژگی های شخصی آنها

Boyten گفت: «برای مثال، دستکاری خارجی جنبه‌های تبلیغاتی هدفمند توییتر را در نظر بگیرید، که یک منطقه نگران کننده حفظ حریم خصوصی است، حتی قبل از پخش. “همچنین مسابقه را برای تجهیز راه های جدید برای بازی و یافتن اقدامات متقابل سرعت می بخشد.

بیانیه مختصر ماسک در تخیل باقی ماند. او نگفت که چه برنامه‌ای برای «اصالت برای همه مردم» دارد. برخی آن را به عنوان طرحی برای گسترش سیستم تأیید کاربر موجود توییتر می خوانند یا قصد دارند یک خط مشی نام واقعی را معرفی کنند که کاربران را ملزم به ارائه مدرک مستند از نام رسمی خود می کند. بنیاد مرز دیجیتال، گروهی از گروه‌های حقوق دیجیتال، ابراز نگرانی کرده است که سیاست‌های نام واقعی ارزش سخنرانی مستعار حقوق بشر را دارد و ممکن است ماسک عواقب ناشناس ماندن را برای گروه‌های خاصی در نظر نگرفته باشد.

در پست وبلاگ EFF آمده است: “نام مستعار و ناشناس بودن برای محافظت از مصرف کنندگانی که ممکن است نظرات، هویت ها یا علایقی داشته باشند که با نظرات مقامات مطابقت ندارد ضروری است.” به عنوان مثال، سیاست هایی که نیاز به نام های واقعی در فیس بوک دارند، برای بیرون راندن هندی ها استفاده شده است. افرادی که از نام های سنتی ایرلندی، اندونزیایی و اسکاتلندی استفاده می کنند. روحانیت کاتولیک؛ مردم تراجنسیتی؛ درگ کوئینز; و کارگران جنسی اگر صاحبان قدرت بتوانند هویت واقعی خود را آشکار کنند، ناراضیان سیاسی ممکن است در معرض خطر جدی قرار گیرند.»

EFF همچنین درباره عدم ادامه رمزگذاری سرتاسر برای پیام‌های مستقیم توییتر ابراز نگرانی کرد: «نگرانی‌ها مبنی بر اینکه صاحب پلتفرم جدید قادر به خواندن این پیام‌ها باشد، بی‌اساس نیست».

بویتن همچنین معتقد است که سرکوب نام مستعار ماسک نگران‌کننده‌ترین جنبه تصاحب ماسک خواهد بود. “ناشناس بودن در بسیاری از زمینه ها پیش نیاز محرمانه بودن است. او گفت: «از آنجایی که توییتر به احراز هویت کاربرانش معروف است، دولت‌های سرکوبگر ممکن است اطلاعات تأییدی را از آن‌ها بخواهند که بیشتر استفاده خرابکارانه کنونی در چنین کشورهایی را تهدید می‌کند». “من تعجب می کنم که در حال حاضر چند حساب توییتر ناشناس توسط کارمندان تسلا مدیریت می شود – ایلان ماسک کاملاً طبق قوانین خودش بازی می کند – بنابراین خبررسان یا اتحادیه های بالقوه تسلا نمی توانند در توییتر تأیید کنند.”

در توییت روز سه‌شنبه، سناتور مارک وارنر، رئیس کمیته اطلاعات سنا، گفت که توییتر «در تلاش‌هایش برای مقابله با محتوای جعلی، تقلبی و دستکاری شده بیشتر از بسیاری از رقبای خود متمایل به جلو است» و اگرچه او گفت: «این شرکت دارای وارنر گفت که فضای قابل توجهی برای پیشرفت وجود دارد، و امیدوار است که ماسک با حسن نیت برای حفظ این اصلاحات ضروری در زمین و جلوگیری از عقب نشینی که برای دموکراسی مضر است تلاش کند.

در حال حاضر، پیشنهاد ماسک برای تصاحب توییتر منوط به تایید سهامداران و رگولاتورها است.

اکنون توییتر ایلان است، پس بعدی چیست؟