منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • این مطالعه نشان داد که ممنوعیت آپلود TikTik در روسیه شکست خورده است و محتوای طرفدار جنگ بر آن غالب شده است.

این مطالعه نشان داد که ممنوعیت آپلود TikTik در روسیه شکست خورده است و محتوای طرفدار جنگ بر آن غالب شده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
این مطالعه نشان داد که ممنوعیت آپلود TikTik در روسیه شکست خورده است و محتوای طرفدار جنگ بر آن غالب شده است.

از آنجایی که فیس بوک، توییتر و اینستاگرام توسط کرملین ممنوع شده اند، TikTok آخرین پلتفرم رسانه اجتماعی جهانی است که هنوز در روسیه فعال است. در واکنش به حمله روسیه به اوکراین، او اعلام کرد که آپلودهای جدید را در 6 مارس ممنوع کرده است تا از مصرف کنندگان در برابر قانون “اخبار جعلی” روسیه محافظت کند.

اما یک گزارش جدید نشان داد که این ممنوعیت به طور متناقض اعمال شده است. که آپلود جدید محتوای مربوط به جنگ 10-1 از محتوای ضد جنگ بهتر است. و اینکه این نشریات طرفدار جنگ اکنون بر محتوای مربوط به جنگ TikTok تسلط دارند. این باعث شد که پلتفرم – پس از اجرای کامل ممنوعیت – به طور موثر در زمان منجمد شود و TikTokers روسیه در مورد تحولات جدید عاقل تر نیست.

مهمتر از همه، این بدان معناست که TikTok در روسیه محتوایی برای توصیف قتل عام اخیر غیرنظامیان روسی در بوچا، ماریوپل و سایر شهرهای اوکراین ندارد.

گروه حقوق دیجیتال Tracking Exposur در «گزارش ویژه درباره ردیابی افشا شده: محدودیت‌های محتوای TikTok در روسیه پس از جنگ اوکراین» نمونه‌ای از هشتگ‌های مربوط به جنگ TikTok را تجزیه و تحلیل کرد و حجم محتوای منتشر شده بین ۲۰ فوریه تا ۵ آوریل را بررسی کرد. در این نمونه، Tracking Exposur تخمین می زند که قبل از اعلام ممنوعیت، 42 درصد محتوای مربوط به جنگ ضد جنگ بود، در حالی که 58 درصد آن طرفدار جنگ بود. پس از ممنوعیت، 93.5 درصد از محتوای مربوط به جنگ مربوط به دوران پس از جنگ بود، در حالی که تنها 6.5 درصد محتوای ضد جنگ بود.

این گروه همچنین دریافت که این ممنوعیت به اشتباه اعمال شده است. بین 7 تا 24 مارس، ممکن است محتوا همچنان در روسیه بارگذاری شود. این منجر به تولید محتوای طرفدار جنگ شد که از محتوای ضد جنگ در TikTok پیشی گرفت. پس از ممنوعیت، برای هر ویدیوی ضد جنگ ده برابر بیشتر از قبل از ممنوعیت، محتوای حامی جنگ منتشر شد.

Tracking Exposur دو حفره در ممنوعیت انتشار محتوا توسط TikTok پیدا کرد: یکی تبدیل ضعیف و دیگری توانایی آپلود از طریق نسخه وب TikTok.

این گروه دریافت که از 25 مارس، آپلود جدید در روسیه امکان پذیر نبود و محتوای خارج از روسیه اکنون کاملاً ممنوع شده است و محتوای جنگ زده را بر آن مسلط می کند.

در ابتدا، TikTok ممنوعیت بارگذاری‌های جدید را برای محافظت از مصرف‌کنندگان روسی در برابر قانون «اخبار جعلی» روسیه اعلام کرد، که آن را تا 15 سال زندان محکوم می‌کند، و انتشار مطالبی غیرواقعی درباره ارتش روسیه در اوکراین است.

مارک فادول، یکی از مدیران Tracking Exposur، در بیانیه‌ای گفت: «از زمان شروع جنگ، سیاست‌های TikTok در روسیه مبهم و ناسازگار بوده است. به ویژه، عدم اجرای صحیح ممنوعیت آپلود توسط پلتفرم که اعلام کرده بودند برای پر کردن داستان های جنگی به پلتفرم مورد استفاده قرار گرفت. در همین حال، منتقدان تهاجم ناپدید شده اند. اکنون روس‌ها با یک TikTok منجمد باقی مانده‌اند که محتوای طرفدار جنگ بر آن حاکم است. هیچ بهار روسی در TikTok وجود نخواهد داشت.”

Tracking Exposur یک سازمان غیرانتفاعی اروپایی است که از طریق تحقیقات الگوریتمی برای حقوق دیجیتال لابی می کند. مجموعه کامل داده های گزارش و همچنین دفترچه نمودار Jupyter در اینجا موجود است.