منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • این ویژگی های اندروید به شما کمک می کند از حریم خصوصی دیجیتال خود محافظت کنید

این ویژگی های اندروید به شما کمک می کند از حریم خصوصی دیجیتال خود محافظت کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
این ویژگی های اندروید به شما کمک می کند از حریم خصوصی دیجیتال خود محافظت کنید

اندروید و حریم خصوصی همیشه همراهان طبیعی نبوده اند. گوگل همچنان بیشتر سود خود را از کسب و کار تبلیغاتی مبتنی بر داده کسب می کند، که به شدت به اطلاعات کاربران متکی است، که بیشتر آن مستقیماً از کاربران اندروید می آید. امروزه، گوگل با گنجاندن تعدادی از ویژگی‌های امنیتی و حریم خصوصی در نرم‌افزار، قدرت بیشتری در مورد نحوه و زمان استفاده یک موتور جستجو از داده‌های مربوط به اندروید می‌دهد.

شما قبلاً بسیاری از اصول اولیه را می دانید. تنظیم یک پین قوی – یا بهتر است بگویم، یک رمز عبور الفبایی – برای قفل کردن دستگاه شما یک شروع عالی است و اطمینان حاصل می کند که دستگاه خود را با آخرین اصلاحات امنیتی به روز نگه دارید. علاوه بر این، محافظت از حساب Google خود با احراز هویت دو مرحله‌ای می‌تواند شما را حتی از بهترین هکرها نجات دهد. علاوه بر این، تعدادی از ویژگی‌های امنیتی داخلی اندروید به‌طور پیش‌فرض گنجانده شده‌اند، مانند بوت تایید شده، قابلیتی که تضمین می‌کند سفت‌افزار دستگاه توسط بدافزار دستکاری نمی‌شود، و Google Play Protect، برنامه اسکنر داخلی اندروید که در برابر آن محافظت می‌کند. بدافزارها، برنامه هایی مانند نرم افزارهای جاسوسی و تعقیب.

در اینجا موارد دیگری است که باید در نظر داشته باشید. (برخی از تنظیمات ممکن است بسته به نسخه اندروید شما متفاوت باشد.)

چگونه از حریم خصوصی دیجیتال خود در اندروید محافظت کنیم

1. برنامه های بدون استفاده را حذف کنید

بعید است که از برنامه های نصب شده روی دستگاه اندرویدی خود استفاده کنید. حذف نصب برنامه‌های استفاده نشده نه تنها می‌تواند به آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی دستگاه شما کمک کند، بلکه می‌تواند امنیت دستگاه شما را نیز به‌طور چشمگیری بهبود بخشد، زیرا این برنامه‌ها، اگرچه استفاده نمی‌شوند، همچنان می‌توانند در پس‌زمینه اجرا شوند تا اطلاعات شخصی شما را جمع‌آوری و سپس به اشتراک بگذارند.

خوشبختانه خلاص شدن از شر این برنامه های به اصطلاح زامبی بسیار آسان است. فقط سر به فروشگاه Google Playضربه زدن منوو انتخاب کنید برنامه ها و بازی های من. از اینجا می‌توانید برنامه‌هایی را که می‌خواهید از شر آنها خلاص شوید، انتخاب کرده و از دستگاه خود حذف کنید.

2. مجوزهای برنامه اندروید خود را بررسی کنید

اسکرین شات مجوزهای صفحه قفل اندروید

می‌توانید مجوزها و دسترسی برنامه‌هایتان به داده‌هایتان را مجاز، غیرفعال یا تنظیم کنید. تصویر: TechCrunch

پس از خلاص شدن از شر برنامه‌های بلااستفاده، باید حریم خصوصی آن‌هایی را که مرتباً استفاده می‌کنید نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید که فقط به کارهایی که باید انجام دهند دسترسی دارند. برای انجام این کار، به تنظیماتسپس حریم خصوصی و امنیتو سپس مدیر مجوز. در اینجا دقیقاً خواهید دید که هر برنامه به چه داده هایی می تواند دسترسی داشته باشد – خواه داده های مکان یا مخاطبین باشد – و می توانید آن را محدود کنید. در مورد داده‌های موقعیت مکانی، نسخه‌های جدیدتر Android به شما امکان می‌دهند دقت آن را محدود کنید تا به شما امکان دهد در نزدیکی نتایج به دست آورید، اما بدون اینکه مکان دقیق خود را فاش کنید.

3. اعلان های حساس را در صفحه قفل خود پنهان کنید

اسکرین شات دسترسی به صفحه قفل اندروید

می توانید نمایش اعلان ها و محتوای حساس خود را در صفحه قفل محدود کنید. تصویر: TechCrunch

به‌طور پیش‌فرض، اندروید تنظیم شده است که تمام محتوای شما را برای اعلان‌ها در صفحه قفل نمایش دهد. این بدان معناست که اگر دستگاه شما به دست افراد اشتباهی بیفتد، آنها می توانند اطلاعات حساس – از پیام های شخصی گرفته تا کدهای دو عاملی – را بدون نیاز به وارد کردن پین یا رمز عبور روی دستگاه ببینند.

خوشبختانه، شما می توانید انتخاب کنید که تعداد اطلاعات نمایش داده شده در صفحه قفل خود را محدود کنید. که در تنظیماتسر به حریم خصوصی و امنیت و ضربه بزنید اعلان های صفحه قفل. در حالی که به طور پیش فرض روی آن تنظیم می شود نمایش تمام محتوای حساسگزینه ای برای تغییر به این وجود دارد محتوای حساس را فقط در صورت باز بودن نمایش دهید – که اعلان های شما را فیلتر می کند و فقط مواردی را که “غیر حساس” در صفحه قفل در نظر گرفته می شوند نشان می دهد – یا به هیچ وجه اعلان ها را نشان ندهید.

4. با حفظ حریم خصوصی بیشتر در وب گشت و گذار کنید

گوگل کروم مرورگر پیش فرض اندروید است و حالت مرور ایمن گوگل به طور پیش فرض روشن است. قابلیتی به نام مرور ایمن بهبود یافته به طور قابل توجهی محافظت شما را در برابر دانلودهای ناامن و وب سایت های مخرب افزایش می دهد، اما به قیمت جمع آوری داده های بیشتر در مورد فعالیت مرور شما، که ممکن است برخی از کاربران با آن احساس ناراحتی کنند – به خصوص اینکه Google قبلاً داده های ما را به اندازه کافی در اختیار دارد.

می توانید آن را از طریق کروم روشن کنید منو با سه نقطه در گوشه سمت راست بالای مرورگر، سپس باز کنید تنظیمات و سر به حریم خصوصی و امنیت و مرور ایمن از اینجا می توانید مرور پیشرفته را روشن کنید.

گزینه دیگری وجود دارد: به مرورگر کاملاً متفاوت تغییر دهید. Google Play چندین مرورگر متمرکز بر حریم خصوصی دارد که از Brave گرفته تا Firefox محافظت بیشتری نسبت به پیشنهاد استاندارد Google ارائه می‌کنند. همچنین می‌توانید موتورهای جستجوی خود را روی DuckDuckGo تنظیم کنید، یک موتور جستجوی محبوب و سازگار با حریم خصوصی که درخواست‌های جستجو را ثبت نمی‌کند، و مرورگر تلفن همراه Tor، که سابقه مرور شما را ناشناس می‌کند و به کاربران کمک می‌کند سانسور را دور بزنند.

قبل از رفتن، باید فکر کنید:

  • مطمئن شوید Find My Device راه‌اندازی شده است: درست مانند iOS، اندروید دارای یک ویژگی داخلی به نام Find My Device (مدیر دستگاه اندروید سابق) است که به شما امکان می دهد دستگاه خود را در صورت گم شدن یا دزدیده شدن ردیابی کنید. همچنین دارای ویژگی قفل و حذف است که از دسترسی همه به داده های دستگاه شما جلوگیری می کند و به شما امکان می دهد دستگاه خود را از راه دور قفل کرده و داده های آن را حذف کنید.
  • انصراف از تبلیغات: تبلیغات شما در هر نقطه از اینترنت ردیابی می شود. اگر وب‌سایت‌ها را پیگیری نمی‌کنید، اینها خود برنامه‌ها هستند. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از این نوع ردیابی هدفمند، انصراف از شخصی‌سازی تبلیغات است – که از داده‌های جمع‌آوری‌شده از تلفن شما برای نشان دادن تبلیغاتی که فکر می‌کنید ممکن است مورد علاقه شما باشد، استفاده می‌کند. شما می توانید این کار را با رفتن به تنظیماتسپس به گوگلسپس آگهی ها برای خاموش کردن آن شما همچنین باید فشار دهید بازنشانی شناسه آگهی زیرا این دستگاه شما را از نمایه تبلیغاتی شما متمایز می کند.

امنیت سایبری 101 - TechCrunch