منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • این گزارش نشان می‌دهد که سافاری به یک میلیارد کاربر در سراسر جهان می‌رسد و همچنان پشت گوگل کروم قرار دارد

این گزارش نشان می‌دهد که سافاری به یک میلیارد کاربر در سراسر جهان می‌رسد و همچنان پشت گوگل کروم قرار دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
این گزارش نشان می‌دهد که سافاری به یک میلیارد کاربر در سراسر جهان می‌رسد و همچنان پشت گوگل کروم قرار دارد

بر اساس گزارش اخیر، سافاری اپل سرانجام به یک میلیارد کاربر رسید و به دومین مرورگری تبدیل شد که در کنار گوگل کروم، که همچنان از محبوبیت بیشتری برخوردار است، به سنگ بنای آن رسیده است. با توجه به اطلس VPN، در حال حاضر 1,006,232,879 کاربر اینترنت (19.16 درصد از کل کاربران اینترنت) از مرورگر Safari استفاده می کنند. در همین حال، گوگل کروم سه برابر این تعداد، با تعداد باورنکردنی 3,378,967,819 کاربر دارد. مایکروسافت اج با حدود 212695000 کاربر در جایگاه سوم قرار دارد.

یافته‌های Atlas VPN بر اساس درصدی از سهم بازار مرورگر GlobalStats است که با استفاده از فهرست کاربران اینترنت جهانی آمار اینترنت برای بازیابی اعداد دقیق به اعداد تبدیل می‌شود. به نظر می رسد گزارش او نشان می دهد که رشد سافاری ممکن است به پذیرش ویژگی های حریم خصوصی و امنیتی توسط مرورگر مرتبط باشد، اما احتمالاً بیشتر بازتابی از سهم بازار تلفن همراه است که در آن Safari و Chrome بر روی دستگاه های اپل و اندروید نصب شده اند.

این گزارش نشان می‌دهد که سافاری به یک میلیارد کاربر در سراسر جهان می‌رسد و همچنان پشت گوگل کروم قرار دارد

اعتبار تصویر: Atlas VPN

مرورگر وب اپل به طور خودکار بر روی هر دستگاه اپل نصب می شود، در حالی که کروم با اکثر نسخه های اندروید نصب می شود. این به هر دو غول فناوری کمک می کند تا به رقابت برسند. و در حالی که مایکروسافت مرورگر Edge خود را با ویندوز عرضه کرد، بازار موبایل را به دلیل شکست ویندوزفون از دست داد.

با این حال، در سال گذشته، اپل چندین ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی مرورگر را معرفی کرده است که می تواند به جذب کاربران کمک کند. به عنوان مثال، گزارش حریم خصوصی مرورگر جدید نشان می‌دهد که چند و کدام ردیاب بین سایت‌هایی که Smart Tracking Prevention (ITP) دسترسی به اطلاعات شما را متوقف کرده است.

با این حال، کروم اغلب مرورگر جذاب‌تری با برنامه‌های وب مانند YouTube، Drive، Calendar، Docs، Earth و Maps و غیره در نظر گرفته می‌شود. همین هفته گذشته، گوگل روش جدیدی را برای استفاده از لنز گوگل بر روی دسکتاپ معرفی کرد که به کاربران مرورگر کروم در دسکتاپ اجازه می دهد هر تصویری را در صفحه وب گوگل لنز جستجو کنند. ویژگی جدید جستجوی لنز گوگل در ماه آوریل در اپلیکیشن موبایل گوگل راه اندازی شد.

علاوه بر این، نسخه 100 گوگل کروم در اواخر ماه مارس راه اندازی شد و کروم در اندروید 15 درصد سریعتر شد.

از دیگر مرورگرهای این گزارش می توان به مایکروسافت اج، فایرفاکس، اینترنت سامسونگ و اپرا اشاره کرد. همانطور که اشاره شد، مایکروسافت اج سومین مرورگر محبوب با بیش از 212 میلیون کاربر بود و بالاتر از فایرفاکس که 179 میلیون کاربر اینترنت دارد. پس از انتشار ویندوز 11، مایکروسافت اج به مرورگر پیش‌فرض برای همه دستگاه‌ها تبدیل شد و به نوبه خود تعداد کاربران خود را افزایش داد.

فایرفاکس بیشتر مراقب حریم خصوصی است، زیرا ویژگی های امنیتی مانند امنیت در برابر ردیابی، مسدود کردن پنجره های بازشو، بدافزار و فیشینگ را ارائه می دهد. موزیلا نسخه 100 این مرورگر را در اوایل ماه مه منتشر کرد.

پنجمین لیست، مرورگر اینترنت سامسونگ بود که بیش از 149 میلیون کاربر از آن استفاده می کنند. آخرین مورد مرورگر Opera با بیش از 108 میلیون کاربر است. مردم نه تنها می توانند از Opera برای کارهای روزمره استفاده کنند، بلکه یک مرورگر رمزنگاری و یک برنامه کاربردی با کیف پول رمزنگاری داخلی وجود دارد که از فناوری اتریوم، Polygon و حتی بلاک چین پشتیبانی می کند.