منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بازار جمع آوری کمک های مالی در حال از دست دادن بخشی از درخشش مناسب برای بنیانگذاران است

بازار جمع آوری کمک های مالی در حال از دست دادن بخشی از درخشش مناسب برای بنیانگذاران است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بازار جمع آوری کمک های مالی در حال از دست دادن بخشی از درخشش مناسب برای بنیانگذاران است

داده ها نشان می دهد که بازار سرمایه خطرپذیر ممکن است شاهد تغییر در پویایی قدرت از بنیانگذاران و بیشتر به سرمایه گذاران باشد.

اطلاعات جمع آوری شده توسط DocSend، سرویسی که بنیانگذاران اغلب برای ارسال اطلاعات مربوط به استارت آپ های خود به سرمایه گذاران استفاده می کنند، نشان می دهد که پس از شروع گرم سال، علاقه سرمایه گذاران در حال کاهش است که می تواند آغاز یک تغییر عمده در بخش خصوصی باشد. پویایی شناسی.

در بیشتر دهه گذشته، بازار سرمایه خطرپذیر برای بنیان‌گذاران مطلوب‌تر بوده است، روندی که به نظر می‌رسد در سال 2021 به اوج خود رسیده است، زمانی که ادغام سرمایه خصوصی و بازار عمومی داغ یک چشم‌انداز غنی برای جذب سرمایه ایجاد کرد. بالا. بنیانگذاران می‌توانستند حلقه‌های متوالی را به سرعت، اغلب تحت شرایط جذاب و گاهی با دقت لازم به کار گیرند.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


ترس از دست ندادن معاملات داغ بیش از ترس از ارزش گذاری، حقوق مدیریت و سایر شرایط سرمایه گذاری بر ذهن برخی سرمایه داران سنگینی می کرد. این دوره‌ای بود که باعث شد برخی از شرکت‌ها سرمایه خود را در سطوح قیمتی افزایش دهند که اکنون باعث ایجاد دردسرهایی برای تک شاخ‌ها و دیگر استارت‌آپ‌ها در مراحل پایانی شده است.

تغییر قابل توجهی در میزان مطلوبیت جامعه سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای بنیان‌گذاران، بازی جمع‌آوری سرمایه استارت‌آپ‌ها را تغییر می‌دهد و توازن قدرت را از کسانی که بیشتر می‌سازند به کسانی که سرمایه‌گذاری می‌کنند تغییر می‌دهد. برای کسانی که با سرمایه گذاری های پرخطر در دوران رکودی که بیش از چند هفته طول می کشد آشنا هستند، چنین اصلاحی تنها یک نوسان دیگر از آونگ قدرتی است که سیلیکون ولی مدت هاست بین VC و استارت آپ ها تحمل کرده است.

بازار سرمایه خطرپذیر جهانی در سه ماهه اول کند شد، اما نه به اندازه ای که انتظار داشتید

برای بنیان‌گذارانی که فقط به نفوذ بازار بر هنجارهای تاریخی عادت دارند، چنین تغییری می‌تواند یک شوک باشد.

بیایید نگاهی به داده های سه ماهه اول DocSend (که Dropobox در سال 2021 خریداری کرد) بیندازیم و ببینیم در مورد چگونگی تغییر استارتاپ ها و صنعت خطرپذیر چه چیزهایی می توانیم بیاموزیم.