منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بازار سهام سقوط کرده است، اما این 4 شرکت فناوری ثابت می کنند که هنوز خبرهای خوبی وجود دارد

بازار سهام سقوط کرده است، اما این 4 شرکت فناوری ثابت می کنند که هنوز خبرهای خوبی وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بازار سهام سقوط کرده است، اما این 4 شرکت فناوری ثابت می کنند که هنوز خبرهای خوبی وجود دارد

هفته سختی بود. پس از افشای اطلاعات از دیوان عالی، اخبار بیش از حد در مورد اخراج کارکنان، قیمت سهام بزرگترین شرکت های فناوری در دوران بازنشستگی و احساس عمومی مبنی بر اینکه اقتصاد در مسیر اشتباه پیش می رود، به راحتی می توان فکر کرد که همه چیز بد است.

اما ما اینجا هستیم تا کمی روحیه شما را بالا ببریم، حداقل به شما بگوییم که اینطور نیست همه چیز خبر بد. شرکت‌هایی هستند که هنوز عملکرد خوبی دارند و ما می‌خواهیم چهار شرکتی را که گزارش‌های درآمدی قوی در این هفته داشتند، برجسته کنیم.

در حالی که به راحتی می توان فکر کرد که همه به طور ناگهانی برای هیچ جایی در قطار هستند، آخرین گزارش های درآمدی از چندین شرکت نرم افزاری گواه این است که ما هنوز فروشگاه های فناوری داریم که با سرعت زیادی در حال رشد هستند. چه ارتفاعی؟ برخی از آنها بیش از 50 درصد بود و افزایش 60 درصدی بی سابقه نبود.

علاوه بر این، شرکت‌هایی که امروز به آنها نگاه می‌کنیم، دستورالعمل‌های مثبت بسیاری را به اشتراک می‌گذارند. با این حال، حتی با وجود سود مثبت و چشم‌انداز مطلوب، شرکت‌ها با سرمایه‌گذارانی از رفتار غیرمتعهد تا خصمانه مواجه شده‌اند.

بحثی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی از شرکت‌های فناوری می‌توانند در شرایط رکود اقتصادی یا رکود اقتصادی کلان مشابه، کمی بهتر از آنچه امروز به نظر می‌رسد، عمل کنند. به عبارت دیگر، ممکن است نیاز به یادگیری مجدد دروس اواسط سال 2020 باشد.

بیایید به نتایج Cloudflare و Confluent نگاه کنیم تا ببینیم بازار حتی با نتایجی که کاملاً ثابت به نظر می رسد چگونه رفتار می کند. ما همچنین به Amplitude نگاه خواهیم کرد، شرکتی که پس از گزارش درآمد سه ماهه چهارم خود برای سال 2021، توده های بزرگی دریافت کرد و بنابراین در آخرین صورت مالی خود کار کمی انجام داد و به Appian نزدیک شد.

Cloudflare

گزارش درآمد Cloudflare برای سه ماهه اول سال 2022 نشانگر خوبی برای وضعیت بازی است. چطور؟ این شرکت در دوره گذشته از انتظارات درآمدی فراتر رفت و رتبه اول را با 212.2 میلیون دلار منتشر کرد که بسیار بالاتر از انتظارات حدود 205 میلیون دلاری بود. این نتیجه رشدی است که در سال گذشته الکتریکی بود.

برای کسانی از شما که نتایج را در خانه حفظ می کنید، درآمد Cloudflare در سه ماهه اول نسبت به سال قبل 54 درصد افزایش یافته است. خبرهای خوب دیگری نیز وجود داشت، مانند اضافه شدن 14000 مشتری جدید در این دوره. علاوه بر این، مشتریانی که حداقل 500000 دلار خرج کرده اند 68 درصد رشد داشته اند و آنهایی که 1 میلیون دلار یا بیشتر خرج کرده اند 72 درصد رشد داشته اند.

به گفته متیو پرینس، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران، بهترین مشتریان Cloudflare همچنان به رشد خود ادامه دادند و درآمد بیشتری ایجاد کردند. علاوه بر این، دستورالعمل های شرکت هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی دهد.