منو سایت

بازاندیشی در ارزیابی Databricks در یک بازار استارت آپ محافظه کارانه تر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بازاندیشی در ارزیابی Databricks در یک بازار استارت آپ محافظه کارانه تر

برای برخی از تک شاخ های بلند قد چقدر سخت خواهد بود که در معرض دید عموم قرار گیرند؟ موضوع این هفته جدی تر و نگران کننده تر می شود.

برای درک اینکه چقدر بازار در چند ماه گذشته تغییر کرده است، دوباره در حال استخراج داده های بازار عمومی هستیم که با نتایج شناخته شده Databricks مگا تک شاخ در تضاد است. به یاد بیاورید که ما این آزمایش را در فوریه انجام دادیم، زمانی که شرکت تجزیه و تحلیل داده ها اعلام کرد که سال 2021 را با 800 میلیون دلار ARR به پایان رسانده است، و در آوریل، زمانی که شرکت را در پرتو شدیدتر کاهش درآمد نرم افزاری به این شرکت نگاه کردیم.

این روند نزولی ادامه یافته است، به این معنی که زمان آن رسیده است که یک پاس دیگر در تمرین انجام دهیم.


TechCrunch + برای روز یادبود فروش دارد. شما می توانید 50٪ در اشتراک های سالانه برای مدت زمان محدود صرفه جویی کنید.


من قول می دهم که Databricks را به هیچ دلیلی غیر از ارتکاب گناه معروف تر از سنتی بودن در مرحله رشد، انتخاب نکنم. منظور من این است که در طول زندگی خود به عنوان یک شرکت خصوصی، بسیاری از داده ها را به اشتراک می گذارم. ما از این بابت سپاسگزاریم. متأسفانه، همانطور که بسیاری از همکاران او تصمیم گرفتند نتایج خود را پنهان کنند – اجازه دهید واضح بگوییم: کمتر – ما همچنان از Databricks به عنوان معیار خود برای اینکه چقدر چیزها در SaaS تغییر کرده اند استفاده می کنیم.

این هرگز عالی نیست که صادقان را به خاطر رک بودنشان مجازات کنیم، اما ما همچنین نمی توانیم برای درک بازار فعلی از کار اجتناب کنیم – این وظیفه ماست. بنابراین، امروز بیشتر با داده های Databricks، حتی اگر به نقطه ظلم برسیم.

بازاندیشی در ارزیابی Databricks در یک بازار استارت آپ محافظه کارانه ترپس بیایید در مورد نتایج و ارزیابی ها صحبت کنیم و ببینیم چه مقدار کار می تواند در مقابل Databricks برای عمومی کردن آن وجود داشته باشد. به خاطر داشته باشید که دایره‌های توسعه‌یافته در شرایط قبلی دوباره رواج یافته‌اند (گوستو یکی از نمونه‌های این روند در بین چند تک شاخ است)، بنابراین می‌توانیم شاهد باشیم که شرکت قبل از قرار گرفتن در لیست، بدون قضاوت عمومی سرمایه جمع‌آوری می‌کند. چشمان ما البته پوست کنده است.

و حالا بیایید لذت ببریم.

تور تاریخی مقادیر چندگانه Databricks

برگرفته از پوشش ما در ماه فوریه و آوریل، یک اشاره تاریخی به ارزیابی و جمع آوری کمک های مالی Databricks:

  • Q3 2019: 200 میلیون دلار، حدود 6.2 میلیارد دلار – 31 برابر سرعت اجرا
  • پایان سال 2020: 425 میلیون دلار ARR، برآورد 28 میلیارد دلار – ضریب 66 برابر ARR
  • آگوست 2021: 600 میلیون دلار ARR، برآورد 38 میلیارد دلار – ضریب 63 برابری ARR
  • پایان سال 2021: 800 میلیون دلار + ARR، برآورد 38 میلیارد دلار – 47.5 برابر ARR چند برابر

با دانستن اینکه در آوریل برای رشد درآمد تاریخی Databricks چه کردیم، تخمین زدیم که شرکت در آن تاریخ حدود 1 میلیارد دلار ARR بود، بنابراین نسبت‌های زیر را با استفاده از 1 میلیارد دلار و 1.1 میلیارد دلار محاسبه می‌کنیم. اعداد میلیارد دلاری ARR برای شرکت. شما می توانید تصمیم بگیرید که به نظر شما ارزیابی منصفانه تر است.

اکنون، با 1.0 میلیارد دلار در ARR، Databricks 38 برابر درآمد تکراری سالانه خود ارزش دارد. با 1.1 میلیارد دلار، 34.5 برابر. این تفاوت بزرگی نیست، به خاطر داشته باشید، بنابراین مهم نیست که چگونه از رشد اخیر شرکت جلوگیری می کنید، Databricks به طور متوسط ​​حدود 30 برابر قیمت بالای فعلی آن هزینه دارد. سوال اینجاست که این عدد امروز چقدر با واقعیت بازار فاصله دارد.