منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بازگشت پارادایم و a16z به اتریوم، یک استارتاپ در مقیاس بزرگ Optimism با قیمت 1.65 میلیارد دلار

بازگشت پارادایم و a16z به اتریوم، یک استارتاپ در مقیاس بزرگ Optimism با قیمت 1.65 میلیارد دلار

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بازگشت پارادایم و a16z به اتریوم، یک استارتاپ در مقیاس بزرگ Optimism با قیمت 1.65 میلیارد دلار

در طی جدیدترین آزمایش ارزهای دیجیتال، بسیاری از کاربران جدید ارزهای دیجیتال برای اولین بار با شبکه اتریوم تعامل کردند و از یافتن تراکنش های کند و گران قیمت شگفت زده شدند. در حالی که بلاک چین اتریوم برای ایده ارز دیجیتال وب 3 بسیار مهم است، خود بلاک چین در یافتن کاربران با مشکل مواجه شده است. این امر باعث شده است که برخی از بنیانگذاران بلاک چین های رقابتی را بر روی یک زیرساخت کاملا منحصر به فرد بسازند، در حالی که برخی دیگر در جامعه توسعه دهندگان منابع خود را بر روی ساخت راه حل های بلاک چین مدولار که در راس اتریوم قرار دارند، متمرکز می کنند و تراکنش ها را سریع تر و ارزان تر می کنند و در عین حال پیشروی در ثبت حرکات را دارند. مدار مرکزی

اکثر توسعه دهندگان بلاک چین بر این باورند که این راه حل های لایه 2 (L2) آینده روشی است که اتریوم نیازهای یک شبکه در حال رشد سریع را برآورده می کند و سرمایه گذاران خطرپذیر به سرعت برای محصولات مقیاس پذیری که به عقیده آنها می تواند رابط مرکزی برای آنها باشد شکایت می کنند. نحوه تعامل کاربران با برنامه های غیرمتمرکز، ایجاد NFT و انتقال پول. تعدادی از این استارت آپ ها رتبه بندی یونیکورن را در سال جاری افزایش داده اند. یکی از این استارت‌آپ‌های بزرگ، Optimism، حمایت جدیدی از سرمایه‌گذاران برتر ارزهای دیجیتال سیلیکون ولی، Paradigm و Andreessen Horowitz پیدا کرده است.

اتریوم، مقیاس استارت‌آپی، به TechCrunch می‌گوید که یک سری سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری از سری B به رهبری آندریسن هوروویتز و پارادایم را با حدود ۱.۶۵ میلیارد دلار تکمیل کرده است.

طبق ردیابی L2Beat، “ارزش قفل شده کل” (TVL) پلتفرم های L2 در سال گذشته با حدود 5.75 میلیارد دلار در حال حاضر در این بلاک چین ها نگهداری شده است. خوش بینی در TVL به نیم میلیارد نزدیک می شود، اگرچه آربیتروم Offchain Labs به عنوان رهبر بازار نزدیک به 3 میلیارد دلار است. اما بر خلاف برخی از رقبای خود، Optimism در واقع یک شرکت مبتنی بر کد منبع باز است که قبلاً به تعدادی فورک محبوب منجر شده است.

جیگلان وانگ، مدیر عامل Optimism در مصاحبه ای به تک کرانچ گفت: «ما متعهد به عموم مردم هستیم که از مدیریت بخش های متمرکز سیستم سودی نخواهیم برد، بنابراین می خواستیم انگیزه مالی خود را برای متمرکز ماندن حذف کنیم. “در حالی که درآمد کسب می کنیم، همه این درآمد را برای تامین مالی کالاهای عمومی در اتریوم برمی گردانیم… ما فقط نمی خواهیم بگوییم می خواهیم غیرمتمرکز باشیم، همچنین می خواهیم به جامعه نشان دهیم که می خواهیم انگیزه های خود را افزایش دهیم.” “با آن سازگار باشد.”

راه حل های L2 در انواع مختلفی در دسترس هستند، که مورد بحث ترین آنها بسته های الحاقی با دانش صفر (ZK) و بسته های الحاقی خوش بینانه نامیده می شوند. شاید تعجب آور نباشد که Optimism مبتنی بر فناوری Optimistic rollup است که به دلیل برخی از پیچیدگی های رمزنگاری افزونه های ZK که توسط شبکه های دیگر ساخته شده توسط استارت آپ هایی مانند StarkWare و Matter. Labs استفاده می شود، به طور کلی به عنوان یک راه حل قابل اجرا در نظر گرفته می شود.

Offchain Labs 120 میلیون دلار برای اصلاح کاستی های اتریوم با محصول Arbitrum خود جمع آوری کرد.

ما می‌خواهیم مدرکی برای آینده باشیم تا در را بر روی امکان ادغام ZK نبندیم [Ethereum Virtual Machine] وانگ می‌گوید: «پایین خط. “ما نیز عملگرا هستیم و نمی خواهیم کارمان برای همیشه در جهنم دانشگاهی عذاب بکشد – ما می خواهیم مردم از آن استفاده کنند.

Optimism بیش از یک سال است که به طور گسترده در شبکه اصلی عمومی در دسترس است. کار عمومی خطرات و مزایای خود را دارد، این شرکت اخیراً پس از اینکه یک محقق امنیتی بود، یک جایزه 2 میلیون دلاری پرداخت کرد سائوریک آسیب‌پذیری پیدا کرد که می‌توانست به شرکت‌کنندگان مخرب اجازه چاپ آنلاین پول را بدهد. این جایزه یکی از پردرآمدترین استارت آپ های بلاک چین بود.

وانگ می‌گوید: «ما در ساخت‌وساز در فضای باز بسیار مشارکت می‌کنیم، هر خط کدی که می‌نویسیم متن‌باز است، و ما به طور مشابه در مورد آسیب‌پذیری‌ها و خطاهایی که در شبکه خود پیدا و کشف می‌شوند شفاف هستیم. “ما می خواهیم یک فرهنگ امنیتی خوب در اطراف جامعه خوش بینی ایجاد کنیم [ethical security hackers] بدانید که اگر آسیب‌پذیری‌هایی پیدا کنند، عادلانه جبران خواهند شد.»

اخیراً این شرکت بر کاهش پیچیدگی پایه کد خود و ترویج سازگاری نزدیک با کدهای نوشته شده برای اتریوم تمرکز کرده است تا توسعه دهندگان مجبور نباشند برنامه های موجود خود را برای سازگاری با Optimism تغییر دهند. این شرکت گفت که نسخه آتی که “Bedrock” نام دارد، به اصطلاح “EVM-Equivalence” را دو برابر می کند و باید هزینه های شبکه را به نصف کاهش دهد.

Paradigm’s Crypto VC یک صندوق عظیم 2.5 میلیارد دلاری را آغاز کرد