منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بازیافت لیتیوم یون Li-Cycle 200 میلیون دلار برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی آینده دریافت می کند

بازیافت لیتیوم یون Li-Cycle 200 میلیون دلار برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی آینده دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بازیافت لیتیوم یون Li-Cycle 200 میلیون دلار برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی آینده دریافت می کند

غول سوخت‌های فسیلی و فلزی گلنکور ۲۰۰ میلیون دلار به کارخانه بازیافت باتری‌های Li-Cycle به عنوان بخشی از یک قرارداد تامین همزیستی بزرگ‌تر بین دو شرکت پمپاژ می‌کند.

طبق قرارداد جدید، غول مواد سوئیسی باتری‌های مصرف‌شده و زباله‌ها را به Li-Cycle عرضه می‌کند که فلزات پرتقاضا را بازیابی می‌کند تا بتوان از آنها در باتری‌های وسایل نقلیه الکتریکی و دیگر کاربردها استفاده کرد.

Li-Cycle از رویکرد اسپیکر و توپی برای بازیابی مواد استفاده می کند. آنها در تجهیزات پره های خود، باتری های مصرف شده را خرد می کنند و از یک سیستم مبتنی بر آب برای شروع تخریب باتری ها استفاده می کنند. این روش که به عنوان درمان هیدرومتالورژیکی شناخته می شود، انرژی کمتری نسبت به عملیات پیرومتالورژیکی مصرف می کند، روش اصلی دیگری که اساساً باتری ها را ذوب می کند. در حالی که رویکرد هیدرومتالورژی می تواند مواد معدنی بیشتری را نیز بازیابی کند، یک اشکال این است که فاضلاب بیشتری تولید می کند که نیاز به تصفیه دارد.

Li-Cycle از امکانات پره های خود، ماده ای به نام جرم سیاه را برای پردازش بیشتر به تاسیسات هاب می فرستد. در آنجا او توده سیاه را به مواد مختلفی تقسیم کرد، از جمله موادی که می توان از آنها برای ساخت باتری های لیتیوم یونی جدید استفاده کرد.

گلنکور میز پردازش سیاه رنگ و همچنین ضایعات تولید را در اختیار Li-Cycle قرار می دهد. اطمینان از تحویل ضایعات می تواند برای استارت آپ ها مفید باشد، زیرا بازیافت آن آسان تر از باتری های کامل است.

پس از انتشار خبر معامله تامین مالی قابل تبدیل، سهام Li-Cycle نزدیک به 9 درصد جهش کرد و به اوج 7.89 دلار در هر سهم در ساعات عادی معاملات رسید. این شرکت بازیافت شش ساله در آگوست گذشته از طریق ادغام SPAC به ارزش 1.55 میلیارد دلار در بورس اوراق بهادار نیویورک شروع به کار کرد. علاوه بر 200 میلیون دلار از Glencore، شرکت بازیافت باتری اخیراً 50 میلیون دلار اضافی از LG و 100 میلیون دلار از تقویت کننده بدنام سوخت فسیلی Koch Industries فراهم کرده است.

گلنکور در اواخر سال گذشته در به روز رسانی به سرمایه گذاران گفت که قصد دارد عملیات بازیافت خود را در سرتاسر جهان افزایش دهد، این تغییری برای شرکتی است که بیشتر به دلیل استخراج سنگ معدن خام شناخته شده است تا دفن زباله. این غول معدنی می گوید این حرکت باید به کاهش شدت کربن موادش کمک کند. گلنکور می گوید که قصد دارد تا سال 2050 انتشار خالص را به صفر برساند.