منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • باستین گوتر، یکی از بنیانگذاران IROKO، 3.2 میلیون دلار برای سرمایه گذاری جدید، Bamba جمع آوری کرد.

باستین گوتر، یکی از بنیانگذاران IROKO، 3.2 میلیون دلار برای سرمایه گذاری جدید، Bamba جمع آوری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
باستین گوتر، یکی از بنیانگذاران IROKO، 3.2 میلیون دلار برای سرمایه گذاری جدید، Bamba جمع آوری کرد.

در سال 2010، باستین گوتر تا 200000 دلار در IROKOtv، یک شرکت ویدیویی آفریقایی بر اساس تقاضا، جیسون نیوکو، دوست و هم بنیانگذار او، سرمایه گذاری کرد که در لاگوس، نیجریه راه اندازی شد.

طی چند سال بعد، گوتر به عنوان مدیر مالی، نقش مهمی در تبدیل IROKO – پس از جمع آوری بیش از 30 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر، از جمله Tiger Global – برای میزبانی صحنه سرگرمی و فناوری نیجریه ایفا کرد.

گوتر در سال 2017 شرکت رسانه ای را ترک کرد، خروجی که به او فرصتی داد تا سرمایه گذاری های فرشتگان را به طور تمام وقت انجام دهد و پروژه های جدید را دنبال کند. Gotter چک‌های Paystack، Flutterwave و betPawa را کاهش داد و Spark را مدیریت کرد، ابزار سرمایه‌گذاری که با Njoku شروع شد.

در سال 2018، او یک پیش دبستانی زنجیره ای مستقر در بریتانیا و آفریقای جنوبی راه اندازی کرد. دو سال بعد، او بخشی از تیم موسس فین‌تک PawaPay مستقر در کنیا شد، که API آن تا 25 سیستم پول موبایل اپراتورهای مخابراتی را به هم متصل می‌کند و به بازرگانان از 10 کشور اجازه می‌دهد تا پرداخت‌ها را بین حساب‌های پول تلفن همراه دریافت و ارسال کنند.

گوتر یک سرمایه گذار و عضو هیئت مدیره در PawaPay است، نقش هایی که بسته به اینکه چه کسی درگیر است، می تواند فعال و منفعل باشد. برای گوتر، این نسبتاً آخرین مورد بود، و بنابراین در ژانویه امسال او شروع به بررسی احتمالات دیگر در زمینه پرداخت های نقدی تلفن همراه، به ویژه موارد مربوط به مشاغل کوچک کرد. این امر او را بر آن داشت تا Bamba را راه اندازی کند، یک نرم افزار سازمانی موبایل برای خرده فروشان آفریقایی که 3.2 میلیون دلار جمع آوری کرد.

پس از گذراندن مدتی در کنیا (جایی که اکنون به پرداخت با موبایل و به ندرت پول نقد عادت کرده بود)، متوجه شد که شرکت ها به شدت به حسابداری دستی متکی هستند و نرم افزاری برای ثبت تراکنش های نقدی و موبایلی خود ندارند.

آنها همچنین اجزای انبار را ضبط کردند و نوعی مدیریت ارتباط با مشتری در واتس اپ داشتند. او هنگام تماس با TechCrunch گفت: این یک تصویر ثابت نبود و فقط یک آشفتگی بزرگ بود. و این جایی است که ما در نهایت فرصتی برای راه اندازی Bamba دیدیم.

شرکت های کوچک، کوچک و متوسط ​​90 درصد از کل شرکت ها در جنوب صحرای آفریقا را تشکیل می دهند. و موارد جدیدی مانند Sabi Cash، Bumpa، Kippa و OZÉ هستند که خدمات حسابداری دیجیتال را به تعداد کمی از آنها در غرب آفریقا ارائه می کنند. Bamba راه حل مناسبی برای کنیا و بازارهای اطراف آن در شرق آفریقا است، جایی که این بازرگانان در سال گذشته بیش از 200 میلیارد دلار پرداخت پول تلفن همراه را پذیرفتند.

این پلتفرم متشکل از نرم افزار مدیریت سازمانی و یک برنامه اندرویدی است که ابزارهایی را برای خرده فروشان برای مدیریت کسب و کار خود فراهم می کند. عملکردهای آن شامل مدیریت مشتریان، ثبت سطوح موجودی، و دریافت و پرداخت است.

بازرگانان می‌توانند تراکنش‌های نقدی و تلفن همراه و پرداخت‌های نقدی و پول موبایلی خود را ثبت کنند. و از طریق این ثبت اولیه، ما یک نقطه شروع در کسب و کار داریم، “گوتر، که همچنین اشاره کرد که Bamba می خواهد جمع آوری پول برای بازرگانان را بهبود بخشد، که عمدتا از طریق شماره های USSD و M-Pesa برای پرداخت صورت حساب ها انجام می شود. محل برای فروش

“ما اجزای مدیریت موجودی را داریم که به تعداد و کدام کالاها فروخته شده است. سپس پرداخت ها در نهایت به دستگاه های نقطه فروش مانند Square یا Yoco می انجامد که به شما امکان می دهد تصویر واضح تری از کسب و کار و فعالیت های خود داشته باشید.

Kippa نیجریه ای 3.2 میلیون دلار پیش پرداخت برای برنامه مدیریت مالی کسب و کار کوچک خود دریافت می کند

کمبود اعتبار خاری در چشم خرده فروشان جهانی است. این بیشتر در کشورهای جنوب صحرای آفریقا صادق است، جایی که شکاف اعتباری برای مشاغل کوچک بیش از 300 میلیارد دلار است. این یک حوزه مهم است، دیجیتالی شدن حسابداری اهمیت آن را برای معامله گران ثابت می کند. و آقایبا وجود راه اندازی با نقاط ورودی مختلف در بازار، استارت آپ ها در این فضا در این نقطه واحد همگرا هستند. برای بامبا، راه‌حل او، موجودی متقاطع، CRM و پرداخت‌ها به او این امکان را می‌دهد تا پیش‌پرداخت نقدی را در مقابل جریان نقدی آتی به بازرگانان ارائه دهد.

اینها شرکت هایی هستند که قبلاً وام دریافت نکرده بودند، زیرا رتبه اعتباری آنها برای دریافت وام مربوطه کافی نبود. اما از آنجایی که ما تصویر کاملاً دقیقی از مشتریان خود از نظر مطالبات نقدی و تلفن همراه داریم، می‌توانیم تصمیمات دقیقی برای وام دادن برای آنها اتخاذ کنیم، به گونه‌ای که قبلاً انجام نداده است.

Bamba در حال حاضر در حالت مخفی کاری است و هنوز راه اندازی نشده است. گوتر گفت این استارت آپ پنج ماهه در حال آزمایش پلتفرم خود با 30 تاجر است. درآمد آن از دو جریان حاصل می شود: هزینه اندکی که توسط بازرگانان پرداخت می شود و سود محصول آن برای وام / پیش پرداخت.

مدیر عاملی که بامبا را تاسیس کرد، گفت: “ما در مرحله تحقیق و یک چرخه تکرار سریع هستیم تا محصول اولیه ای را که می خواهیم در مقیاس بزرگتر در 12 بازار عرضه کنیم، درک کنیم.” مارتین اسکار در ژانویه.

این بودجه اولیه بخشی جدایی ناپذیر از تسریع این فرآیند جذب کاربران بیشتر و افزایش تیم مهندسی پشت محصول است. 468 کپیتال مستقر در برلین و سانفرانسیسکو این دور را رهبری کردند، در حالی که Presight Ventures و Jigsaw VC با سرمایه گذاران فرشته مانند Lorin Haney از FairMoney و Leonard Stigeler از Pulse همبازی شدند.

لودویگ انستالر، شریک ۴۶۸ کپیتال، در بیانیه ای گفت که چرا شرکت او از این استارت آپ مستقر در کنیا حمایت می کند. او گفت که فرصت‌های سرمایه‌گذاری در نرم‌افزار سازمانی متمرکز بر کسب‌وکارهای کوچک آفریقایی تا حد زیادی استفاده نشده است و بامبا “در موقعیت خوبی با یک محصول عالی و یک بنیانگذار قوی برای ایجاد یک شرکت تعریف‌کننده طبقه‌بندی قرار دارد”.