منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بانک دیجیتال Umba با جمع آوری 15 میلیون دلار، قصد دارد به سه بازار جدید آفریقایی گسترش یابد

بانک دیجیتال Umba با جمع آوری 15 میلیون دلار، قصد دارد به سه بازار جدید آفریقایی گسترش یابد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بانک دیجیتال Umba با جمع آوری 15 میلیون دلار، قصد دارد به سه بازار جدید آفریقایی گسترش یابد

در نیجریه و آفریقا به طور کلی کمبود بانک های دیجیتال وجود ندارد. از آنجایی که منطقه همچنان رشد سریع استفاده از دستگاه های تلفن همراه و جمعیت جوان مربوطه را تجربه می کند، این شرکت های فین تک بر این باورند که اکنون زمان مناسبی برای ارائه خدمات مالی در هر دسته بازار، از بانکی گرفته تا غیربانکی است.

ما در گذشته بسیاری از این پلتفرم ها را پوشش داده ایم. هدف اصلی آنها ارائه خدمات مالی در بازار کم خدمات است، به طوری که مشتریان آنها اساساً همپوشانی دارند. در جدیدترین توسعه، Umba، یک پلتفرم بانکداری دیجیتال مستقر در لاگوس، نیجریه، 15 میلیون دلار سرمایه در سری A جمع آوری کرد.. این خبر تقریباً دو سال پس از آن منتشر شد که فین‌تک دور اولیه ۲ میلیون دلاری را جمع‌آوری کرد.

Umba گفت که طیف گسترده ای از محصولات مالی شفاف و در دسترس را برای کسانی که توسط بانک های قدیمی در سراسر آفریقا خدمات رسانی نمی شود فراهم می کند – تنها 43 درصد از جمعیت منطقه در موسسات مالی حساب دارند.

از ویژگی های آن می توان به حساب های بانکی رایگان، انتقال بین بانکی، انتقال همتا به همتا و پرداخت قبض اشاره کرد. اینها ویژگی‌های استانداردی هستند که بانک‌های دیجیتال در آفریقا ارائه می‌کنند، خواه سپرده‌هایی مانند Kuda، وام‌هایی مانند FairMoney یا Carbon، یا هر دو فاین تک فارم.

مدیر اجرایی این شرکت، تیرنان کندی، طی تماسی به TechCrunch گفت که Umba مدل اعتباری معرفی شده توسط Nubank را مدیریت می کند، جایی که ابتدا مشکل نقدینگی مشتریان را قبل از فروش آنها به طیف گسترده ای از محصولات بانکی حل کرد.

بنابراین، اضافی برای دریافت رایگان حساب جاری، پرداخت رایگان و پرداخت قبض، کاربران Umba به وام دسترسی دارند. کندی گفت که این شرکت از داده های اختصاصی تولید شده توسط مشتری برای ارائه محصولات اعتباری استفاده می کند. فین‌تک بیشتر درآمد خود را از دریافت نرخ بهره ماهیانه 10 درصد از مصرف‌کنندگان به دست می‌آورد..

“من می خواهم فکر کنم که ما ارزان ترین در بازار هستیم. کندی، که شرکت را با مدیر مالی بری اوماهونی در سال 2018 تأسیس کرد، گفت: دلیل آن این است که ما هر ماه با ساخت مدل‌های تصاحب خودکار و بازآموزی بر اساس عملکرد مشتری برای ارائه اعتبار در چند ثانیه، داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنیم. علاوه بر این، ما در کلاس بهترین هستیم وام، که به ما امکان می دهد کمترین نرخ بهره را در بازارها ارائه دهیم.

جالب هستبه عنوان بخشی از این دور سری آ، اومبا چندین نفر از مدیران نوبانک را متقاعد کرد که تعدادی چک ارسال کنند.

«بچه های نوبانک دیدند که ما چه می کنیم و متوجه شدند که این مدل مناسبی برای بازارهای نوظهور است. اعتبار دشوارترین مشکل برای حل و تضمین مشتریان در مقیاس بزرگ است چندگانه بازارها است چالش برانگیز. 18 ماه طول کشید تا آن را بسازیم. کندی افزود، اما اکنون کار می کند و کار می کند.

سایر سرمایه گذاران عبارتند از تام بلومفیلد، یکی از بنیانگذاران Monzo، و حامیان سابق Lachy Groom و ACT Ventures.. سرمایه‌گذاران جدیدی مانند Lux Capital، Palm Drive Capital، Banana Capital و Streamlined Ventures در آن شرکت کردند، در حالی که شرکت VC Costanoa Ventures رهبری حلقه را بر عهده داشت. فین تک تاکنون در مجموع 17.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

Umba، یک بانک دیجیتال در بازارهای نوظهور، 2 میلیون دلار بودجه اولیه برای توسعه در آفریقا جمع آوری می کند.

Umba حدود دو سال است که فعالیت می کند. کندی وقتی از او خواسته شد تا برخی از داده های مالی را به اشتراک بگذارد، ارقام دقیقی را فاش نکرد، اما گفت که این شرکت از زمان راه اندازی 18 ماه پیش با بیش از 1 میلیون نصب در فروشگاه Google Play، درآمد خود را هر سه ماه دو برابر می کند.

کندی اذعان داشت که تمرکز شرکت بر مهندسی و تجربه مشتری کلید این رشد است.. او همچنین گفت که آنها نقش مهمی در تلاش Umba برای خدمت خواهند داشت چندگانه بازارها، ارزها و زیرساخت های پرداخت.

معمولابه عنوان یک بانک قدیمی، برخی استارت آپ ها این کار را انجام می دهند سیستم های بانکی آماده را بخرند و آنها را برای مشتریان خود سفارشی کنند. اما آنها ابتدا به مشتری فکر نمی کنند. مدیر عامل شرکت گفت: برای ما، سیستم‌های بانکی پایه را از ابتدا طراحی کرده‌ایم و می‌توانیم تجربه شخصی مشتری را به راحتی در هر دو بازار بانکی و پول تلفن همراه ارائه دهیم.

ما می‌توانیم همه این داده‌های بانکی باز را بگیریم و در مقیاسی با انواع مختلف پرداخت‌های پراکنده و انواع داده، ضمانت‌نامه بگیریم. معنی آن در عمل برای ما این است که ما چند ارزی هستیم، می توانیم در چندین کشور کار کنیم، می توانیم انواع مختلف پرداخت ها را انجام دهیم.. و این زمان می برد. اما پس از آن زمانی که شما توانایی خود را برای حرکت به دست آورید استثنایی سریع در برابر رقبا.”

ایجاد بانکداری دیجیتالی قابل تعامل در بازارهای آفریقا، به ویژه بین بانک ها و اپراتورهای پول تلفن همراه، یک کار دشوار است. و Umba با توجه به تنها عملیات خود در نیجریه، هنوز ادعاهای کندی را اجرا نکرده است. بنابراین خیلی زود است که بگوییم آیا این شرکت می تواند وام گرفته و خدمات مالی را در سیستم های مختلف در این قاره ارائه دهد.

با این حالبودجه جدید به شرکت این امکان را می دهد که این را آزمایش کند، زیرا در حال آماده شدن برای راه اندازی بازارهای جدید، از جمله مصر، غنا و کنیا است، جایی که پول تلفن همراه مهم است.

پیش از این، اومبا کندی مدیر ارشد فناوری PearUp، یک برنامه دوستیابی، و رهبری تیم مهندسی در Canary Internet of Things بود. اوماهونی، از سوی دیگرمدیر عملیات سابق تولا موبایل، یک شرکت فین‌تک بریتانیایی با فعالیت در اوگاندا، رواندا، موزامبیک، تانزانیا و کنیا بود.

بنیانگذاران به TechCrunch گفتند که چندین کارمند کلیدی برای مرحله جدید رشد جغرافیایی Umba ایجاد کرده‌اند، از جمله مدیر مالی سابق Interswitch و کارمندان ارشد Zynga.

Umba همچنین در 18 ماه آینده برخی از محصولات افزودنی، راه اندازی کارت های نقدی، حساب های پس انداز و معاملات سهام را راه اندازی خواهد کرد.

ما در حال حاضر در مورد وام ها و هزینه ها تصمیم می گیریم. آنچه در ادامه می آید پس انداز و سرمایه گذاری است، باز کردن بازارهای جدید، که به معنای استخدام کارکنان در سه بازار جدید ما است.

Tiger Global با 42 میلیون دلار سری B در نئوبانک نیجریه FairMoney با وام رهبری می شود.