منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • باکس با یک ربع که فراتر از انتظارات همه، از جمله انتظارات خودش است، پاسخ می دهد

باکس با یک ربع که فراتر از انتظارات همه، از جمله انتظارات خودش است، پاسخ می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
باکس با یک ربع که فراتر از انتظارات همه، از جمله انتظارات خودش است، پاسخ می دهد

در آن زمان، باکس سال گذشته با چنگ و دندان مبارزه کرد تا از ورود فعالان تحت رهبری Starboard Value و دیکته کردن مسیر شرکت جلوگیری کند. اگر سرمایه‌گذاران فعال پیروز می‌شدند، آرون لوی، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران، می‌توانست اخراج شود و شرکت فروخته شود.

اما باکس پیروز شد و سهامدارانی که از تیم اجرایی حمایت کردند در این هفته با یک چهارم پاداش دریافت کردند که فراتر از انتظارات همه از جمله انتظارات شرکت بود.

اکنون که نبرد برای پروکسی ها به پایان رسیده است، واضح است که برخی از ابتکاراتی که Box در چند سال گذشته برای حرکت بیشتر به سمت بازار واقعی شرکت ها ایجاد کرده است، نتیجه داده است. آلن پلتز شارپ، تحلیلگر ارشد، تحلیل عمیق

به گفته این شرکت، درآمد Box در سه ماهه گذشته به 233 میلیون دلار رسید که 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت و بر اساس برآوردهای این شرکت از 229 میلیون دلار پیشی گرفت. نتیجه درآمد نیز از برآوردهای خود باکس که رشد به حدود 12 درصد خواهد رسید، پیشی گرفت. سهام آن در هفته صبح جمعه بیش از 6 درصد افزایش یافت.

وقتی Starboard در سال گذشته زیر نظر شرکت آتش روشن کرد، Box مجموعه بسیار متفاوتی از نتایج فصلی را گزارش کرده بود. رشد 8.3 درصد کم‌خون بود، که بر مدیریت شرکت فشار آورد تا شروع به بهبود رشد و سودآوری کند.

با نگاهی به گذشته با تاریخ گذشته، این سه ماهه پایین ترین نقطه برای Box بود، زیرا شرکت شروع به افزایش رشد کند اما شتابان کرد، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است:

نمودار رشد درآمد ثابت را از پایین ترین سطح سال گذشته 8.3 درصد نشان می دهد.

اعتبار تصویر: جعبه

لوی به طور قابل‌توجهی نسبت به نتایج شرکتش خوش‌بین بود و گفت که رشد باکس از هیچ حوزه خاصی نشأت نمی‌گیرد، بلکه از کشور دیگری بوده است.

همه اینها از رشد سریع کسب و کارهای کوچک گرفته تا شرکت های بزرگی است که دستخوش تحولات دیجیتالی قابل توجهی هستند. منظورم این است که ما چند برد بزرگ و بزرگ داشتیم [including] بانک های بزرگ و سازمان های دولتی و تولیدکنندگان بزرگ کالاهای صنعتی. بنابراین، دامنه بسیار گسترده ای داشت.

یکی از دلایل اصلی رشد کسب و کار بسته بندی است که Zendesk نیز در سال گذشته به موفقیت های زیادی دست یافت. به نظر می رسد که ساخت یک بسته محصول برای شرکت های SaaS به خوبی کار می کند.

“من فکر می کنم آنچه از نظر مدل تجاری بسیار مهم است حرکت ما به سمت برنامه های بسته است. بنابراین، Enterprise Plus را داریم، که نسخه شرکتی جدیدی از Box است، که دارای Box Shield، Box Governance، قابلیت‌های امضای الکترونیکی ما است. [and others] همه در یک آپارتمان و این مطمئناً رشد ما را تسریع کرده و منجر به استقبال بیشتر مشتریان از پلتفرم کامل ما شده است، “لوی توضیح داد.

آلن پلتز شارپ، بنیانگذار و تحلیلگر ارشد در Deep Analysis، شرکتی که فضای مدیریت محتوایی را که Box در آن فعالیت می‌کند نظارت می‌کند، گفت که نبرد پروکسی یک مانع برای شرکت بود و اکنون که به پایان رسیده است، رو به جلو است.