بایدن 3.1 میلیارد دلار برای حمایت از تولید محلی باتری برای وسایل نقلیه الکتریکی اختصاص خواهد داد

بایدن 3.1 میلیارد دلار برای حمایت از تولید محلی باتری برای وسایل نقلیه الکتریکی اختصاص خواهد داد

دولت پرزیدنت جو بایدن گفته است که 3.1 میلیارد دلار بودجه برای حمایت از تولید محلی باتری‌های مدرن که تشویق به پذیرش خودروهای الکتریکی است، ارائه خواهد کرد. طرفداران بودجه، بخشی از قانون زیرساخت دو حزبی که سال گذشته تصویب شد، می‌گویند که حمایت از طرح‌های باتری محلی، نوسانات بازار جهانی نفت، به ویژه افزایش قیمت گاز را که عمدتاً ناشی از تهاجم گاز است، کاهش می‌دهد. روسیه در اوکراین.

کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که 60 میلیون دلار کمک مالی برای طرح‌های بازیافت باتری اختصاص خواهد داد که هر دو از تلاش‌ها برای “کاهش وابستگی ما به کشورهای رقیب مانند چین که بر زنجیره تامین جهانی اولویت دارند” حمایت می‌کند. وزارت نیرو

این اعلامیه حدود یک ماه پس از آن اعلام شد که بایدن گفت که دولتش قانون تولید دفاعی را برای تامین منابع ایالات متحده از مواد حیاتی مانند لیتیوم، نیکل، کبالت، گرافیت و منگنز که برای باتری‌های وسایل نقلیه الکتریکی و ذخیره انرژی استفاده می‌شود، آغاز خواهد کرد.

اکثر این مواد معدنی در حال حاضر در آسیا فرآوری می شوند. تا سال 2020، چین به تنهایی 80 درصد از پالایش مواد خام، 77 درصد از ظرفیت سلولی جهان و 60 درصد از تولید قطعات در جهان را به دلیل تقاضای بالای داخلی برای باتری در اختیار دارد. 3.1 میلیارد دلار به شرکت های آمریکایی کمک می کند تا کارخانه های جدید بسازند و کارخانه های موجود را برای تولید باتری برای وسایل نقلیه الکتریکی و قطعات مرتبط ارتقا دهند.

تسلا سال‌هاست که در ایالات متحده باتری می‌سازد، اما دیگر خودروسازان آمریکایی، به ویژه فورد و جنرال موتورز، میلیاردها دلار برای کنترل زنجیره تامین خانگی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

جنرال موتورز یک سرمایه گذاری مشترک با ال جی انرژی برای تولید باتری در ایالات متحده در تعدادی از کارخانه ها راه اندازی کرده است و فورد نیز برای انجام همین کار با SK Innovation همکاری می کند.

ال‌جی همچنین اخیراً از سرمایه‌گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه باتری در آریزونا خبر داده است، اگرچه تایید نکرده است که کدام خودروساز این باتری‌ها را تامین خواهد کرد. پاناسونیک به دنبال تسهیلاتی برای ساخت کارخانه در اوکلاهاما یا کانزاس است و تویوتا نیز به دنبال تولید باتری در ایالات متحده در سال 2025 است.