منو سایت

با ادامه تغییر رهبری، فارادی فیوچر موسس را تنزل داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با ادامه تغییر رهبری، فارادی فیوچر موسس را تنزل داد

فارادی فیوچر، شرکت خودروهای برقی مشکل دار که به یک شرکت سهامی عام تبدیل شده است، اقدامات انضباطی بیشتری را به عنوان بخشی از تحقیقات داخلی کامل خود انجام داده است، از جمله برکناری موسس و مدیر عامل سابق یوتین جیا از سمت مدیرعاملی.

این شرکت در بایگانی اوراق بهادار در روز پنجشنبه گفت که Yueting Jia یا YT به سمت مدیر ارشد محصول ادامه خواهد داد و به مدیر اجرایی گزارش می دهد. با این حال، نقش YT تنها به تمرکز بر اکوسیستم محصولات و تحرک، اینترنت، هوش مصنوعی و فناوری پیشرفته تحقیق و توسعه محدود خواهد شد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که او دیگر مدیر اجرایی نخواهد بود.

مشخص نیست که آیا پایان تحقیقات به شرکت اجازه می دهد تا گزارش سالانه خود را برای سال 2021 به موقع ارائه دهد تا بتواند بدون خطر حذف شدن، از مقررات نزدک پیروی کند.

فارادی فیوچر، که از زمان تأسیسش در سال 2014 با یک سری بحث و جدل طولانی همراه بوده است، در جولای 2021 پس از ادغام با Property Solutions Acquisition Corp، به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد. این مشکلات تنها چند ماه بعد به وجود آمدند، زمانی که گزارش کوتاهی در مورد فروشنده J Capital ادعا کرد که فارادی فیوچر تعدادی ادعای نادرست ارائه کرده است. بررسی داخلی به زودی توسط کمیته ویژه ای از مدیران با استفاده از تخصص یک شرکت حسابداری قانونی و یک مشاور حقوقی مستقل دنبال شد.

در نتیجه آخرین یافته های خود، هیئت مدیره فارادی، ماتیاس عید، معاون ارشد توسعه کسب و کار و عضو هیئت مدیره را به مدت شش ماه به عنوان مدیر اجرایی به صورت آزمایشی منصوب کرد که بلافاصله اجرایی می شود. وی در این مدت عضو مستقل هیئت مدیره خواهد بود. این شرکت همچنین گفت که «اقدامات انضباطی و خاتمه کار علیه سایر کارمندان شرکت (که هیچ یک از آنها مدیر اجرایی نیستند)» وجود خواهد داشت. این شرکت نامی از این کارمندان نبرد.

جیاوی (جری) وانگ، معاون شرکت بازارهای سرمایه جهانی که برکنار شده بود، طبق اسناد استعفا داده است.

اواخر ماه گذشته، فارادی فیوچر اعلام کرد که چندین مدیر اجرایی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به عنوان بخشی از تحقیقات درباره اظهارات نادرست ارائه شده به سرمایه گذاران احضار شده اند. این احضار تقریباً دو ماه پس از یافته‌های اولیه توسط تحقیقات داخلی فارادی فیوچر انجام شد که نشان داد کارکنان اظهارات نادرستی به سرمایه‌گذاران داده‌اند و «فرهنگ شرکتی آن در اولویت‌بندی انطباق با آن شکست خورده است». این ممیزی داخلی فارادی فیوچر را بر آن داشت تا هیئت مدیره خود را دوباره کار کند، حقوق دو مدیر ارشد را کاهش دهد و حداقل یکی دیگر را برکنار کند.

ارتباط امروز علاوه بر این اقدام قبلی است.

Faraday Future یکی از بسیاری از SPAC های EV است که در 18 ماه گذشته توسط SEC مورد بررسی قرار گرفته است.