منو سایت

با افزایش سرعت Docker، 105 میلیون دلار در C $ 2B به دست آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با افزایش سرعت Docker، 105 میلیون دلار در C $ 2B به دست آورد

چندی پیش، داکر انگار روی طناب بود. در سال 2019، او کسب و کار شرکتی خود را فروخت و تصمیم گرفت با طیف وسیعی از ابزارهای تجاری و ابزارهای منبع باز، به شدت بر روی مخاطبان توسعه دهندگان تمرکز کند. این یک شرط بزرگ برای یک شرکت شش ساله بود که بخشی از خود را که در آن زمان بیشترین سود را داشت بفروشد و تمرکز خود را کاملاً تغییر دهد.

چند ماه پیش، این شرکت اعلام کرد که درآمد دوره ای سالانه آن (ARR) تنها دو سال پس از تصمیم به بازسازی، چهار برابر شده و به بیش از 50 میلیون دلار رسیده است. امروز، این شرکت سرمایه گذاری 105 میلیون دلاری سری C را با ارزش 2.1 میلیارد دلار اعلام کرد.

اسکات جانستون، مدیر عامل شرکت، که سال‌ها در سمت‌های مختلف با این شرکت بوده است، شرط‌بندی بسیار واضحی روی جامعه توسعه‌دهندگان گذاشته است و این برای او نتیجه خوبی دارد زیرا او پس از بازسازی موفق به ایجاد یک مدل تجاری موفق شده است.

دو سال و نیم پیش، در حالی که ما این محصول را داشتیم که توسعه دهندگان آن را دوست داشتند. در حالی که ما دارایی های منبع باز محبوب را در زنجیره داشتیم و یک برند معروف داشتیم، مشخص نبود که بتوانیم همه اینها را بپذیریم و استراتژی محصول مورد نیاز خود را برای عرضه به بازار مجدداً تغییر دهیم، و با موفقیت مدل کسب و کار شرکت را بازسازی کنیم – همه چیز یک سوال باز، “جانستون گفت.

“ما خوشحالیم که دو سال و نیم بعد هستیم. ما همیشه تصمیم‌های کامل یا شرط‌بندی کامل نمی‌گرفتیم، اما بیشتر شرط‌بندی‌های ما نتیجه داد و با محصولاتی که ارائه می‌دهیم به توسعه‌دهندگان خدمات رسانی کرد.»

علاوه بر این، در زمانی که به نظر می رسد سرمایه گذاری کند شده است، جانستون گزارش می دهد که سرمایه گذاران به سراغ او آمده اند، او فرصت های زیادی داشته است و اگر بخواهد می تواند بیشتر به دست بیاورد. «این ناخواسته بود و ما یک انتخاب داشتیم. ما چندین کاربرگ داشتیم که همه آنها رقابتی بود. و ما می‌توانیم بیش از 105 موردی را که جمع‌آوری کردیم، جمع آوری کنیم. بنابراین، ما بسیار خوشحالیم که می توانیم انتخاب کنیم.”

او معتقد است که علاوه بر مقدار مشخصی از مؤلفه‌های منبع باز که در بین توسعه‌دهندگان محبوب است، بازار بالقوه ابزارهای توسعه‌دهنده نیز بسیار زیاد است، به‌ویژه که تقاضا برای برنامه‌ها همچنان در حال رشد است. او گفت که ترکیب این دو عامل باعث علاقه سرمایه گذاران به این حلقه شده است.

این شرکت در سال 2019 با تغییر ساختار به 70 نفر کاهش یافت. امروز بیش از 150 کارمند دارد که انتظار می رود این تعداد در سال آینده دو برابر شود. همانطور که شرکت به تعداد کارمندان اضافه می کند، جانستون گفت که آنها شاخص های محکمی در رابطه با ایجاد نیروی کار متنوع دارند.

بنابراین ما یک KPI داخلی داریم، یک شاخص عملکرد کلیدی که از نظر تنوع کمیت می شود. و ما آن را در سطح شرکت داریم، اما پس از آن هر یک از مدیران، مدیران برای وظایف خود، نیز روی آن هستند. او گفت: “باز هم، برای گذاشتن دندان هایمان، این عددی است که باید با هیئت مدیره در میان می گذاشتیم.”

او گفت که این موضوع را به صورت هفتگی در نظر می گیرند. “ما اطلاعات خلاصه هفتگی در مورد پیشرفت خود در قیف استخدام و استخدام داریم و یک شاخص واضح از تنوع در این استخدام هفتگی وجود دارد. بنابراین، می دانید، این به چرایی بازمی گردد، درست است؟ و این به این دلیل است که تیم های مختلف تیم های بهتری هستند. نه تنها از منظر انسانی، بلکه صراحتاً از دیدگاه بازنمایی سرمایه داری بهتر است. بنابراین ما عمیقاً به آن اعتقاد داریم و برای تحقق این باور، از نظر عددی خود را مسئول می‌دانیم.»

سرمایه گذاری امروز توسط سرمایه گذار جدید Bain Capital Ventures با Atlassian Ventures، Citi Ventures، Vertex Ventures و Four Rivers، همراه با سرمایه گذاران موجود Benchmark Capital، Insight Partners و Tribe Capital هدایت شد. این شرکت 163 میلیون دلار تحت برآورد 2.1 میلیارد دلاری فعلی خود جمع آوری کرده است. انریکه سالم از Bain طبق شرایط قرارداد به هیئت مدیره Docker ملحق خواهد شد.

Docker دو سال پس از بازسازی با بیش از 50 میلیون دلار ARR بازمی گردد