با افزایش مشکلات زنجیره تامین، Fictive به شرکت ها کمک می کند تا از نمونه اولیه به تولید حرکت کنند

با افزایش مشکلات زنجیره تامین، Fictive به شرکت ها کمک می کند تا از نمونه اولیه به تولید حرکت کنند

قبل از انتقال از نمونه سازی به تولید، به معنای سفرهای طولانی و پرهزینه به مکان هایی مانند شنژن و آزمون و خطاهای فراوان بود. فیکتیو در سال 2013 برای مقابله با برخی از بزرگترین نقاط دردناک هنگام عرضه محصولات در بازار تاسیس شد. استارت‌آپ سانفرانسیسکو چیزی را اجرا می‌کند که آن را اکوسیستم تولید دیجیتال می‌نامد، که عملاً بازاری کاربرپسند برای انجام این کار است.

راه اندازی یک فایل CAD یا نقشه های دو بعدی را آپلود می کند، قطعات و روش های تولید (چاپ سه بعدی، مدل سازی تزریق و غیره) را انتخاب می کند و سیستم Fictiv هزینه، زمان و سایر اطلاعات کلیدی تقریبی را نمایش می دهد. جذابیت چنین سیستمی به ویژه برای شرکت های سخت افزاری جوان مشخص است. همچنین به راحتی می توان فهمید که چرا استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو در طول همه گیری و مشکلات زنجیره تامین ناشی از آن شتاب بیشتری می گیرد.

به گفته مدیر عامل شرکت دیو ایوانز، این شرکت تنها در سال 2021 چهار میلیون قطعه تولید کرده است. در مجموع، فیکتیو می گوید که 19 میلیون قطعه مکانیکی برای 3000 شرکت ایجاد کرده است.

اعتبار تصویر: ساختگی

ایوانز در ایمیلی به TechCrunch گفت: «این بیماری همه‌گیر باعث افزایش آگاهی مشتریان و مشکلات مربوط به زنجیره تأمین آنها شده است، که به افزایش تقاضا برای خدمات ما کمک کرده است – ما در سال گذشته بیش از 4 میلیون قطعه تولید کردیم. “برای اطمینان از اینکه فرآیندها و امنیت ما با نتایج ما مطابقت دارند، ما امنیت شرکت دارای گواهینامه SOC 2 خود را تقویت کرده ایم تا از خدمات گردش کار جدید شرکتی خود پشتیبانی کنیم. این خدمات باعث تسریع توسعه محصولات جدید، کاهش زمان چرخه محصولات سفارش شده توسط مهندس و افزایش راندمان تعمیر و نگهداری، تعمیر و بهره برداری ابزار در خط تولید می شود.

با در نظر گرفتن همه این موارد، شرکت امروز اعلام کرد که 100 میلیون دلار در سری E جمع آوری کرده است. دور جدید بودجه Fictiv را تا به امروز با 192 میلیون دلار بیش از دو برابر می کند. Activate Capital دور را رهبری کرد که شامل Accel، Bill Gates، G2 Venture Partners، Standard Industries، Angeleno Group، Cross Creek، The Westly Group و William Blair Merchant Bank بود. اینها شرکت های زیادی هستند، اما 100 میلیون دلار دلار زیادی است.

دیوید لینکلن از Active Capital در بیانیه ای گفت: “Fictiv خود را به عنوان یک راه حل نوآورانه تولید دیجیتال متمایز کرده است که نه تنها سرعت بی سابقه ای را ارائه می دهد، بلکه شراکت های مقیاس پذیری را نیز ارائه می دهد که بازده فوری سرمایه و ارزش تجاری نهایی را ارائه می دهد.” ما بر این باوریم که Fictiv در دسته‌ای پیشرو است که راه کسب بهره‌وری، کارایی و مقیاس‌پذیری بی‌نظیر شرکت‌هایی مانند Honeywell را از طریق جریان‌های کاری دیجیتالی که به شدت سرعت و کیفیت تولید را در بازارهایی مانند انرژی، مراقبت‌های بهداشتی، فضا و حمل‌ونقل تغییر می‌دهد، تغییر می‌دهد.

اعتبار تصویر: ساختگی

این شرکت می‌گوید این بودجه – تا حدی – بر روی حل برخی از مشکلات زنجیره تامین ذکر شده در پلتفرم خود متمرکز خواهد شد.

ایوانز می‌گوید: «فیکتیو به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا روی خلق محصولات جدیدی که به مشتریانشان خدمت می‌کنند تمرکز کنند. ما در حال کار با شرکای تولیدی هستیم تا به شرکت‌ها کمک کنیم زنجیره‌های تامین خود را ساده‌سازی کنند و یک پایگاه عرضه پرتقاطع و دست و پاگیر را تحکیم کنند. شبکه توزیع شده جهانی ما نسبت به زنجیره تامین سنتی بسیار انعطاف پذیرتر و پایدارتر است.