منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • با افزایش نرخ بهره، استارت آپ ها و سرمایه گذاران خطرپذیر بازی جدیدی را انجام می دهند

با افزایش نرخ بهره، استارت آپ ها و سرمایه گذاران خطرپذیر بازی جدیدی را انجام می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با افزایش نرخ بهره، استارت آپ ها و سرمایه گذاران خطرپذیر بازی جدیدی را انجام می دهند

عصر پول آزاد اکنون رسماً پشت سر ماست: فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره کلیدی را در این هفته 0.50 درصد یا 50 واحد پایه افزایش داد.

استارت‌آپ‌ها مدت‌هاست که با پولی با هزینه‌ی صفر دست و پنجه نرم می‌کنند. در نتیجه دوره تاریخی نرخ‌های بهره پایین، جذابیت نسبی سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه و سایر دارایی‌های مطمئن‌تر، هرچند با بازدهی پایین‌تر کاهش یافته است، به این معنی که سرمایه‌گذاران در سراسر جهان به دنبال مکانی برای پارک هستند و فرصتی دارند. برای درآمد مادی

این فناوری در این دوره عملکرد خوبی داشت، زیرا استارتاپ های فناوری شانس بیشتری داشتند. درک مکانیسم آن آسان است: نرخ های بهره پایین منجر به تزریق سرمایه به سرمایه گذاری های عجیب و غریب تر، مانند صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر شده است. سپس حجم و تعداد این وجوه افزایش یافت. نتیجه این ورود پول به سرمایه گذاران، انفجار سرمایه برای استارت آپ ها بود.

استخرهای سرمایه بیشتر با پول بیشتر منجر به معاملاتی برای رقابت بر سر معاملات شده است و بنیانگذاران را در جایگاه راننده قرار داده است. یکی دیگر از عواملی که به وقوع پیوست، همه‌گیری COVID-19 بود که ارزش شرکت‌های فناوری عمومی را افزایش داد، در حالی که بسیاری از نگرانی‌های دیگر به دلیل محدودیت‌های سفر و سایر تغییرات اقتصادی مرتبط، معده را آزار می‌داد.

وجوه برای کراس اوور در شرکت‌های فناوری، دولتی و خصوصی انباشته شد و آخرین مورد منجر به موجی از رویدادهای مالی شد که تخمین‌های متعددی را به ماه کشاند.

اکنون می بینیم که نوار لاستیکی به عقب باز می شود. با افزایش نرخ‌های بهره، منابع مالی موجود برای سرمایه‌گذاران خطرپذیر کاهش می‌یابد و سرمایه متقاطع هم اکنون صحنه را ترک کرده است تا زخم‌های خود را بلیسد. در همین حال، سایر سرمایه گذاری ها – به اوراق قرضه فکر کنید – به سادگی سودآورتر از گذشته هستند.

علاوه بر این، تجارت فناوری دوران همه‌گیری کم رنگ شده است و رایانه‌های راه‌اندازی عمومی را از اوج رتبه‌بندی خود دور کرده است. این یک لحظه پوسیده منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند که در آن استارت‌آپ‌ها با چیزی که باید مانند خشکسالی سرمایه احساس شود، دست و پنجه نرم می‌کنند، در عین حال که سرمایه‌گذاران محافظه‌کارتر می‌شوند. و خروجی ها به دلیل قیمت های پایین تر در بازار عمومی محدود است.

برای استارت‌آپ‌هایی که فقط تابستان می‌دانند، آشفتگی وجود دارد. زمستان نمی آید؛ اینجاست.

واکنش تعهد

سرمایه گذاران خطرپذیر علناً در مورد تغییر آب و هوا صحبت می کنند، تغییری نسبت به اوایل سال که چنین اظهارنظرهایی کمیاب بود. خواه به دلیل درد کوتاه مدت بازار باشد یا سرمایه مخاطره‌آمیز که به سادگی صدای خود را پیدا می‌کند، نظر اکنون تند و منظم است.