منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • با تشدید تهدیدات محاسبات کوانتومی، تقاضا برای مهارت‌های امنیت سایبری در حال افزایش است.

با تشدید تهدیدات محاسبات کوانتومی، تقاضا برای مهارت‌های امنیت سایبری در حال افزایش است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با تشدید تهدیدات محاسبات کوانتومی، تقاضا برای مهارت‌های امنیت سایبری در حال افزایش است.

با تشدید تهدیدات محاسبات کوانتومی، تقاضا برای مهارت‌های امنیت سایبری در حال افزایش است.

کمبود کارگران ماهر در امنیت سایبری مشابه کمبود کارگران در یک شهر بزرگ است. از سوی دیگر، شیوع ویروس کرونا خطرات امنیتی را افزایش داده و آموزش های امنیتی کارکنان را کاهش داده و در نتیجه توانایی افراد جدید برای ورود به عرصه و ارتقای مهارت های کارکنان سابق نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. همچنین، توسعه فناوری‌های جدید در طول زمان، اثربخشی مهارت‌های موجود در امنیت سایبری را کاهش داده و اثربخشی بسیاری از مکانیسم‌های امنیتی مورد استفاده سازمان‌ها و تیم‌های امنیتی را تحت تأثیر قرار داده است. کنسرسیوم صدور گواهینامه سیستم اطلاعات بین المللی (ICS2) پیش بینی می کند که بر اساس نیروی کار امنیت سایبری بین المللی (ICS2) تعداد کارکنان امنیت سایبری حداقل 65 درصد افزایش می یابد تا این نیاز را برآورده کند.

فقدان مهارت های امنیت سایبری

در آلمان، کارشناسان امنیت سایبری تمایل به رضایت شغلی بالایی دارند و تنها در سال 2021، این کشور شاهد رشد 165 درصدی در صنعت امنیت سایبری بوده است. اگرچه تجربه اصلی بسیاری از کارشناسان امنیتی در آلمان در زمینه فناوری اطلاعات است، اما دوره های آموزشی تخصصی را از دست می دهند و یا حتی بعد از دوره های خودآموز تغییر رشته می دهند. حدود 20 درصد از کارشناسان امنیت سایبری زیر 39 سال به طور مستقل با مفاهیم امنیتی آشنا هستند. حقوق این کارمندان نیز بسیار معقول است و میانگین حقوق آنها قبل از مالیات در سال 2021 90000 دلار است در حالی که سال گذشته 83000 دلار بود.

عدم هماهنگی با اکوسیستم امنیت سایبری و تغییر و رشد مداوم آن از جمله دلایل کمبود نیروهای امنیت سایبری است. این باعث می شود کار افراد دارای اضافه وزن منجر به احساس کسالت شود. بسیاری از شرکت ها با مهارت های لازم برای کار در امنیت سایبری آشنا نیستند و به دنبال شواهد و تجربیات غیر واقعی هستند. چنین مشاغلی مسیرهای متفاوتی را که افراد در حرفه خود طی می کنند نادیده می گیرند. اما با توجه به سطح بالای تخصص و آموزش مورد نیاز برای این نقش، حقوق افراد نیز باید بالا باشد.

تهدیدهای نوظهور

تهدیداتی برای امنیت محاسبات کوانتومی در حال ظهور است. امروزه شاهد توسعه این زمینه و معرفی اولین نمونه های قدرتمند کامپیوترهای کوانتومی هستیم. دانشمندان توانسته‌اند از جلوه‌های عجیب و غریب و ویژه‌ای استفاده کنند که در مقیاس بسیار کوچک شکل می‌گیرند و منجر به اتفاقات غیرعادی می‌شوند (مانند حضور یک شی در یک زمان در دو مکان مختلف یا در هم تنیدگی یک شی با یک جسم دیگر و تأثیر مداوم آنها. در فضا و زمان) از یک سو) می تواند سیستم هایی را طراحی کند که قابلیت هایی بسیار فراتر از کامپیوترهای معمولی و منطق باینری آنها دارند.

این برای صنعت امنیت سایبری بسیار مهم است، زیرا ممکن است اکنون میلیاردها یا حتی تریلیون‌ها سال طول بکشد تا الگوریتم‌های رمزنگاری که داده‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهند شکسته شود. با یک پردازنده سنتی، شکستن یک رمز عبور 8 کاراکتری که حاوی ترکیبی ناشناخته از اعداد، حروف بزرگ و کوچک است، تقریباً 92 سال طول می کشد.

تهدیدهای نوظهور

در حال حاضر معمولا پس از چندین بار وارد کردن رمز عبور اشتباه نمی توان رمز و پین ها را حدس زد. دسترسی به حجم زیادی از داده ها برای مهاجمان نسبتا آسان است، اما اگر این داده ها توسط الگوریتم هایی مانند زیرساخت کلید عمومی محافظت شوند، برای آنها بی فایده خواهد بود. در نتیجه، مهاجمان می توانند این داده ها را برای دسترسی به رایانه های کوانتومی در صورتی که قدرت شکستن رمزگذاری آنها را داشته باشند، ذخیره کنند. اگرچه وقتی این داده ها کرک می شوند، ممکن است بسیاری از آنها قدیمی و بی فایده باشند، اما این ممکن است برای آسیب رساندن به اقتصاد یا شهرت سازمان کافی باشد.

البته الگوریتم هایی وجود دارند که در برابر فناوری کوانتومی مقاوم هستند، اما عدم اطمینان از امنیت تمامی بخش های زیرساخت سازمان در برابر تهدیدات رو به رشد، گامی بسیار چالش برانگیز است.

برای دنیای محاسبات پس کوانتومی آماده شوید

ایالات متحده اخیراً شروع به محافظت از تمام اطلاعات طبقه بندی شده خود با استفاده از الگوریتم های قوی و مقاوم در برابر محاسبات کوانتومی کرده است، اما باید توجه داشت که هر شرکت آنلاین ممکن است در برابر این تهدید آسیب پذیر باشد.

علاوه بر این، کارشناسان فعلی امنیت سایبری باید اطلاعات جدید و به روز را به روز کنند. افرادی که تازه وارد این رشته شده اند نیز باید در دوره های آموزشی منظم شرکت کنند. تصمیم گیرندگان سازمانی همچنین باید از پیامدهای محاسبات کوانتومی برای خود آگاه باشند. البته دستیابی به این هدف می تواند دشوار باشد زیرا کسب نظر یا حتی درک ساده از امنیت سایبری در بین این افراد همیشه یک چالش بوده است.

بدیهی است که نیروی کار در حوزه امنیت سایبری نیاز به افزایش دارد، بنابراین باید تلاش های منسجمی برای جذب نیروی کار ماهر به این صنعت، جلب توجه تصمیم گیرندگان به این مشکل و اهمیت آن و آماده سازی کارکنان فعلی و آینده انجام شود. کار در عصر محاسبات کوانتومی ایناهاش. بدون شک دستیابی به این هدف نیازمند همکاری سازمان های مختلف حرفه ای، مربیان، ارائه دهندگان فناوری و دولت ها است که به خوبی از خطرات محاسبات کوانتومی آگاه هستند. این تغییرات یک پروژه مهم برای سازمان ها است و برای حفظ ایمنی در عصر محاسبات کوانتومی ضروری است.

برای مطالعه سایر مقالات امنیت سایبری اینجا را کلیک کنید.

منبع: infosecurity-magazine